Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

hhahahah

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako to odstupanje izgleda. Nista strasno doduse. Pokusao da namestim danas izvadio branik sa drzaca ali video da tako sedi dok sa druge strane nema greske, verovatno nisu najbolje namestili drzac branika ili branik je ceo falican i rekao batali, nek mu to bude mana dok je kod mene. Sad su na redu jos led zmigavci, nadam se da ce sa njima sve ok da bude ako u medjuvremenu se ne isciganisem sa jos neku stvar, recimo neonke ispod pragova. 0c884951be3cf1ba215a1765b0c66932.jpg64170a4402e90ed3976739cbf034e239.jpgedf41e9015c9fcd43d3f8dcc03fbecd2.jpg0d054dbaf2e8e8897747658c01c42816.jpg

 

P.S. vidim da opet zeza kvalitet slika ali vidi se nesto valjda.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ako se malo zagledaš vidjeti ćeš još odstupanja na svačemu... npr hauba,zadnja hauba, mozda i zadnji branik... ali ovdje je vjerojatno falši branik ako su oni to pokušavali uštimati. Ja sam svasta primjetio,bolje da ne gledam

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

U pravo si apsolutno. Zato mizeci prilazis autu, ulazis i vozis. Naravno ako nisi primetio jos nesto unutra a znamo da ima puno stvari. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

unutra zažmirim

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Samo pratis navigaciju

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma, šta ima da gledaš?! Odličan auto. Ako su prepravljali limariju, prepravljali su, šta sad.... Bitno je da je motor dobar, a i elektronika. Super izgleda.

Podeli ovaj post


Link to post

Druže, auto je odličan. To što možda nije pogođena linija, bože moj. Ja sam se ranije tako nervirao oko sitnica i shvatio da je uzalud. Sad se vodim politikom, ja sam njega kupio da me služi, ne on mene. Novim autom sam treći dan vratima zveknuo u neki kamen u dvorištu što mi stajao na gomili za stazu, sjebao farbu, malo ga ulubio. Bi mi krivo taj dan i gotovo. U avgustu nasankam se na visok ivicnjak izgrebem branik, jbg dešava se. Uživaj u vožnji i ne beri gajle.
Veliki pozdrav

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije auto loš i nije problem u autu nego u lošem servisu koji skupo plaćaš. Vjerojatno nisu ponudili popust od 50 % na ruke jer nisu napravili kako treba. Isto bi bilo i da im dovezeš auto od 150 000 €... servisi kod nas nisu dorasli ničem boljem od stojadina ili od stranih auta golf jedinica Čast izuzetcima,ali mene ne zanima da li se servis potrudio, tražim da snapravi kako treba. Isto je kod zubara.. da li se zadovoljavaš da ti napravi zub kako treba za 20€ ili si zadovoljan ako te malo manje boli i isto platiš 20€ ???

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Ma, šta ima da gledaš?! Odličan auto. Ako su prepravljali limariju, prepravljali su, šta sad.... Bitno je da je motor dobar, a i elektronika. Super izgleda.


Imali smo srecu da limarija nije taknuta kao i motor, tacnije samo da su stradali branik, drzac od branika, far, maska i deo oko maglenke. Hvala ti puno. Odlican je auto zaista.

Druže, auto je odličan. To što možda nije pogođena linija, bože moj. Ja sam se ranije tako nervirao oko sitnica i shvatio da je uzalud. Sad se vodim politikom, ja sam njega kupio da me služi, ne on mene. Novim autom sam treći dan vratima zveknuo u neki kamen u dvorištu što mi stajao na gomili za stazu, sjebao farbu, malo ga ulubio. Bi mi krivo taj dan i gotovo. U avgustu nasankam se na visok ivicnjak izgrebem branik, jbg dešava se. Uživaj u vožnji i ne beri gajle.
Veliki pozdrav

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk




U pravu si apsolutno. Treba on mene da sluzi a ne ja njega. I ja sam tako jos nov ogrebao branik u garazi ajde rekao nista strasno, posle otac opet zveknuo branik otvorio rupu zakrpili bio sam malo ljut ali proslo me je, zatim razno razne ogrebotine koje sam ja uradio dok sam sklanjao pticji izmet, sad ovo zadnjo ali sta je tu je. Bitno mi je da se vozi i da je sve u redu. Ima propuste kod upasovanja branika, malo se razocarao bili tako bas u fazonu ma sredjujemo mi to kao novo nista se nece primetiti ovo ono, e to me nerviralo. Nek smo mi zivi i zdravi samo. Pozdrav i tebi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Nije auto loš i nije problem u autu nego u lošem servisu koji skupo plaćaš. Vjerojatno nisu ponudili popust od 50 % na ruke jer nisu napravili kako treba. Isto bi bilo i da im dovezeš auto od 150 000 €... servisi kod nas nisu dorasli ničem boljem od stojadina ili od stranih auta golf jedinica Čast izuzetcima,ali mene ne zanima da li se servis potrudio, tražim da snapravi kako treba. Isto je kod zubara.. da li se zadovoljavaš da ti napravi zub kako treba za 20€ ili si zadovoljan ako te malo manje boli i isto platiš 20€ ???

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Nema ovde vise normalne servise. Imao sam ok iskustva ali ovo sa Toyotom znas sa poluosovinom epizodu e to je preterizam. 4 meseca cekas za mocanu poluosovinu. Ides montiraju i kazu mi e nije jos to to jos nesto treba da dosredimo osigurac neki. 4 meseca cekas i kazu ti to... Retko danas ima dobrih limara, retko. Imali su mesec dana auto pazi sad, stajao je mesec dana. Za nedelju dana stigli branik, drzac branika i far. Dok smo cekali masku mogli su da to odrade i upasuju branik, kazu imas luft ovo ono ovde takav branik pa kad dodje maska metnite je samo. Ali ne, sve su to za dan odradili pa posle ovo ono pricu neku. To me je iznerviralo malo isao sam skoro svaki drugi dan cisto da malo vidu evo ovaj dolazi se potrudimo malo da nesto odradimo ali nista od toga... Moras da im sve potenciras, ako si fin metnu ti ga na finjaka ocito... Mada nemam zivaca vise, bitno da ga vozim i da me lepo sluzi nadam se bez kvarova i "fabrickih" greski.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

cdyane spomenuo si ptičji izmet...dugo si čekao da ga očistiš ili ? Galebovi imaju kiselinu tako da za dva dana pojedu farbu do lima. Ono sto su ti obecali da ce biti kao nov... e to je i mene iznerviralo jer su tako obecali za Hyundai,a ispalo kao dasu se djeca igrala. Kad sam im objasnio da nisam ovca za šišanje rekli su da auto nikad više ne može biti kao nov... a moj auto nije imao karambol tako da me te priče za šabane ne zanimaju... a i da je imao opet se zna kako se radi

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Problem je u tome što ovlašćeni servisi skoro da nemaju krštene majstore. Kad sam uzimao auto, slučajno uletim u servis, a tamo deca od po dvadeset i neku godinu, samo jedan stariji majstor. Ne kažem da ne znaju ili ne umeju ali dobar majstor se postaje vremenom. Moja komšija, bog da mu dušu prosti, samo oslušne auto ili provoza i zna o čemu se radi, ali radio preko 40 godina kao majstor. Nikakve dijagnostike, kompjuteri, samo uvo i znanje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako. ovi klinci nemaju veze s tim autima niti mogu pratiti sve inovacije. Meni skidali plastike i kze mi majstor da je Toyota tocno odredila mjesta gdje je kopca i onaj tko zna nece nista polomiti,a onaj tko nema iskustva skidace na silu ne znajuci gdje su kopve,a gdje su sarafi. To je najjednostavniji primjer,a da ne pricam o rastavljanju motora hahhaha. jos nesto, ti mladi majstori ce vjerojatno u manje od godinu dana promijeniti poslodavca tako da je sve to sviranje k.....

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tacno je tako. 80% tih klinaca se za par godina neće baviti ovim poslom, a ostali otići da rade na drugo mesto, a servis će se hvaliti kako ima mlade majstore, a neće valjati onoj stvari. Dobar majstor u ovlašćenom servisu treba da zna da rastavi auto na najsitnije delove i da ga sastavi bez problema.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



cdyane spomenuo si ptičji izmet...dugo si čekao da ga očistiš ili ? Galebovi imaju kiselinu tako da za dva dana pojedu farbu do lima. Ono sto su ti obecali da ce biti kao nov... e to je i mene iznerviralo jer su tako obecali za Hyundai,a ispalo kao dasu se djeca igrala. Kad sam im objasnio da nisam ovca za šišanje rekli su da auto nikad više ne može biti kao nov... a moj auto nije imao karambol tako da me te priče za šabane ne zanimaju... a i da je imao opet se zna kako se radi

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Odmah sam izvadio izmet ali problem je bio da toalet hartiju sa kojom sam to vadio nisam dovoljno u vodi potopio i kad sam kuci dosao pod svetlo bilo je veselo. Od tad samo sa vodom i rukom, polivam g*vno sa vodom i trljam rukom.

A k*rac moj ne moze biti kao nov, auta iz inostranstva raspali od 3 jedan sastave a neda se primetiti a ne pa ovo branik ili kao kod tebe na Hyundaija. Uvek pratim sta kako se desava sa autom nakon nekog poduhvata. Tako je i sa poluosovinom bilo kao namestili ali jos nesto treba ali nece da curi. Dzaba ne verujem im, proveravao sam auto odmah nakon servisa i da, curilo je jos ali samo manje. Nakon sredjivanja totalnog jos mesec dana sam gulio ruke i kolena dok se ne uverim da je sve ok.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Tacno je tako. 80% tih klinaca se za par godina neće baviti ovim poslom, a ostali otići da rade na drugo mesto, a servis će se hvaliti kako ima mlade majstore, a neće valjati onoj stvari. Dobar majstor u ovlašćenom servisu treba da zna da rastavi auto na najsitnije delove i da ga sastavi bez problema.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Upravo to. Nakon mesec dana odes u servisu neki novi klinci. I tako konstantno. Meni Toyota narocito glavno pretstavnistvo deluje kao ozbiljno i servis ali ne znam vise. Cak sto vise mislim da ovo sa garancijom od 6 godina je cisto dranje koze sa ledja musterija. 2 do 3 su dovoljno ako ima neki mehanicki problem da se pokaze. Imam Toyotin katalog za odrzavanja Korole sa 1.33 motorom verovatno i za ostale vazi za prvih 100.000 km. Izadje te oko 2.000 evra ako se ne varam. Naravno, jos si u garanciji tad... Malo je mnogo to.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cdyane nemoj nikada papirom čistiti niti s papirom trljati po metalu.Isto vrijedi i za inox... To matira površinu.Isto vrijedi za unutrašnjost auta jer je očito mapravljen od recikliranog materijala.Kožu isto ni priblizno s tim čistiti. Pa papir podere i guzicu,a kamoli neće auto
Ono s rukom je najbolje ili neka lanena krpica . Ja govno natopim pa lagano točam dok ne omekša,jedino tako. I puno obične vode.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Pa papir podere i guzicu,a kamoli neće auto


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




To to.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post





To to.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

na kojem si dijelu izmatirao farbu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Izgrebao sam haubu a ima jedno mesto srecom nije puno gde sam bas ono seljacki navalio. Ako ne bude kise sutra saljem sliku.

Evo sa sta sam se danas zezao zbog tog lufta. Psihijatrija prava.
Pitanje koliko ce izdrzati, solidno deluje sa tim sto na desnom faru deluje cvrsce. Nije da mi pravi neku razliku verujem da iako udje voda tu nece imati nikakvih problema jer isto kao i preko maske voda sto ce uci ima kanale i ce isteci ali ajde rekao cisto da probam da ubijem vreme. 70737b20380b0758bef410144fd605df.jpge6d3ec4dbb194f2287a51016371ff8b4.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

stavio si neku gumicu tamo ili? Za vodu se ne brini,mislim da je far dobro zaštićen.A čak i da primjetiš vlagu u faru stavi onu vrećicu iz cipela...silica

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, kao dihtung mu dodje. Jedino vlaga u faru bi imalo kad bi bio polomljen valjda. Vise sam se brinuo da ne dodje do sta ti znam elektrike voda ali rekli mi i majstori nemas brige nista se nece desiti, znaju valjda vise od mene. Fino si me podsetio za siliku za vlagu, nikako da je uzmem bar da je imam za svaki slucaj. Q

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

to si stavio samoljepljivu traku? ne izgleda to loše

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam nista stavljao. A razmisljao sam o tome ali ako to stavis nema posle vadjenja. Kao keder mu dodje nalegne na rubove branika i malo ispod fara ih uglavio. Kupio posudu za pse jer je imao takvu gumu oko kao da ne klizi posudica. Ovako solidno i cvrsto deluje. I da otpadnu bas me briga ali mozda i nece. Videcemo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×