Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Pozdrav ekipo. Zovem se Milan iz Tetova sam, Makedoniju i od krajem Februara vlasnik sam(tacnije moj otac da se ne lazemo) Toyote Aurisa 2018 godiste. Gledali smo puno auta od Hyundai I30 pa do sta ti ja znam i eto na kraju ispao je da uzmemo Aurisa. Auto je bio demo vozilo Toyote, imao je 900km na satu i star 2 meseca kad smo ga uzeli. Prakticno novi auto. Auto je u Tera paketu opreme sto je meni sasvim dovoljno cak i previse sa obzirom da sam vozio pre Akcent prve generacije i vozim Citroen Dijanu(nju ne dam za zivu glavu). Jedino sto bi mozda zeleo je da ima i nazad elektro podizace ali sta je tu je. Ja sam prezadovoljan autom za sad, trenutno ima 5700km na satu i jedino sto mu mozda fali je veci obrtni momenat ali sve u svemu odlican auto bar za meni. Sad sam se vratio iz Grcke i auto jednostavno je izmisljen za duza putovanja, vozio sam 140 na trenutcima i 150 i stvarno auto ne oseca te brzine i dostize i bez ikakvih problema i mucenja motora. Na 730 predjenih kilometara potrosnja je bila 6.8 po bordu sto je sasvim ok i to sa klimom(ako pravi razliku). Evo neke slike i nadam se da cemo da se lepo druzimo.

IMG_20190325_132238.jpg

IMG_20190628_192836.jpg

IMG_20190301_172512.jpg

IMG_20190228_131122.jpg

IMG_20190301_132707.jpg

IMG_20190306_183133.jpg

IMG_20190227_180259.jpg

IMG_20190615_164602.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

pozdrav za makedoniju.

isti model i ista boja kao i kod mene. zanimljivo meni je drukciji taj cockpit iza volana.

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pozdrav za makedoniju.
isti model i ista boja kao i kod mene. zanimljivo meni je drukciji taj cockpit iza volana.
 
Pozdrav. Verovatno je drugaciji kokpit kod vas jer je u Luna opremi, kod mene je osnovniji u Tera paketu. Na akciju je bio tad bas kad smo ga uzimali, izasla nova Corolla tacnije tad je donosili u salonu i ostali su samo modeli u ovoj opremi, drugi kokpit je svakako lepsi ali ni ovaj nije toliko los, navikne se covek

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

vjerovatno da je zbog toga ali meni je i ovaj jako lijep.

smatram da ces vremenom jos vise da zavolis toyotu jer oni su takvi.

polako ti se uvlace pod kozu, dok na prvu i ne reagujeas kao na druge aute.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
vjerovatno da je zbog toga ali meni je i ovaj jako lijep.
smatram da ces vremenom jos vise da zavolis toyotu jer oni su takvi.
polako ti se uvlace pod kozu, dok na prvu i ne reagujeas kao na druge aute.
Verovatno ce i tako da bude, u pocetku mi je bila malo cudna zbog preglednosti unapred jer sam bio navikao na akcenta i dijanu a kod njih vidis prednicu a kod ove novije aute malo morgen ali navikavamo se polako. Isto i za voznji u rikverc vazi isto jer nemam kameru i mora sve na retrovizore a ne bi da budzim sad senzore dok je jos nov auto. Ali kako vreme prolazi sve vise volim auta, zna da povlece kad zatreba naravno znate vec kad se potera u obrtaje a i lak je za voznju. A i jurili smo Aurise samo 1.33 i pre ovoga ali se u oglasima zadrzavali maksimalno 2 dana. Vas koje je godiste i kako ste zadovolnji sa njim?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao . Odličan si izbor uradio . Auris 1.33 je mrtav kada je opterećen . Da pojasnim troje odraslih ljudi , pun prtljag još ako je uključena klima jedva ide .  Što se tiče preglednosti , tako ti je kod svih novih kola . 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Dobro nam došao . Odličan si izbor uradio . Auris 1.33 je mrtav kada je opterećen . Da pojasnim troje odraslih ljudi , pun prtljag još ako je uključena klima jedva ide .  Što se tiče preglednosti , tako ti je kod svih novih kola . 
Bolje vas nasao. Potpuno se slazem sa vama, bas je tako i bilo sad do Grcke, troje odraslih, pun prtljag do maksimuma i klima radila i bez problema je isao auto 140-150km/h ali naravno treba voziti u pravoj brzini Bas pricam sa ocem pre neki dan da nismo pogresili za izbor motora

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 13.9.2019. at 18:49, Piske said:

Dobro nam došao . Odličan si izbor uradio . Auris 1.33 je mrtav kada je opterećen . Da pojasnim troje odraslih ljudi , pun prtljag još ako je uključena klima jedva ide .  Što se tiče preglednosti , tako ti je kod svih novih kola . 

Prije svega sretno Milane sa novim Aurisom. 

 

Sto se tice dijela za troje odraslih ne bih se slozio. Dacu vam primjer moje porodice gdje dvoje odraslih natrpa za dijete sve sto ide i ne ide, uz kolica koja su sama po sebi 15kg, auto ide bez problema, kada se potjera. Jedino sto bih naveo je trom start ali kako ga nisam kupio za auto trke ovaj dio mi i nije toliko bitan, samo nesto sto sam licno primjetio nakon posjedovanja skoro godinu dana 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Auris sa tim motorom i jeste za porodicu sa malom decom.
Odličan si izbor auta napravio za sebe.
Ukoliko pozadi sede odrasle osobe Auris 1.33 ne može da ide.
Ne postoji Auris poslednje generacije sa sportskim motorom.
Corolla E12 je imala modele 1.8 TS i 1.8 TS compresor koji su sportski.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno Sedine! Pa i vidi, ne uzimaju ljudi Aurisa ili Korolu jer ocekuju trkaca od njih vec zbog pouzdanosti. Ja imam 25 godina i dugo vremena smo gledali da promenimo auto i mislim da smo odlican izbor napravili. Zasto napominjem godine pa jednostavno jer "djeca" na mojih godina bi rado vozile golfove, audije, bmw neki nego li Aurisa, I30, Fokusa itd itd. I ovaj pricali smo u drugoj temi nije nesto startan ali ga jednostavno malo nabijes u obrtaje i auto ide. Sad vise kod 1.33 mi se svidja sto ima mekse ogiblenje jer kod 1.6 je multilink i je znatno tvrdje, nije kao kod golfa ali jeste a ja sam navikao na francuze, kako mi i tata kaze kad ga pitam: tata kako je auto? kaze dobar je ali za voznju(udobnu misli) samo francuz!

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Eto stigli juce i do 6k km nakon 7 meseci... Pitanje dali ce imati i 7k km do prvog servisa u Januaru ali sta je tu je, idemo dalje 8ea108db346e15a4d3387bffaa90db1f.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 3

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, stigli smo i do 7k km malo sam se izleteo :) Bio sam prosle nedelje do Paracina presli oko 650 kilometara, potrosnja 7.0 sa tim sto dok sam isao za Srbiju bila je 6.8 po bordu a bilo je hladnije i uhvatila me kisa kod Krusevca i smrzli smo se dok sam odmaglivao stakla(jbg vozio sam do tad auta bez klime a sad jos digitalna ali snasao sam se na kraju, kad sam stigao u Paracin X))) a kad sam se vracao porasla je a bilo je toplije i brze sam vozio doduse. Mozda malo imam zamerku na svetala nocu ali uopsteno ne volim voznja nocu tako da mozda i gresim oko njih. Sve u svemu ja zadovoljan, auto ide fino i uopste se ne muci pri vecim brzinama recimo 140 km/h. Meni dovoljno.

Podeli ovaj post


Link to post

Eto da budem i ja skroz transparentan, pocele prvi problemi i kod mene na auto star skoro godinu dana i 8600km na satu. Kao i kod Pisketa(u temi o Koroli) primetio sa curenje ulja iz menjaca. Naime, primetio sam tako sto auto mi stoji ispred kuce ovaj period jer se cesce vozi i ispod na bekatonkama video sam da je nesto masno kao ulje. I naravno podignem haubu nista, sve suvo i kazem ajde valjda je od klime od kondenzacije sta ti ja znam vec. I bili juce na tehnickom da registrujemo auta(usput izasla mi 50.000 dinara bez kaska i to) i kopkalo me morao sam sidjem u kanalu da vidim kako je jel sve ok i imao sam sta da vidim. Vidim kao masno ajde kazem sebi opet od kondenzacije ali i cepnem sa prstom vidim masno. Pozovem coveka koji tamo radi nas poznanik kazem mozda ovo od kondenzacije ali nisam siguran bas da ovo tako treba. Proveri i on vidi kaze aaa ne ovo je ulje, uzeo lampu kaze nije ovo od motora i video kaze ovo je od menjaca i ja se setio na Pisketovoj temi odmah i zakazao servis za Utorkom. Imam naviku inace da proveravam tecnosti na auta, imam i Dijanu staru 40 godina i preslo mi je u naviku da proveravam kako su isti pred duzim putovanjem ili onako kad se setim. Nadam se da ce da srede problem ali bukvalno srede, ne zamaskiraju. Eto, sutra nadam se da cu stici na vreme i pisem sta je i kako je bilo.

Izmenjeno od cdyane

Podeli ovaj post


Link to post

Da li si prvo proverio nivo motornog ulja na meraču ?  Ne mora da znači da je isti uzrok gubitka ulja. 

Postoji jedna razlika između Aurisa i Corolle . Auris je model samo za Evropsko tržište , Corolla za ceo svet . Zašto to napominjem , kod Corolle na menjaču imaš mesto za pinjon kilometraže ( za određena tržišta ima pinjon kilometraže Afrika, delovi Azije itd, za Evropsko nema ) . Kod Corolle za Evropsko tržište umesto pinjona kilometraže imaš čep i podlošku . Kod te podloške sam gubio menjačko ulje , jer u fabrici nije postavljena kako treba , pokrivila se malo pretpostavljam , i posle par meseci počeo sam da gubim menjačko ulje . 

Pošto je to ispravljeno , popravljeno , nije bilo više nikakvih problema . 

Javi , šta si uradio i šta je uzrok gubitka ulja 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno Piske na savetu. Javljam obavezno. Ostace verovatno kod njih jer treba i prvi servis da odradim.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Registracija 50000 dinara? A mislio sam da je kod nas skupo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Registracija 50000 dinara? A mislio sam da je kod nas skupo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


I ja isto mislio... Previse je, ne zna covek dal da se nervira oko registracije ili ulja...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

50000 denara ili dinara ?

Podeli ovaj post


Link to post
50000 denara ili dinara ?
50.000 dinara u denarima 25.000.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste mnogo 

Podeli ovaj post


Link to post

I jeste, kazem si u sebi jbt a Srbi se zale na visoku registraciju a vidi mene... I to osiguranje sa staklima ne kasko... Ko da vozim 3.0 ne 1.6...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stigao sad iz Skoplja, bio sam na servisu rekli da je problem u osovini i semeringa kao nisu ih dobro upasovali u fabrici. Nije opasno nista kao, porucili su delove zvacu nas kad stignu i sredjivanje nakon praznika. Nadam se da je to to.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

da nisi video trag curenja, ne bi ni znao da imas problem? pitam, to se ne oseti u voznji, pri menjanju brzina ili kako god? 

Podeli ovaj post


Link to post

×