Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Imaš pravo,ima puno grešaka tvornički. Takav luft imaš i na maglenkama, pogledaj na drugim Aurisima i Corollama.
Ovo su radili u Toyoti ili neki drugi limar?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovlasceni servis za Toyotu u mom gradu. Nije lose sve u svemu mada i nije sve tako idealno. Dosao kod njih novi Yaris pre neki dan malo ocesan po braniku da ga srede, covece luft izmedju fara i haube 1cm najmanje, isto i pozadi. Dizajn kao je takav ali brate daj molim te, ni na sta to ne lici...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam kupio Toyotu jer sam htio auto bez greske... mozda je kod visih klasa Toyote drukcije,ali sumnjam

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma na izgled kod laika svi su idealni ali kad te muka natera da se malo bolje zagledas e tad primetis da skoro kod svih proizvodjaca ima tih mana. Najcesce je kako se serijski zapadne, najcesce ti auti zavrsavaju kod nas na balkanu.

Juce stavio i led za zmigavce ali imalo je hyper flash ili brzo blinkanje pa cekam nove sa rezistore u njima. Zamenio samo u retrovizore i mogu reci da ubijaju kako svetle. Svetla inace su malo belija nego obicna mada kako sam primetio znatno su jaci nego originalni. Danas promenio i t.j. stavio led i na tablice. E samo led necu u farove jer necu imati nikakvog efekta u odnosu na obicne halogene osim estetskog.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo o cemu sam govorio. 612558d6d2ab4d1822867aaf290a3b73.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A nazad je sad skroz full led. Ok lazem, jos zmigavci... :D6cf4a0d89282c43e5f6642a526bdf6c1.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

odlično je to
jel problem promijeniti lampicu u retrovizoru?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije probem, pocnes polako da odvajas plastiku mozes i sa prstima ako ne ide bas lako malo vise povuces i izacice, zatim vadis kuciste od zmigavaca videces sta gde ga drzi i izlazi. Najlakse imas na yt ako nekad zagusti. Teze je nesto naci za Aurisa, za Korolama imas koliko hoces, mada kad shvatis da ustvari jedan "klip" drzi sve to onda mozes sve na autu da promenis. :D

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nemaš razloga za brigu . Dobro je to urađeno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na mene je Camry ostavio utisak . Generalno baš mi se dopada

Ja sam kupio Toyotu jer sam htio auto bez greske... mozda je kod visih klasa Toyote drukcije,ali sumnjam

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nemaš razloga za brigu . Dobro je to urađeno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Nije lose, nervira me taj razmak ali zasad ne da mi se sta tu dirat. Bitno da nece praviti probleme u funkcionisanju auta.

Camry je ozbiljna limuzina. Zanimljivo mi sad sto su uradili zbog ekologije sa 1.5 motorom...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Camry i meni djeluje puno ozbiljnije, baš pravi auto, moćan.
Doduše, kad vidim Corollu na cesti isto djeluje kao ozbiljan moćan stroj.
Neki dan kupio jedan poznanik polovnog Aurisa,star 4 god... kaže da je to mercedes u odnosu na sve što je vozio do sada i da je prezadovoljan... možda mi stvarno puno očekujemo ili nas me može ništa impresionirati ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nije lose, nervira me taj razmak ali zasad ne da mi se sta tu dirat. Bitno da nece praviti probleme u funkcionisanju auta.

Camry je ozbiljna limuzina. Zanimljivo mi sad sto su uradili zbog ekologije sa 1.5 motorom...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Jel taj branik original ili zamjenski? Iako koliko sam imao prilike vidjeti može biti da i original ima odstupanje. Iako se u normalnoj državi takav branik vrati i reklamira.Sad je druga stvar ako si ga ti kupio iz Grčke pa to komplicira stvar iako bi sigurno bilo isto i da si ga nabavio u servisu kod njih. To me živcira kod naših servisa. Nikad im ne pada na pamet reklamirati ono sto dobiju od dobavljača.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Camry i meni djeluje puno ozbiljnije, baš pravi auto, moćan.
Doduše, kad vidim Corollu na cesti isto djeluje kao ozbiljan moćan stroj.
Neki dan kupio jedan poznanik polovnog Aurisa,star 4 god... kaže da je to mercedes u odnosu na sve što je vozio do sada i da je prezadovoljan... možda mi stvarno puno očekujemo ili nas me može ništa impresionirati ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Mislim da nas vodi vec sada "mit" o japancima narocito Toyotama da su to auti koji nemaju greske, ne kvare se nikako, sto japanac napravi to je vrhunac i tako to. Verujem da je tako bilo ali do pre nekih 10-15 godina, ovo sadasnje je konfekcija. Mozda mehanika im je jos vrhunska ali ostalo, narocito zavrsna obrada nije za neku pohvalu.

Odlican je Auris bar meni. E sad ocu nije jer njemu je teze da nakon 23 godina voznje Akcenta da se prebaci u auto koji je znatno manje pregledan, digitalna klima i ostali stvari kad je on navikao da u auto koristi samo par dugmica. A pominje kao zeli neki Pezo, Auris mu bio baksuzan jer ga malo malo pa udari negde. Svaki auto 2015+ ce njemu biti takav jer jednostavno to je to, preglednost je znatno smanjena, tehnogija napreduje iz dana u dan. Da ne pricamo o Pezou 308 gde je sve na ekran. A meni je bas taman Auris, ima snage, moderan auto, o preglednosti to je to sad boze moj, priviknes se i vozis meni vise i ne treba. Plus sto ne mozes vise naci novi auto po ceni po kojoj je Auris uzet a i ne prolazi mi se kroz proces nabavke drugog automobila narocito kad nemas budzet 20.000+ evra bas za automobila. Jednostavno si ogranicen a nesto starije od Aurisa makar i Mercedes bio u pitanju ne uzima mi se. Kaze mi stric prodajte Aurisa i uzmite Mazdu 3(2007) kao moju za 4.000 evra. Odlican auto je Mazda ali godine su u pitanju. Ne hvala realno. Ako sam u frci sa parama ok ali ovako ne.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Jel taj branik original ili zamjenski? Iako koliko sam imao prilike vidjeti može biti da i original ima odstupanje. Iako se u normalnoj državi takav branik vrati i reklamira.Sad je druga stvar ako si ga ti kupio iz Grčke pa to komplicira stvar iako bi sigurno bilo isto i da si ga nabavio u servisu kod njih. To me živcira kod naših servisa. Nikad im ne pada na pamet reklamirati ono sto dobiju od dobavljača.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Mislim da je rec o zamenskom ali uzet je preko oficijalnog distributera Toyote. Nasi su prijatelji i rekli uradite ovako jer znaju oni bolje od nas, narocito kad i sam znam iz prve ruke da su oficijalni distributeri radili s*anja uzmi branika kod ovdasnjih prodavaca za malu paru a prodaj ga kao original. Ovo mi pricao prijatelj koji drzi bukvalno monopol kad su u pitanju autodelovi u Makedoniji. Ne verujem nikom u ovoj drzavi makar oficijalni distributeri bili u pitanju pa i velika Toyota. Evo kako ovaj sad stoji, mozda cu ga nekad dirati da to dosredim ali zasad necu, nemam zivaca za to vise, auto se ipak vozi svaki dan. Bitno mi je da sve dobro funkcionise. 08984e8bcf96573bec8af718642f2643.jpgb8134a543ae55864add48a5898603871.jpg898eb567da84de0be361249efcf07a04.jpgdbad69ae59d86bca2786d898a8f97f4c.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlična recenzija, slazem se s tobom

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ajmo malo sa vedrije strane, evo kako izgleda sa ledovima u tablicama. Mala ali lepa promena. eec4daf6cf9b250dcf6bde42b48c43af.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo :yes:

Podeli ovaj post


Link to post

super su ova led svjetla Vidiš , ti hoćeš da ti policija bolje vidi tablice,a ima onih koji skidaju te sijalice,a neki skidaju i tablice

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ajmo malo sa vedrije strane, evo kako izgleda sa ledovima u tablicama. Mala ali lepa promena. eec4daf6cf9b250dcf6bde42b48c43af.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Iskreno,da smo bliže dao bih ti da i meni to sve promijeniš kad vidim koliko imaš volje.
I ja sam mislio sve to u početku dok me nije iznervirao servis i neke sitnice i onda me više nije bilo volja.Posebno sam se uhvatio multimedije da sredim onaj Carplay,ali na kraju sam vidio da je to k... a u Toyoti nemaju blage veze o update-u... Onda sam pročitao tvoj post "samo gas" i rekao da imaš pravo ,a ovo ako jednog dana...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
super su ova led svjetla Vidiš , ti hoćeš da ti policija bolje vidi tablice,a ima onih koji skidaju te sijalice,a neki skidaju i tablice

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




E na to nisam pomislio jbg.

Iskreno,da smo bliže dao bih ti da i meni to sve promijeniš kad vidim koliko imaš volje.
I ja sam mislio sve to u početku dok me nije iznervirao servis i neke sitnice i onda me više nije bilo volja.Posebno sam se uhvatio multimedije da sredim onaj Carplay,ali na kraju sam vidio da je to k... a u Toyoti nemaju blage veze o update-u... Onda sam pročitao tvoj post "samo gas" i rekao da imaš pravo ,a ovo ako jednog dana...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Samo gas, ne vredi se previse oko konfekcije nervirati. Nervira me taj zazor kod farova i sto linije sto nisu idealne ali retko ko to primecuje. Meni je dobar svakako. Samo da nacekam nocna voznja da vidim jos bolje kako su svetla, svakako sam jos jedne porucio. :D

Ja sam ovo oko led sijalica iz dosade zapoceo. Odbranio magistarski, dosao kuci legao, bilo mi dosadno ajde yt sta kako to ide oko ledova i pocelo je a videa se sami redali, prvo enterijer, pa rikverc svetlo, pa gepek a o zmigavcima je moja ideja. :D
Kad god pozelis da uradis ovo samo mi reci, snimit cu ti tutorijale kako se to radi, nije mi tesko, naprotiv. Bas ulepsava auto narocito kad je neki noviji u pitanju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I mene nervira to sto se ne poklapaju linije. Trebali su to napraviti kako treba. Postoji pravilo da se vozilo vrati u prvobitno stanje. A za te pare dobiješ ono sto si i sam mogao napraviti. Jedino su ti trebali ofarbati branik. Moguce da nisu kopče nove pa zato visi. A te kopfe koštaju zaista sitnicu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Originalne su kopce. Narucio ja, postavio jedno ali opet isto stoji. Nek stoji tako, ne mogu vise gubiti vremena na to.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Razumijem te. To je psihologija servisa da klijent odustane i vremenom se navikne. Koliko si plaćao kopče? Gdje si ih kupovao?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma sa Alija, 100 komada oko 5 evra. Kvalitet isti kao onog kojeg sam zamjenio. Bitno mi sto se lepo vozi, nisam mesec dana seo u auto kako treba, uzeo mi otac Dijanu dok je ova u servisu bila i nisam je video, osim kad treba da se opere i slicno e tad ne treba mu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×