Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Razumio sam.Dobra ti je ideja
Ali bas me zanima da li u Japanu li nedje na zapadu moraš kupiti posudu za pse da bi iskoristio keder da bi sakrio fuš ovlaštenog j... og servisa. Neće ovo otpasti, ali neka bude podsjetnik onim nadobudnim majstorima

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Još nešto... tebi da je sve ovo ok ne bi bio na ovom forumu kao što smo i mi ostali nego bi šutio i gledao večernji dnevnik gunđajući sebi u bradu i tako iz dana u dan. Ali to nije tako i drago mi je da si s nama da si podijelimo i dobro i zlo ovih servisa. Vjeruj mi nisi sam u ovoj sprdačini od servisa ,ali nadam se da će se to promijeniti, možda i forum tome doprinese. Ako šutimo,znači da se slažemo s tim fušerajem.Valjda će ovo netko pročitati sa strane. Volio bih da to bude neki Japanac !

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno se slazem sa svega navedenog. Fus je na svih strana i problem je sto smo navikli na toga i onako nam je kao eh, ok je nista neocekivano. U ovom slucaju ne krivim toliko majstora vise je do branika do tog lufta, razumem da bude sta znam eto nek ne nalegne kako treba te linije i slicno ali ovo zaista je do branika ispitao sam sve. Imaju i oni odredjenu krivicu ali eto koliko toliko iskupili se kad primetio sam sutradan dole deo kod krila koji se spaja sa pragom da sam ga negde ja verovatno zakacio zbog naravno fantasticnu putnu infrastrukturu nasu da je bio zinuo i odmah mi ga sredili, ni A ni B nisu rekli.

Inace ne idem ja po forumima samo kad imam neku muku nego pre svega zbog druzenja, da podelim neko iskustvo bilo dali je isto prijatno ili ne. Uostalom kad nam treba neki podatak i mi odlazimo po nekim stranim forumima gde iskreno pricaju prednosti i mane odredjenog modela. Nemam sto da krijem, jeste da sam ocekivao vise od Toyotu u smislu kvara na pocetku ali ipak nisam razocaran, odlican je Auris i to u osnovnoj opremi po puno kriterijuma u odnosu na neke nemacke konkurente koje zaista ne volim. Ne da mi se jer sad vise i nema novi auto u ovoj klasi po toj ceni a da dobijes sve sto nudi ovaj model. Bili bi oni jos bolji kad bi mi imali normalne servise a ne da strepis nakon toga da nisu nesto fuserajski odradili ili zamaskirali problem. Zaista je i meni drago da nista ne prikrivamo, mislim pre svega na tebe, Pisketa i ostalim clanovima koji su zaista iskreni kad nastane neki problem. Razbijamo mit da je Toyota bezgresna.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo sam sredstvo inace uzeo i juce ga probao imao sam par fleka po sedistima i mogu da kazem da fino radi, sve je ocistilo iako nisu bile neke tvrdokorne fleke u pitanju. 786ae3565c37d651ab66b1363dc412dd.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

kako se koristi?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Naprskas na fleku, ostavis da deluje nekih 15-ak sekundi, zatim mozes sa sundjerom ili sa krpicom da prodjes gde si naprskao i prebrises isto sa krpom. Za sitnije i ne bas jake fleke vrsi posao a i nije preskupo oko 5-8 evra je bila cena cini mi se.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ček malo, od čega si napravio fleke
Ne moraš reći ,ne želim znati

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Izgrebao sam haubu a ima jedno mesto srecom nije puno gde sam bas ono seljacki navalio. Ako ne bude kise sutra saljem sliku.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk




Evo i dela na haubi kog sam zavrebao zbog pticjeg g*vana. 3a20bc6a00b5b2e5797cd056c81d4696.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ove crte ili ova bijela fleka?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Crte. Fleka je verovatno ili od sunca ili od rezolucije prevelike sa slike pa gubi se kvalitet.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hauba prednja ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da da. Tu sam najvise navalio. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolje je kad na moru navale galebovi... jednom mi je s neba kraj glave doletio pojedeni štakor iz galebovih usta ,a prijatelju zmija pala s neba... bilo to i u novinama. Galeb jede i automatski probavlja tako da ti rafalno zatrpa auto.Ako odmah ne ukloniš , kasnije moze biti svasta sa ovom bojom

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Najbolje je kad na moru navale galebovi... jednom mi je s neba kraj glave doletio pojedeni štakor iz galebovih usta ,a prijatelju zmija pala s neba... bilo to i u novinama. Galeb jede i automatski probavlja tako da ti rafalno zatrpa auto.Ako odmah ne ukloniš , kasnije moze biti svasta sa ovom bojom

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Ne pominji mi galebove. Na Tasosu na trajektu i to u povratku dakle sve spakovano kufer ovo ono osuli paljbu po mene. Pametan ja kazem sto niko ne ide do palube svi se paze uletim ja potprem se na ogradu, brate mili kad su navalili. Srecom pa imali smo zenske sa nama pa me sredili za par minuta. Vracao bi se inace do Makedonije golog.
Bas zbog galebe u nasem gradu posekli su granke po drvima. Nisi mogao u centru auto da parkiras ni na par minuta. Odmah ti je u*ran. Tako sam se i ja tad zeznuo. A znao sam, nije da nisam...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

e to ti ja pričam ali zato na Kiji od starog staroj 24 godine ne progriza boju. Galebovi ****(auto recenzija),a samo ga kiša pere. Nema nikavih problema.E to ti je stara kvaliteta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno se slazem sa tobom po bog zna koji put! To su vremena i prelaz neki gde su se stvari jos pravile da traju a ne kao danas, par godina i menjaj. Narocito ovo vazi za Korejce gde su se jos u Evropi probijali na trzistu pa sto kvalitetnije da bude. Na mene su odlican dojam ostavili. Jos bi vozio korejca medjutim eto desilo sto se desilo pa dosla je Toyota. Koja je naravno odlicna ali ne verujem da je kvalitet jos na nivou od pre 20ak godina. Ima momak kod nas, bave se sa autodelovima iz Grckoj najcesce samo Toyote voze ali starog kova. Voze drugarovu Carinu iz 1997 godinu, prva boja i jos je odlicna. Vidim vozi i Korolu iz devedestih. Verovatno i osvezena ali Toyote strogo teraju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ranije otprilike do 2005 su pravili boje sa organskim rastvaračima. Od tada ( 2005) su boje na vodenoj bazi . Koje su osetljivije od prethodnih. To mi je struka.
Btw Organski rastvarači su kancerogeni. Rad sa njima zahteva posebne uslove ( uvjete) .

e to ti ja pričam ali zato na Kiji od starog staroj 24 godine ne progriza boju. Galebovi ****(auto recenzija),a samo ga kiša pere. Nema nikavih problema.E to ti je stara kvaliteta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Eto, razresio nam je jos jednom Piske u cemu je fora bila.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Danas imamo snega, pak da je vec napolju i kad ga palim sto ne bi opalio koju fotku? :D 46fd27de16a6852283467832cee757c3.jpgaa7a31429b506bdfb1d3e277b83db569.jpgba7daeef267160bec08ac0258e726cd3.jpgb37b2177511317028c6558da4a19bf65.jpge4f8641ab28944c681e12358652951a8.jpgfea476270e56e4f3ffb261600b84855c.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ranije otprilike do 2005 su pravili boje sa organskim rastvaračima. Od tada ( 2005) su boje na vodenoj bazi . Koje su osetljivije od prethodnih. To mi je struka.
Btw Organski rastvarači su kancerogeni. Rad sa njima zahteva posebne uslove ( uvjete) .


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Jeste,boje su na vodenoj bazi. Kazu lakireri da je teze raditi s tom bojom. Ali mene to nije briga jer najbolje da žmirim kad ofarba nešto ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

cdyane nisam znao da i kod vas zna pasti snijeg.Ja mislio da je dolje uvijek sunce

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A pazi, kod nas je uvijek imalo snega, kao mali pamtim da je znalo bas dosta snega da napada, mozda i do 50cm. I naravno stud je uvek bio prisutan, ici ce i do -15,-20. Zadnji veci sneg koji se zadrzao duze od dva tri dana je bio pre nekih 5 godina i sad ovaj verovatno. Klimatske promene. :D Inace do pre 5 dana je bilo +15.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

tako i ovdje

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×