Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

odlično je to.koliko si placai te sijalice?jesu li neke dobre ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Uzeo sam za enterijera one dve napred kostali me oko 3.5 evra par, u sredini par(kaze lik tako se prodaju, ok svakako cu imati u rezervi jednu) i one su kostale 6 evra. Za rikverc i u gepeku sam uzeo 3 sijalice, jedna za rezervu pustio mi cenu jer sam kod njega kupovao isto oko 6 evra. E sad kakve su to cene ne znam, mada mislim da nisu najjeftine.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Malo se danas ganjala Toyota do Skoplja celo vreme oko 100njak km u rasponu od 160-190km/h, potrosnju tacnu ne znam ali znam da je 1/4 na pokazivacu otisla.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zaista inpresivno da si je mogao drzati na toj brzini cijelo vrijeme. Iskreno ,ne znam kakav je autoput, da li je ravno,uspon ili zavojito.Na koliko se okretaja vrti pri tim brzinama? (ako si uspio spustiti glavu na km sat)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mozes da je drzis ako je vozis u pravoj brzini u obrtajima naravno. Cini mi se da je na 160 na nekih 5000-5500 obrtaja bio i to u cetvrtoj. U 6oj na usponu narocito nema uopste snage ali kad prebacis u pravoj brzini bogami ide. 6ta brzina je bukvalno za stednju, auto je apsolutno mrtav u toj brzini makar na 200km/h bio.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 22.12.2020. at 23:17, cdyane said:

Mozes da je drzis ako je vozis u pravoj brzini u obrtajima naravno. Cini mi se da je na 160 na nekih 5000-5500 obrtaja bio i to u cetvrtoj. U 6oj na usponu narocito nema uopste snage ali kad prebacis u pravoj brzini bogami ide. 6ta brzina je bukvalno za stednju, auto je apsolutno mrtav u toj brzini makar na 200km/h bio.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk
 

I meni se cini da nisu bas pogodili sa sestom. To je vjerovatno kao neki cruise mode na autoputu, za ostalo je beskorisna

Podeli ovaj post


Link to post

Ne zalim se na 6tu, odlicna je stvar ali kako kazes za kruziranje samo i stednju. Bas se rasterecuje motor sa 6oj.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo me sad slatko nasmejali iz Toyote, Optibright i Optiwhite sijalice 5700 denara, 11400 dinara ili oko 95 evra. Pa ovi definitivno nisu normalni! Igrace E-bay ili Amazon kako stvari stoje.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Opaaaa... prosle godine su te sijalice bile cca 50€...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Duplo... Previse je to za svetala koji traju godinu, godinu i po... Ako je jos oko 50ak evra narucim preko brata iz Srbije kad se ovo sa virusom sredi 2 para i nek se jebu ovi nasi.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

kako stojimo s akumulatorima?
moj je jos uvek originalni, star 5 godina dakle.
proverili su mi ga ove godine, kazu da je dobar.
ako ima veze s akumulatorom: nekad mi se desava da se ukljuci radio pri startovanju (sto ranije nije bio slucaj), a mozda ga i supruga ostavi ukljucenog... sve jedno, nemam zalbi, ali nije da ne razmisljam.
nisam nasao podatak koliko traje...
 

Podeli ovaj post


Link to post

Fabricki kako znam najduze traje, neki i do 7-8 godina su terali. Sto se radija tice i kod mene je uvek kad udjem upaljeno a to je jer kad pritisnes neku komandu od radija na volanu upali se isto, to kod mene otac radi i jer je nagluv ni ne primeti da mu je upaljeno i mene uvek kao takvog doceka.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
kako stojimo s akumulatorima?
moj je jos uvek originalni, star 5 godina dakle.
proverili su mi ga ove godine, kazu da je dobar.
ako ima veze s akumulatorom: nekad mi se desava da se ukljuci radio pri startovanju (sto ranije nije bio slucaj), a mozda ga i supruga ostavi ukljucenog... sve jedno, nemam zalbi, ali nije da ne razmisljam.
nisam nasao podatak koliko traje...
 
Meni na servisu svaki put izmjere koliko mu je ostalo života (u postotcima)... u jednom servisu to nisu radili...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako sam bio pre neko vreme u tom led "fazonu" a bogami i jos sam, narucio sam pre nekih mesec dana mozda i ranije led svetla za stop svetlo i za zmigavce i danas stiglo za stopke, ugradio sam ih i ne izgledaju bogami lose. Cekam jos za zmigavce, samo njih mozda sam ih zeznuo jer postoji mogucnost da postoji hyper flash ali videcemo, kod nekih ima kod nekih ne.
Inace nigde po netu ne mogu da nadjem neki upgrade za trenutna svetla tacnije za HIR2 sijalice, jedino skuplje a nadam se i kvalitetnije sto su bili su Piaa Hyper Arros i njih sam narucio. Kako sam video nisu Styling nego su Maximum performance svetala. Mislenja su podelena, najcesce zale se na njihovo trajanje ali u jedno se svi slazu a to je da su zaista upgrade u odnosu na fabricke, u pitanju su 3700K. Ako je zaista tako i ako stignu uopste narucujem jos jedan par.
Evo kako izgleda auto sa led stopkama, uvece verujem da je jos bolje.



Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Top

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Stigli i sijalice, jos i auto da stigne ne bi bilo lose. Jedva cekam da ih probam, nadam se da valjaju pa ako valjaju jos jedne cu da porucim. ffa5d4f7fba6993408d4c3cb529067e9.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj ih ugraditi u dnevni boravak da vidiš da li rade

Šalim se, ove mi djeluju baš ozbiljne

Gdje je to kupljeno? Koliko para?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

:D :D

Uzete su preko amazon.co.uk dakle britanskog ne americkog. Ukupno me kostali okruglo 32 funti i stigli su za 18 dana sto nije lose. E sad citam review-e nekom traju godinu dana, nekom mesec, nekome 6 meseci... Nisam puno izbora imao tako da nadam se da ce bar pola godinu minimum da izguraju. Ipak za te pare koje su mi trazili u Toyoti mogu 3 para od ove da uzmem... I meni deluju kao ozbiljni pa videcemo. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prije 3 godine su u Toyoti kostale cca 50€ i receno mi je da traju max godinu dana... Ne znam zasto tako kratko.Ali to ne treba znaciti, mogu ti trajati mozda i 3 godine , mozda i 5 ako ne pališ svjetla. Kazu da izgledaju kao Led svjetla tako da nisi pogrijesio. Biti ce to ok.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tako kratko traju verovatno jer se pokusava da se izvuku maksimalne performanse iz halogene sijalice. E sad pricao sam, meni su trazili oko 100 evra sto mi je puno za sijalicu koju pitanje dali ce da sastavi godinu dana. Da je bilo 50 evra i ajde nekako ali ovako tesko. Inace jeste i te Toyotine su 3700 Kelvina kao i ove. Gledao sam i led svetala ali oni u ovih projektora kao moje ne sluze za nista osim za ukras jer svetle belo.
Obzirom da ne vozimo puno a imamo i led dnevne svetla mozda sastave i duze nego ocekivano bas kako kazes. Pa ako rade i led zmigavce ako stignu kako treba bez brzog blinkanja bice pun pogodak. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

ove Toyote su ionako više za ukras tako da nisi pogriješio

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nije da nisi u pravu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Konacno!!! Naravno i svetla montirana, da vidimo razliku veceras. :D aa2a130adead4588f88703d2c244c025.jpge372577a2492554a110ec14599f9246b.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi li zadovoljan? Jel vidiš gdje je zafušareno?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima luft milimetar-dva izmedju branika i fara, primjetices na slici iako je to stara slika. Kazu nikako nismo mogli taj luft da upasujemo sve smo probali nema sanse. Ako oces kazu moze farove da namestimo malo napred ali nece biti to to i zaista nece biti. Auto nije imao kazu nikakva karoseriska ostecenja dakle ostaje da je do branika. Realno sve je ostalo ok upasovano, ni u fabrici idealno nije bilo po onome sto sam po starih slika video. Ne smaram se vise, od sad samo po gasu. Ostaje sad jos bolje da isprobam svetla mada obecavaju po onome sto sam video. 7014c1e0268d670c3c24912197b4c571.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×