Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts



Tako je. Mozda čak idu H11 (te idu na Corollu) Naravno, ove koje su najskuplje. Ali dobro si počeo... H4 +H7 = H11... lako se pamti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



To to, dobar nacin za zapamtiti. E a pazi, primetio sam da imaju slican dzek ove HIR2 i H11 mada ne znam dali su isti... Ostaje mi da se raspitam kad mogu u Toyoti a sutra da malo ispoliram branik otac malo zakacio komsiju. Doduse nisam se smejao tad.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Cdyane Ne znam nikoga da je menjao sijalice na Toyoti Traju koliko i auto.
Ti si među prvima ako ne i prvi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Pazi sad, pratio sam X-treme vision mozda pola godine, naletim danas na jeftinije kad ono stativa, ni H4 ni H7 nego ove HIR2 za koje dosad nisam cuo.
Inace sta znam, zelim da ih promenim na malo jacih, nisu losi ali mrzim voznju uvece a nekad narocito u ovom periodu mora da se tako vozi pa bolje osvetljenje ne bi bilo na odmet. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jačina svetla bi mogla da bude jača. Slažem se. Mislim da su neki menjali na Corolli fabričke za jače. Možeš u servisu da nađeš sijalice koje daju jače osvetljenje ali je cena poprilično velika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A taman sam se sradovao nacekao ove kao pojeftine, u globalu za X-treme vision traze po 40-45 evra ja ih nasao za 25. Mada otom potom, prvu priliku i njih cemo zameniti.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Optiwhite su u Toyoti u ponudi,kazu da svijetle bijelo i jako dobro kao da su led svjetla. Ali meni su u servisu rekli da traju točno godinu dana. A cijena oko 50€.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
A taman sam se sradovao nacekao ove kao pojeftine, u globalu za X-treme vision traze po 40-45 evra ja ih nasao za 25. Mada otom potom, prvu priliku i njih cemo zameniti.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk


Pogledaj koji ti je set rezervnih sijalica.inače ja sam gledao od Philipsa, bila neka dobra cijena (oko 25€),ali me u međevremenu prošla volja

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Optiwhite su u Toyoti u ponudi,kazu da svijetle bijelo i jako dobro kao da su led svjetla. Ali meni su u servisu rekli da traju točno godinu dana. A cijena oko 50€.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




50 evra za godinu dana, sta znam malo je mnogo to... Bas cu da vidim kad idem do Skoplja sta nude u Toyotu...

Pogledaj koji ti je set rezervnih sijalica.inače ja sam gledao od Philipsa, bila neka dobra cijena (oko 25€),ali me u međevremenu prošla volja

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Ma set rezervni je neki random kojeg sam uzeo na benziskoj, ceo set sa prvu pomoc, trokut i ostalo... I ja sam se zagrejao za ove Phillipsove bas ali zasad nista...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije losa kombinacija Sonax Polymer Netshield+Sonax Brilliant Shine Detailer. Netshield je kao dugotrajna zastita do 6 meseci i nanosi se kao keramiku(mislim na proceduru) i naneo ga pre mesec dana a Brilliant Shine Detailer sluzi kao kratkotrajnu zastitu do 3 meseca i samo se naprska i prebrise, njega sam naneo kao produzuje trajanje PNS-a. Uglavnom ja zadovoljan i mislim da sam spreman za zimu. 34d1816513d413ab531e795eb40b178c.jpg13fc5fb5c97a3f7c787a1ad8b9e9768d.jpg612d81732d80644e706adac98c14ae69.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

odlično ti to radiš

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno! Trudim se koliko mogu dok je prilicno nov. Steta sto ne stoji u garazi kao prvu godinu ali sta je tu je. :D

Uzeo sam i neko sredstvo za gume za sjaj od Falcon neku firmu kao pjena je naprskas samo i to je to i mogu reci prilicno dobro radi svoj posao za dat novac, oko 300 dinara ili 2.5 evra.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Garaža se smanjila ? Ili si kupio neku novu zvjer koju držiš u tajnosti

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

I jeste zver u pitanju, ali na 4 noge.

Ispogrebao mi Dijanu ona stoji u garazi ali eto nekako sam preboleo to, kad se primiri bit ce osvezena. I boja je bezh pa ne poznaje se toliko a na Toyoti se bogami svaka ogrebotina poznaje jer je boja tamnija. Doduse sad je mirniji mozda i nece da dira Toyotu ali ne rizikije mi se, dosta su ogrebotine koje vec ima. :D

Eto i zvera :D 845f36b875fddf565414ad0bd5122ff1.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

hahhahah opako izgleda

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Doterace nam pamet kad tad.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kanio sam se dugo vremena da stavim led sijalice unutar auta i konecno i na njih red dosao. Nasao kako se vade plastike da ih ne polomim i na posao. Sijaju bas puno sto mi se bas i ne svidja ali izgleda "modernizovanije" bar. Ja zadovoljan... sto nisam nista polomio. 939b9baf9bc65b3d5d6ef32e08d498e6.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako svetli sa balkona kad se otkljuca.843cbfbc981772b19125f80a23d9e899.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

izgleda fantastično koje si ledice stavio?od koliko snage idu?
gdje si vidio kako se skidaju oni poklopci?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da te lazem samo oko snage, otisao sam u prodavnici pokazao mu sijalicu pitao dali ima led i uzeo sam ih. Ako hoces provericu sutra. 

Evo i videa inace odakle sam gledao. https://www.youtube.com/watch?v=3a0peKr8lIA&t=339s

Problem je sto kod nas je razlicito ali kljuc je u tome sto kod prednjih poklopaca uzmes neki manji strafciger i sa kontra strane(ako se pale na desnoj strani ti sa leve dakle sa kontra strane guras i izadju lako) a za drugo svetlo je kao i u videu. Ako zelis da ih menjas slikacu ti da vidis o cemu govorim.

Sutra menjam u gepeku i to je lako a mozda i za rikverc, kako sam video nije komplicirano ni to. :D 

Podeli ovaj post


Link to post

nisam još u toj fazi da to mijenjam,ali sad znam koga ću pitati hvala na info

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nema na cemu, sta god zatreba a mogu pomoci tu sam.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nema na cemu, sta god zatreba a mogu pomoci tu sam.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Promenio ga i u gepeku a i rikverc svetlo. Ne izgleda ovo lose. 3c995539d9b29ee62ef83d94beb670d9.jpga5dcd05ba26c8bf39755270f9fe9dc76.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo od pre par minuta, ne zalim se. 0e0242140904020df15fd795b60f7d6b.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ja bi sada vozio samo u rikverc pa nek komšiluk poludi od zavisti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa kakve farove ima, u rikverc sad vise svetli nego li napred.
Obzirom da sam ovo iz dosade odradio ja sam zadovoljan.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×