Jump to content
Sign in to follow this  
Igoritza

Yaris 1.0 vvti 2 problema - molim pomoc

Recommended Posts

Poz svima 

Prvi problem koji trenutno imam je trzanje auta: Gas varira, i nekad izgubi snagu na sekund, presece me totalno. Desava se kad je vruc i hladan, a "napadi" loseg gasa su cesti, na svakih 10ak minuta poludi, pa se unormali posle 10ak sekundi 

Prvo sam pomislio da su svecice, jer im je bilo vreme za zamenu, uzeo i zamenio - problem ostaje isti. Nadjoh ovde na forumu da ima neki VVTI senzor koji izaziva identicne simptome kod vecine vlasnika yaris-a, pa bih zamolio ako neko moze eventualno da mi kaze, ko bi bio najstrucniji u Beogradu da mi to pregleda ? Ili ako imate neki konkretan savet da nesto sto mogu sam da proverim/uradim prvo 

 

Druga stvar su kljucevi: 

 

Imam ekskalibur prokleti, instalirao prethodni vlasnik. Alarm je podesen na sledeci nacin: 

 - aktivira se sam od sebe posle 60 sekundi 

 - blokira motor (ako je aktivan ne da autu da se upali) 

 - kliktanjem na alarm daljinski, otvara se centralna + gasi se alarm zastita naredni minut. Dakle excalibur kontrolise centralnu

 - ne znam gde je skriveni taster (valjda svaki excalibur ima skriveni taster) 

 

Kombinacija mi je - sivi kljuc + alarm daljinski. Izradio bih oba rezervna, e sad ide pitanje: 

Da li je sivi kljuc od Toyota-e kodiran ? Ne razumem se nesto preterano u kodiranje kljuceva, u pitanju je sa ove slike sivi kljuc, dakle ne crni koji je na slici obelezen strelicom, vec sivi bez ikakve elektronike: qLVrCo5.jpg
 

Drugar me ubedjuje da je 100% kodiran, ja sam ubedjen da je u pitanju klasican template kljuc pa narezan za bravu. 

Excalibur daljinski je ovaj: 

6JBFra1.jpg

 

Hteo bih da napravim kljuc, i novi alarm daljinac. 

Da li znate mozda, da li postoji neko ko bi mogao da mi uradi sve ovo odjednom, ili za daljinac moram da idem u Excalibur .. ? Nisu normalni, traze 40 eur za ovaj daljinac, iako je ovakav prazan kljuc na netu 3 dolara, koji nije ukodiran sa alarmom .. I koliko bi me pored alarma izasao kljuc, u slucaju da jeste/nije kodiran, ovakav sivi da mi ga neko napravi ? 

Hvala na odgovorima u napred 

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×