Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Možda imaju neku dobru akciju. Ali imaš i na stranici Toyote odlično odrađenu stranicu za svu opremu i cijene. Tako i za felge. A kod njih još traži popust ako ti nešto padne za oko. Cijena nije fiksna kod svakog distributera !

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

To mozda kod vas ali kod nas nemaju nista osim cenovnike za auta... Bas lepe felne imaju nove Korole...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
To mozda kod vas ali kod nas nemaju nista osim cenovnike za auta... Bas lepe felne imaju nove Korole...

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

Trebalo bi biti,ali sad vidim da nema na toyota.com.mk .Izgleda da nema... Idi na toyota.hr i klikni na "za vlasnike"... tamo ima sve i svašta sa cijenama. To je postprodaja opreme.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Lepe cene za felne moram priznati. 16" 800 evra. :D
Inace svaka cast kako je sajt uredjen i da je sve crno na belo. Kod nas nema nista osim modeli automobila, njihove cene, sluzbeni i korisceni automobili...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam gledao tu stranicu bar 2 god... Jel u tih 800 € idu i senzori? Trebalo bi da idu... i šarafi iako za neke nisu šarafi u cijeni...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ta cena je sa montazom. Verovatno i sarafi idu, a senzore ne bi me cudilo da se doplacuju...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam se sjetio... senzori se doplaćuju, nekih 250€ za komplet 4 kom. Mislim da je mene sve skupa koštalo 880 € (sa senzorima) Inače, za neke felge idu šarafi posebno i kostaju cca 70€ ... Za moje je bila nadoplata za šarafe,ali ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

info.

redovni servis na 90k km ili 6 god je 300e u ovlascenom servisu. tu spada zamena svecica, ulja, filtera... 
s druge strane, isti je 170e u servisu koji nije ovlascen, a specijalizovan za japanska vozila. identicne delove/ulja ugradjuju i sipaju. jos mi rekli da treba proveriti sta je za zamenu. (dakle, moze biti i jeftinije)

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Iskustveno, neovlaćeni servisi uglavnom ugradjuju zamenske delove (u različitom cenovnom rangu).

Pojedini, na zahtev, mogu ugraditi i originalne tipa vodena pumpa, španer, klizač, pk kaiš i dr., ali nabavka ide preko zvaničnog Toyo uvoznika (koliko mi je poznato).

Neovlasćeni obicno koriste Eneos (Mobil i dr. ulja), Toyo ulje nemaju ni kao opciju (iz ličnog iskustva).

Dakle, ako bi svi koristili OEM delove, jedina razlika moze biti u radnom satu servisa, a to svakako u slučaju koji si pomenuo (po meni) ne moze biti tih 130 eu.( podrazumevam da svi na kraju izdaju fiskalni račun ).

 

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

moguce. zvuci logicno.
ja sam dobio te informacije preko telefona, kada sam pitao kakvi su delovi (konkretno svecice i ulje), na sta sam dobio ubedljiv odgovor... iskreno, ne secam se tacno koji, jer meni nista ne znace marke ulja i delova. 

e, sad. ne znam da li ima razlike u ovlascenim i neovlascenim sto se tice skupljih delova, tipa poluosovine i sl.
verovatno da. 

Podeli ovaj post


Link to post

Zamenjene i gume danas. Valjda je prosla zima majku mu. :D 

gumi.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Auris 4x4. :D Posle se zalim da ima mali gepek Auris a lagano staju 2 motora. e9be77e4290cf9aaaecd35dda482af0a.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Auris 4x4. :D Posle se zalim da ima mali gepek Auris a lagano staju 2 motora. e9be77e4290cf9aaaecd35dda482af0a.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


vidim da si skinuo foliju sa zadnje šajbe

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
vidim da si skinuo foliju sa zadnje šajbe

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Eee nisam.

30%, izvana je taman tamno iznutra kao da nema foliju. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovako izgleda a kad je sunce je jos tamnijea3ec598a1958594121855e85062b30c0.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Eee nisam.

30%, izvana je taman tamno iznutra kao da nema foliju. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Aaaaaa Vidim da je razlika između bočnih stakala i zadnjeg stakla

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Zamenjene i gume danas. Valjda je prosla zima majku mu. :D 
gumi.thumb.jpg.a44a1db671dcee3743b66cef427118c0.jpg
Kod nas opet snijeg jucer,danas, a kazu i sutra ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Aaaaaa Vidim da je razlika između bočnih stakala i zadnjeg stakla

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

@Lav Lav Oko sokolovo
Šalim se . I meni se čini da su zadnja bočna stakla tamnija .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Kod nas opet snijeg jucer,danas, a kazu i sutra ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Nekom gore je izgleda Severina omiljena pevacica, imacemo ga i u Maju kako stvari stoje. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Aaaaaa Vidim da je razlika između bočnih stakala i zadnjeg stakla

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk





@Lav Lav Oko sokolovo
Šalim se . I meni se čini da su zadnja bočna stakla tamnija .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Ne cini vam se nego i jesu tamnija. Bocna su 50%, zadnje 30%. :D Mozda sam trebao sve 30% mada i ovako nije lose.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cdyane ako si tako želeo to je već nešto drugo

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Cdyane ako si tako želeo to je već nešto drugo

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Prvo je bilo i zadnje 50%, medjutim nije legla kako treba a i u sokaku gde zivim crkle sijalice i nije se nista kroz nje gledalo i rekao sam a i Lav mi je sugerisao da se ne zezam sa bezbednoscu i stavio sam 30% i skroz ok je ispalo. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Prvo je bilo i zadnje 50%, medjutim nije legla kako treba a i u sokaku gde zivim crkle sijalice i nije se nista kroz nje gledalo i rekao sam a i Lav mi je sugerisao da se ne zezam sa bezbednoscu i stavio sam 30% i skroz ok je ispalo. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

@cdyane neće da bude baš skroz mafijaš,samo 30%

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
@cdyane neće da bude baš skroz mafijaš,samo 30%

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Blagi kriminal.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Juce smo malo putovali, i evo malo statistike i neka zapazanja. Presli ravno 450km, prosek 7.4l, oko 100-120+km magistrala ostalo autoput. Mogu reci da je odlicna, vrhunska izolacija, potrosili oko 30-32l benzina sto mu dodje oko 35-40 evra. Preracunao sad kaze da bord malo laze, za nekih 0,2-0,3l.
Vracao se nocu, svetla su odlicna medjutim morao sam da ih spustam jer su mi dosta blendirali. Par puta sam bio na tehnickom, podesena na 0 t.j. pocetnoj poziciji i kazu da su odlicno podesene medjutim kasnije na autoputu sam ih spustio jer biju previse visoko. Od servisa do sad za nepunih mesec dana oko 1300km, obzirom koliko vozimo nije lose. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

odlično! kako si uspio spustiti svjetla ako su več na nuli?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×