Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

da nisi video trag curenja, ne bi ni znao da imas problem? pitam, to se ne oseti u voznji, pri menjanju brzina ili kako god? 
Ne ne, ne oseti se nikako. Sasvim sam slucajno primetio i mislio od klime jer je sve suvo bilo i na tehnickom od radoznalosti sisao u kanal i imao sta da vidim... Ustanovili sta je pa cekam da stignu delovi i da odradim prvi servis. Mozes da proveris preventivno mada mislim da su retki ovakvi slucajevi generalno.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I koliko ce da dodje ta muzika- Jel u garanciji taj dio pokriven

Podeli ovaj post


Link to post
I koliko ce da dodje ta muzika- Jel u garanciji taj dio pokriven
Da da garancija pokriva taj deo, jos 5 godina je pod garanciji. Toyota kod nas daje 6 godina garanciju na mehaniku i 13 godina za limariju tacnije antikorozivnoj zastiti.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 6 minuta, cdyane said:

Da da garancija pokriva taj deo, jos 5 godina je pod garanciji. Toyota kod nas daje 6 godina garanciju na mehaniku i 13 godina za limariju tacnije antikorozivnoj zastiti.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk
 

Ne znam da li kod nas u Bosni daju na koroziju, moraću provjeriti. Inace primjetio sam na dijelu gdje se vrata otvataju (vjerovatno od kuckanja u auta parkirana do) malu hrdju. Dobro bi bilo da je u garanciji 

 

Super da si pokriven tu. Kako stojis sa potrosnjom? 

Podeli ovaj post


Link to post



Ne znam da li kod nas u Bosni daju na koroziju, moraću provjeriti. Inace primjetio sam na dijelu gdje se vrata otvataju (vjerovatno od kuckanja u auta parkirana do) malu hrdju. Dobro bi bilo da je u garanciji 
 
Super da si pokriven tu. Kako stojis sa potrosnjom? 


Sredi to na vreme makar i ne davali garanciju na to, nije neki trosak. Trenutno prosecna mi je 9.7 ali niske su temperature a i ne stedim je bas, poceo da je vozim kao auto od 140 konja. Sad da mi srede to oko menjaca radim i prvi servis i gas do poda, dosta je bilo stedenja. Kako si ti sa potrosnjom?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 8 sati , cdyane said:


 

 


Sredi to na vreme makar i ne davali garanciju na to, nije neki trosak. Trenutno prosecna mi je 9.7 ali niske su temperature a i ne stedim je bas, poceo da je vozim kao auto od 140 konja. Sad da mi srede to oko menjaca radim i prvi servis i gas do poda, dosta je bilo stedenja.emoji3.png Kako si ti sa potrosnjom?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk
 

 

Kod mene sjecas se da je 1.33 i do sad je bio dugo zakucan na 7.9 sad kako smo usli u zimu preslo je na ravno 8. Doduse presao sam nekih 6-7 hiljada za godinu dana (dva duza puta cca 400-500 km, ostalo je sve bilo stroga gradska špica) 

 

A hocu svakako sam planirao to sa proljecem dok prodju ove soli sa zimom. 

 

To je ta razlika izmedju 1.6 i 1.3 mala razlika rekao bih u potrosnji i vuci, 160 naspram 130 Nm, i 1l do 1,5l

Podeli ovaj post


Link to post
Kod mene sjecas se da je 1.33 i do sad je bio dugo zakucan na 7.9 sad kako smo usli u zimu preslo je na ravno 8. Doduse presao sam nekih 6-7 hiljada za godinu dana (dva duza puta cca 400-500 km, ostalo je sve bilo stroga gradska špica) 
 
A hocu svakako sam planirao to sa proljecem dok prodju ove soli sa zimom. 
 
To je ta razlika izmedju 1.6 i 1.3 mala razlika rekao bih u potrosnji i vuci, 160 naspram 130 Nm, i 1l do 1,5l
Upravo tako, nije neka razlika u potrosnji. Pre sam gledao potrosnju vise ali u zadnje vreme ne jer plus minus oko 50-70 evra mesecno sad dajem za benzina a vozim vise nego li kad sam imao Akcenta, e tad mi je prosek godisnji bio oko 1500 evra ali i Dijanu sam tad vozio. Ovo nam sad dodje kao za*bancija. Cesto resetiram recimo potrosnju jer hocu da vidim kako je na otvorenom i na 120 zna da bude oko 6, 6.5 a preko toga najvise sam je vozio do 160 ide i do 7.5. Pre neki mesec bio do Srbiji oko 750km ukupno, 7.0 potrosnja sa tim sto je zahladilo i cesce sam klimu koristio. Sve u svemu nije lose.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Displej taster. 

1) Zeleo bih da znam koliko sam km presao za odredjenu rutu. Od kuce do posla, mora, planine… Kako da zadam kompjuteru da meri tu jednu voznju?

2) Sa tim u vezi, sta znace cifre na brzinometar satu, koje menjam na volanu na displej tasteru:
- prva vrednost ODO je ukupno predjenih kilometara,
- onda imam trip A i trip B vrednosti i one mi (obe!) pokazuju istu vrednost: koliko sam presao od resetovanja kompjutera,
- sledeca vrednost je potrosnja,
- i na kraju imam neku kilometrazu koja se menja izmedju 250 i 450 predjenih km.
    

Podeli ovaj post


Link to post



Displej taster. 

1) Zeleo bih da znam koliko sam km presao za odredjenu rutu. Od kuce do posla, mora, planine… Kako da zadam kompjuteru da meri tu jednu voznju?

2) Sa tim u vezi, sta znace cifre na brzinometar satu, koje menjam na volanu na displej tasteru:
- prva vrednost ODO je ukupno predjenih kilometara,
- onda imam trip A i trip B vrednosti i one mi (obe!) pokazuju istu vrednost: koliko sam presao od resetovanja kompjutera,
- sledeca vrednost je potrosnja,
- i na kraju imam neku kilometrazu koja se menja izmedju 250 i 450 predjenih km.
    


1)Za tu rutu sluzi trip A i trip B. Primer zelis da izmeris rutu od kuce do evo recimo do mora ides na eto primer trip B i drzis na dugme disp dok se ne resetuje. Trip A mozes tako da resetujes primer i da ti sluzi kao koliko si presao od servisa do servisa.

2)-ODO je kako si rekao ukupna kilometraza.
-Trip A i Trip B objasnio sam gore sta i kako mozes da radis sa njih.
-Treco je o potrosnji tacnije prosecna ali moze i trenutna da pokazuje ako je resetujes u zadatom momentu tokom voznje
-Ovo zadnje pokazuje koliko kilometara mozes da predjes sa trenutnoj kolicini goriva u rezervoaru. Nije da nije tacno ali sve zavisi od stila voznje.

Nadam se da sam ti pomogao.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sve jasno!

Hvala!

Svakako bih sacuvao jedan trip, jer mi on meri km od kada sam uzeo auto. 

Nego, hoce biti nekih slika Aurisa sa letovanja, kad dodje vreme? (:

Izmenjeno od Duh
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Sve jasno!
Hvala!
Svakako bih sacuvao jedan trip, jer mi on meri km od kada sam uzeo auto. 
Nego, hoce biti nekih slika Aurisa sa letovanja, kad dodje vreme? (:
Bice naravno, evo bas sad sam prelistao telefon nemam nijednu sa letovanja nit do Srbije kad sam bio... Moracu cesce da ga slikam mada prvo nek mi srede to sa menjacem Pa onda u planu su neke senzori a mozda i na leto neke felnice da legnu mada otom potom Evo neku sliku vidim nisam postirao od kad sam temu otvorio, neke su od letos a zadnje dve skorije tacnije ona sa kilometrazom od pre neki dan.
Naravno pored onaj udarac u braniku ima i poneku sitniju neprimetnu rupicu po haubi, uhvatio me letos grad, poneku ogrebotinu od macke sto mi spavaju na haubi i od psa na zadnjem braniku mada nisto strasno, ne stresiram se puno zbog toga, nije mi svejedno naravno ali bitnije mi je da me auto sluzi. Zasad ja zadovoljan a bio jos zadovoljniji kad bi mi resili "situaciju" sa menjacem.4c55f3dacdaec12b79696ac24595bed6.jpg6c3e7526cfaef764cb99645936e3d682.jpgc9f0edcb1bd9c633f47963ff2122ae86.jpg5a16cc841e2a472a6c712973399e9205.jpge847f88603fd529e6b069cd2846115f4.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da se javim da konacno nakon 3 meseca stigla poluosovina i zamenjena je ista u Petku. Zamenili poluosovinu i semeringa ali problem sad pravi neki osigurac i narucili sad i njega, kad ce da stigne bog zna a do tad voznja. U Utorku sam odradio i prvi servis na 9700km otprilike, sad jos malo smo na 10.000km. Jos dok sam ih gnjavio u servisu o poluosovini rekli mi da su cekali jos 120 poluosovina, verovatno fabricka greska kao i kod mene. Da bude jos tragicnije dok sam cekao dok su menjali poluosovinu testirali CH-R-a sa svega 1km kome su isto prethodno zamenili poluosovinu. Novi auto! Osim to sranje sa poluosovinu ja zadovoljan. Mozda nisam neko merilo kad se u obzir uzme koliko sam presao za godinu dana ali za neku prosecnu kilometrazu i vise nego dobar auto. 

Podeli ovaj post


Link to post

Jel sada više ne curi ulje iz menjača?
Malo mi je čudno da tri meseca voziš auto kome curi ulje iz menjača. Čudno mi je da auto nije odšlepovan u servis i da nije ostao u servisu do završetka popravke a ti dobio zamenski auto na korišćenje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Piske, realno mene nisto ne cudi jer zivim u Makedonistanu, na sve sam navikao. Racunaj cekao sam 3 meseca za jednu poluosovinu i semeringa a ne dao bog da je bio neki veci kvar u pitanju. A o zamenskom auto to cisto sumnjam da kod njih takvo nesto postoji.
Inace ima neko curenje ali verovatno je iz klime, stavio sam karton jer mi napolje sedi auto ne mogu od psa da ga stavim u garazi da ga ne bi ogrebao... Nego reci mi kakav miris bi trebao i da je na dodiru ako curi iz menjaca i ako je od klime? Hvala ti unapred.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Klimu sada ne koristiš, ili veoma retko ako postoji potreba da se odmagli šoferšajbna , prednje staklo,
A i kada se klima dosta koristi leti javlja se kondez , što je voda. I to je normalno .
Pratiš nivo ulja u motoru, nivo kočionog ulja i antifriza. Ako je svuda nepromenjen nivo onda gubiš ulje iz menjača. Dobro je što si stavio karton ispod da možeš da pratiš .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno Piske. Ulja pre zamene na otprilike 97xxkm je imao otprilike oko 3/4 mozda malo manje cini mi se sa tim sto ne pazim sad puno auta, vozim kako treba auto te konjaze da se vozi. Antifriz je dobar pratim ga u posudu. Verujem da je od menjaca jer su rekli da su usput dopunili menjackog ulja zbog onoga sto je iscurilo. Jedino me zivcira sto nisu odmastili zastitu motora, pa jos je masna i nemam bas neki uvid dal je staro ili novo curenje mada mislim da nije novo. Klimu cesto koristim, ceo zimu sam je koristio za odmaglivanje soferke a i opsto a i sad, bilo je preko 20 stepeni. Mozda kondenzacija od klime plus sto nisu odmastili plastiku pokazuje kao da curi. Za 5 sata mogli su jedan smrk da udare sa wapom.
Videcu kasnije sta se desava sa kartonom, dali ima novo curenje, njega stavio juce oko 8 sati. Veceras otac uzima auto i ako koristi klimu nema svrhe da opet postavljam istog.
Hvala ti jos jednom, javljam se kad izvadim oko 2 kartona.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Skoro pa nisto. Kako je bilo ovo ne ni racunam. Nastavjam da pratim situaciju. 49f794b360cb9865506ab00d4cd80f22.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

P.S. Piske, da ne znas mozda kakav je to osigurac kojeg su mi pominjali? Neki osigurac od poluosovine ili tako nesto...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post



Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sta je bilo s poluosovinom? Kako si primetio problem (simptomi)? Leva ili desna?
Nema tu osiguraca, ima kineticki zglob i sipka. Ocito da se menjaju u paketu (bar u ovlascenim servisima).

I ja se nacekao na delove, uopste mi nije jasno odakle ih dobijaju… 

Podeli ovaj post


Link to post
Sta je bilo s poluosovinom? Kako si primetio problem (simptomi)? Leva ili desna?
Nema tu osiguraca, ima kineticki zglob i sipka. Ocito da se menjaju u paketu (bar u ovlascenim servisima).

I ja se nacekao na delove, uopste mi nije jasno odakle ih dobijaju… 
Oprosti, nije mi stigla notifikacija sad sam video. Nema nikakvih simptoma bukvalno, kod mene je imalo curenje navodno semering poluosovine i promenili su komplet poluosovinu i semering a primetio sam na tehnickom kad sam usao u kanal. Auto se normalno vozio i nakon curenja bez ikakvih problema. O osiguraca tako su mi rekli iz Toyote, oprostite kao sto ste toliko cekali ali morace te opet da dodjete i osiguraca nekog da promene, sumnjiv im bio, pokusavali da ga poprave ali nisu mogli i pritegli ga koliko su mogli. Ja sam 3 meseca cekao, navodno oko 120 osovina cekali izgleda ima jos defektnih auti sa istim problemom, pre mene su promenili poluosovinu na Toyoti CH-R-u sa svega 1km. Piske mi je rekao da delovi stizu iz Austrije ali puno se ceka. Koliko ih ti vec cekas?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Danas stigli i do 10.000km, naravno slikao na 9.999km.
dd5b57c68d375c07c3dff1a89f5c5825.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Proslog Cetvrtka zamenjen i osigurac poluosovine, odmascen suspleh i zasad je suvo. Nadam se da su resili konacno problem samo da ne urocim. Idemo dalje. :neo:

Izmenjeno od cdyane
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×