Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Hidraulika je mama. Steta sto je C5 zadnji Citroen sa Hydroactiv vesanje, sad novi C4 Cactus, C5 Aircross imaju novo vesanje ali zasniva se na vasdusnih jastuka, udobnost je tu ali hidraulika je broj 1. Francuzi su bili i ostace pojam za udobnost.
Gs je jos pristupacniji ali postaje sve redji nazalost pa i njemu ce enormno cene da rastu. Ja se jos nisam u hidraulicara vozio i mogu da zamislim kakva je ta udobnost jer i Dijana ima neverovatno vesanje, niko kog sam vozio nije ostao do sad ravnodusan na isto.
Meni interesantno kad citam testove za Aurisa kad hvale udobnost, mislim vesanje pre svega. Kao da nisu nikada vozili francuza. Vesanje naspram nemcima je da, kao da vozis francuz ali kod 1.6 je daleko od mekano. Sedista su inace odlicna, bocna potpora je zaista top stvar, isto svi sto se vozili u Aurisa pohvalili su ih. Nisam pridavao paznje na sedista kad smo birali auta ali ne zalim uopste na nisto, odlican mislim da smo izbor uradili. Ima udobnost, za mene kao mlada osoba je brz, blutut mutut, ne treba mi vise. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stare slike ali cisto da osvezim temu, sad je g*vna jer kisa pada svaki drugi dan i ne isplati se da ga perem. :D
Bio dva puta na Popovoj Sapci(1780m), ide ok moze i cetvrtom ali druga i treca pretezno, dakle samo obrtaji. Od servisa presao oko 900km jer smo jos u karantinu. Potrosnja prosek 9.0 ali da napomenem da se redje vozi zbog pomenutog karantina t.j. kratke destinacije su u pitanju(do 5km u oba pravca).95b8cfc15aefa048f63e9526fc30ba43.jpg1be15ecd81a192f5782df3be0947191b.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

prelep.

nego, el cu moci ja krajem juna u Gr preko Mk??

Podeli ovaj post


Link to post
prelep.

nego, el cu moci ja krajem juna u Gr preko Mk??
Trebalo bi mada nas malo zeza sto zadnjih nedelju dana broj zarazenih raste pa zato odugovlace sa otvaranjem granica. Mislim da bi trebalo da se sve to regulise do kraja meseca, kad bude neki info oko toga informiracu te.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Stare slike ali cisto da osvezim temu, sad je g*vna jer kisa pada svaki drugi dan i ne isplati se da ga perem. :D
Bio dva puta na Popovoj Sapci(1780m), ide ok moze i cetvrtom ali druga i treca pretezno, dakle samo obrtaji. Od servisa presao oko 900km jer smo jos u karantinu. Potrosnja prosek 9.0 ali da napomenem da se redje vozi zbog pomenutog karantina t.j. kratke destinacije su u pitanju(do 5km u oba pravca).95b8cfc15aefa048f63e9526fc30ba43.jpg1be15ecd81a192f5782df3be0947191b.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk


Prekrasan auto.I boja mu je super

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno! Malo ratkapne kvare utisak mada ne diram ih jer imam dobre ljetnje gume. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

takve ratkape su bile i na Terra opremi kod nas. Kod Lune su nesto drukcije,ali ista stvar. Ne bacaj pare na gluposti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, na Terra su 15" a Luna 16" felne. Iskreno ne smeta mi, da ih menjam trebao bi da spucam 700 evra minimum a svakako auto je udoban sa ovih a nije ni los ni kad se malo potera. Sad jos da sredim branika i senzore ubacim kad se nakanim mada i ovako smo se navikli. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Senzori su dobra investicija i nije jako skupo.
Ali 15 -ice su udobnije i bolje za auto. Gume jeftinije.
16 -ice su samo šminka, nema tu ljubavi

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I ja isto tako o 16" mislim, mada 205 recimo trebalo bi da za nijansu da ima bolje lezanje na putu. A senzori i ja mislim da su dobra investicija, samo da nadjem neke dobre. Hocu OEM ali one kojih sam nasao idu po 8 senzora, za napred i pozadi a to je prevelika budjevina bar po meni jer nisam bas fan elektronike jer ako se malo nesto zezne mozes da se slikas. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam original platio s ugradnjom 300 €
mozes ih i iskljuciti, u bunkeru ima prekidač

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

u Toyoti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Fina suma moram da priznam. :D Ja bih isao recimo do 100 evra, aftermarket naravno plus ugradnja sa zvucnim signalom samo. Mada otom potom, ima i bitnijih stvari nego kola. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Fina suma moram da priznam. :D Ja bih isao recimo do 100 evra, aftermarket naravno plus ugradnja sa zvucnim signalom samo. Mada otom potom, ima i bitnijih stvari nego kola. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk


Ja sam to odmah stavio ,senzori u boji iako imam i kameru. Ali na senzore sam navikao,dobro rade

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Senzore sam platio za Megana 90e u ovlašćenom servisu.
Sledeće kupi alu felne 16 . Neka čelične ostanu za zimske dane.
Imaš veliki izbor alu felni 16. Isti je razmer rupa kao kod Renoa od Megana 3 . Samo promeniš znak. Cena je oko 250e za polovne sa Megana 3. 16ce gume su malo skuplje od 15ca .
Samo polako prvo senzore.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ja sam to odmah stavio ,senzori u boji iako imam i kameru. Ali na senzore sam navikao,dobro rade

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Ja nemam pojma iskreno, nikad nisam koristio senzore ali nadam se da ce sluziti ok iako nikad ne bih se 100% kleo u njih. Svakako bi bar nam psihicki malo olaksalo posao. :D

Senzore sam platio za Megana 90e u ovlašćenom servisu.
Sledeće kupi alu felne 16 . Neka čelične ostanu za zimske dane.
Imaš veliki izbor alu felni 16. Isti je razmer rupa kao kod Renoa od Megana 3 . Samo promeniš znak. Cena je oko 250e za polovne sa Megana 3. 16ce gume su malo skuplje od 15ca .
Samo polako prvo senzore.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk




Trenutno imam Bridgestone Turanza T001 sa oko 10.000km jer trenutno je na 10800km-900km kad sam ga uzeo, bio je tad na zimskih guma. Mozda bih za sad ako guraju jos dve sezone bih uzeo ratkapne sa Yarisa, ljepse su mi nekako nego ove mada sam navikao na njih. Svakako i 16" su opcija ali bitno mi je sad samo da me sluzi dobro bez glupih kvarova sa kakvog sam se vec susreo.
Inace jeste, takav je i meni plan, prvo senzore pa sve ostalo otom potom. Mozda i da sredim branika sto smo ga zakacili pre skoro godinu dana mada navikao sam se i na toga. Koliko je "pregledan" verujem da bih ga opet udarili na isto mesto samo ne kao prosli put.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš da kupiš boju u Toyota servisu za sitne ogrebotine. Kosta 20e ali vredi.Gusca je od boje koju ti naprave u farbari i odlično pokriva sitna oštećenja.. U spreju je . Ja sam svojevremeno oštetio , izgrebao donji deo prednjeg branika i ofarbao ga da se ništa nije primecivalo.
Normalno je da kada se auto vozi da dođe do sitnih oštećenja. Uostalom kupili smo ih da oni služe nama a ne mi njima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako. Pre sam se previse stresirao ali shvatio sam da je zdravlje bitnije nego dali je auto malo ogrebano ovo ili ono. Nije da mi je sad bas svejedno ali oni treba nama da sluze a ne obratno.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam totalno poludio od idiota koji ne znaju otvoriti vrata.O reklamacijama da ne govorim,izgorio sam.Sad sam se mlo smirio,ali ...
U Toyoti imaw kupiti i ovo na slici.Ovo sam ja platio cca13 €. U jednoj je bočici boja,a u drugoj lak.
ef84dc36a0d466de93010a5b37465acf.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moracu i ja da to nabavim. Primetio sam da i ja imam neka sitna ostecenja i shvatio sam da je to od vrata. Isto i otac mi nije nesto pazliviji kad otvara vrata i zatvara, ko tudji da je auto. Par puta i na Akcentom i Dijanom sam popizdio kako ih je lupio. I na Toyoti isto radi, uvek mu kazem iskuliraj malo brate nov auto je ne moras da ga lomis odmah.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jaoooo. Pazi da ti ne otpadnu stakla

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E zato ih zatvorim i zakljucam iste pa nek lomi.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
prelep.

 

nego, el cu moci ja krajem juna u Gr preko Mk??

Evo najnovije informacije. Od danas nam je ukinuto vanredno stanje tacnije nece isto biti produzeno i moci ce strani drzavljani da tranzitiraju kroz drzavu i to da maksimalno urade za 5 sata tacnije toliko moze da se zadrze najvise u zemlju. Za Grcku radi samo granicni prelaz Bogorodica-Evzoni. E da, zabranjeno za strane drzavljane je skretanje sa autoputa znaci samo ako napustate odmah zemlju tacnije idete za recimo odmah za Grcku samo autoput, nikako lokalne puteve.

 

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

ovo je pametno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma sve je ovo zbog izbore uradjeno t.j. ukinuto vanredno stanje inace bi jos imali isto jer iz dana u dan povecava se broj zarazenih. Mada svakako bi granice morali biti otvoreni makar za strane drzavljane.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×