Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

E sad si me zbunio malo. Na 0 kad su, u najvisem ili najnizem su polozaju? Spustio sam ih preko tockica za podesavanje visinu farova, kad su na 0 su previse visoko, na tehnickom bio sam striktno par puta za to i rekli mi da su odlicno podeseni. E sad desilo se da mi blendiraju kao da vozim sa dugih svetala pa kad sam izasao na autoput sam postavio tockic za podesavanje visinu izmedju 1 i 2 tacnije spustio ih za 2 nivoa da ne udaraju previsoko. Nisam pametan vise. A odlicno osvetljavaju put, mislim da prvi put da vozim uvece a da nisam se smorio kad su u pitanju svetala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš pravo.Mislim da se spuštaju, zaboravio sam kad sam to zadnji put radio. Kad ti je auto nakrcan i zadnji kraj malo legne pod opterećenjem onda se svjetla malo podignu.Stavi auto po noći nasuprot zidu na cca 3-5 metara od zida. I stavi na nulu. Onda idi na 1,2,3 da vidiš kako ti svjetla reagiraju i koliko idu. Stojadin je bio pravi gliser, kad ga stisneš prednji kraj se propne pa svjetla gađaju visoko...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce da se to desavalo jer se radilo o neravnom putu. Nisam pametan ali obzirom da su dva put na tehnickom potvrdili da je sve u redu, svetla su adekvantna za te projektore ostaje da je do putu bilo. Inace nisam ni imao potrebe da palim duge koliko svetle. Zaista ne zelim da smetam drugima ali obzirom da je sve u redu i sa autom i svetlima nemam drugo objasnjenje osim neravnog puta.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemas razloga za brigu. Tebi su svjetla u redu. Ljudima je šok kada im iz suprotbnog smjera doleti raskošno svjetlosno tijelo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Do toga ce da je ocito hahahhahahaha.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 2.5.2021. at 18:42, cdyane said:

E sad si me zbunio malo. Na 0 kad su, u najvisem ili najnizem su polozaju? Spustio sam ih preko tockica za podesavanje visinu farova, kad su na 0 su previse visoko, na tehnickom bio sam striktno par puta za to i rekli mi da su odlicno podeseni. E sad desilo se da mi blendiraju kao da vozim sa dugih svetala pa kad sam izasao na autoput sam postavio tockic za podesavanje visinu izmedju 1 i 2 tacnije spustio ih za 2 nivoa da ne udaraju previsoko. Nisam pametan vise. A odlicno osvetljavaju put, mislim da prvi put da vozim uvece a da nisam se smorio kad su u pitanju svetala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Do sada nisam podešavao visinu svetala, takođe stoje u položaju 0, i na auto putu dosta često mi se "javljaju" vozači iz suprotnog smera.

Smire se kada im pustim duga svetla. :)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Do sada nisam podešavao visinu svetala, takođe stoje u položaju 0, i na auto putu dosta često mi se "javljaju" vozači iz suprotnog smera.
Smire se kada im pustim duga svetla.
Videcemo u toku dana da i to resimo. Bio sam sad previse je guzve bilo pa kad se malo rastereti u toku dana resicemo i to. Dosadilo mi da im dokazujem da nisu duga svetla u pitanju...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E ovo mi je promaklo, video ih danas zovem dal ih prodaje jos da ih uzmem kad ono prodate. A zaljubio sam se u ove felne iako su 15". Od Aurisa Hibrid 2013-2015. Cekam sad ovakve da nalete.

https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtodelovi-oprema/gumi-bandazi/se-prodava/skopje/gorce-petrov/toyota-aluminski-bandazi-15-5x114-3/3761146

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

lepe! prodate jer nisu bile skupe. 

Podeli ovaj post


Link to post

I plus kako vidim odlicno ocuvane i original Toyotine.
Nista pratim aktivnije, zaljubio sam se u ove felne.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
E ovo mi je promaklo, video ih danas zovem dal ih prodaje jos da ih uzmem kad ono prodate. A zaljubio sam se u ove felne iako su 15". Od Aurisa Hibrid 2013-2015. Cekam sad ovakve da nalete.

https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtodelovi-oprema/gumi-bandazi/se-prodava/skopje/gorce-petrov/toyota-aluminski-bandazi-15-5x114-3/3761146

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


ček malo... ovo 169 € za sve ili? Ako je za sve onda je to stvarno odlična cijena bila.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
ček malo... ovo 169 € za sve ili? Ako je za sve onda je to stvarno odlična cijena bila.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Za sve. Pretpostavljam da je ta cena jer nisu bas na ceni 15" ali bas bi mi odlicno legle. Taman ko za Aurisa, nisu previse napadne a i ne bih morao da menjam gume. Ima jos dobrih 15" po oglasima ali ovi mi se bas bas dopali.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlična cena. Uleteće nešto samo polako

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako. Ima i druge ali rekao sam necu da zurim, naletece ovakve kad tad. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stigao danas tempomat, instalirao ga nije hteo da se aktivira uopste. Probao jos 2 puta, opet ista prica. Hteo sam da porucim drugi ali rekao sam batali, uzeo jos jednu Dijanu pa cu se sa njom zanimavati a Toyota ce se samo voziti, naravno cekam jos da nalete felne. :D A da, lazem. Narucio sam i Osram led sijalice pa videcemo kako ce sa njima biti kad stignu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kakav tempomat? Za šta? Mislio sm da tvoj Auris ima tempomat

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam mislio.

Ma stavicu ovaj ali iznervirao se i rekao ajde batali zasad. A planiram za koju nedelju da idem do Soluna na soping leglo bi mi ko budali samar ali ajde...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Daj malo pojasni kako si ugradio taj tempomat? Rupa za ručicu vjerojatno postoji... ds li postoji sva priprema za tempomat ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, ima priprema samo se rucica ugradi. Brzo je to kolega sa foruma radio pa mi dao ideju. Kod njega je radilo a kod mene ocito da je neka greska u rucici ili kabla koji povezuje rucicu i konektora. Pokusao par puta, otvorio odmah drugu da porucim ali rekao ajde batali ne bacaj pare bezveze. Nije ni cudo po otpadima da nadjem original ali obzirom da ne radim neke kilometraze nije bas must have ali nije lose ni imati ga.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Gdje si to naručio? ebay, aliexpress...ili....

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Aliexpress. Kako vidim i preko ebaya su u globalu kineski. A izrada rucici je vrhunska, mekana na dodir sve kako treba. Ali eto, takva me sreca zapala. A i prodavci uvek vracaju kad im pisem tako da necu da imaju negativan review. Mada nema sale vise sa kinezima. Ostajem pri tome da na Aliju ima odlicne stvari, narucio sat za 20 evra chronograph, predobar.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jest.isto je ebay ili aliexpress... ali je jeftiniji aliexpress jer nema posrednika...
Reklamiraj da ti ne radi ručica...priznati će ti.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi li probao taj sat u vodi? posebno mislim na more...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije za toliko, kaze do 3 ATM a to mu dodje sta znam ako peres ruke ili kisa ako te uhvati nece mu biti nista. Posle 5 ATM ako jeste to znaci da mozes sa njim i auto prati. Tek od 10 ATM mozes da se kupas recimo. Evo i koju sliku, zaista obrada je dobra a i sve na njemu radi, nisu ono fejk strelice. U globalu volim obicnije satove gde imas samo strelice za sat, minute i sekunde ali ovaj mi bas zapao za oci i zaista je lep. Stize lepo u posebnoj kutiji zapakovan sa uputstvom za koriscenje. Svakako u slobodnom vremenu popravljam satove ubijam vremena tako da i satove na neki nacin su mi kao hobi. Imam i Lorenza preko 70 godina starog, nikad otvaran samo podmazivanje na par godina i to je to, na navijanje je. :D

f9cfabcd39715e630e81647248879a66.jpgdd30187c1ebba48351275bfd2eb5919e.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Setali se malo do Grcke ovih dana do Afitosa i Soluna i naravno odlicno smo prosli. Presli 750km, prosek kad smo stigli u Grckoj 6.4, posle setali do Kalitee i Soluna i u povratku skocila na 6.9. Naravno klima celo vreme upaljena. Vozio Aurisa i drugar koji vozi Audi A3 2014 godiste, brate kaze kako je sve laganije ovde i neznije u smislu kvacila, gasa i upravljanja. Put skoro i da nisam osetio, jedino dok smo isli stao na benziskoj da tankiramo pred ulaska u Grckoj. Udoban je, nije da nije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×