Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

kod mene je ok.gume su ti dobro napumpane?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam vozio auta u mestu nije bas najlaksi ali kad se dvizis pri uparkiravanju isparkiravanju dakle malo pridvizis auta druga prica, odmah je lakse sto kazes moze sa jednom rukom. Verovatno tako ti se sad cini zbog vecih temperatura a i mozda malo nizi pritisak u gumama, drugo objasnenje nemam. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

dobar je pritisak.
da, okretanje u mestu je, logicno, malo teze. pri kretanju je lakse... 
ipak, cini mi se da pamtim i lakse dane pri motanju. (:
to bi trebalo da bude maltene ko u luna parku na onim autima- sudaracima.

a mom citroenu c3 je postojala opcija reseta volana... 3x uzastopno davanje kontakta. ovde nema slicne opcije?

Podeli ovaj post


Link to post

I na Puntu ima City Servo. :D Ne diraj nista ako sve funkcionise kako treba, uzivaj u voznji samo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

cdyane tebi je samo teraj
Pozitivac si, bravo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nije nista to realno. :D I meni je recimo nakon 400km do Grcke na 40+ stepeni kod isparkiravanja pravio neki zvuk kad polazim napred, ohladio se auto i nikom nista sve najnormalnije sad funkcionise i nikakve zvukove nema. Dakle samo teraj.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 4 sati , Duh said:

nevezano. da li neko moze da oceni s kojom lakocom/tezinom se okrece volan, narocito pri uparkiravanju/isparkiravanju. 
mozda sam subjektivan, al mi se cini da mi je volan "otezao". uporedio sam s komsijinom toyotom i nisam primetio razliku. ali, opet, mislim da se ranije lakse motao. jednom rukom. 
misljenja? 

Kod svih kola koja sam vozio a imaju električni servo dešavalo se to štp si opisao . Nisam obraćao pažnju na tu "pojavu" .  Sa kolima treba nežno kao da miluješ ženu ( tako je govorio moj instruktor vožnje )  Prevedeno nemoj da "zakucavaš" volan u stranu prilikom motanja i nikada do kraja  ne motaj . Kako ti sa autom tako i on sa tobom ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja motam volan jednom rukom. U nekom autima je lakši volan, čak i u vožnji.Ali nisam tu vidio problem.

Dobro doručkujem i jednom rukom motam kao od šale


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Onda moram da menjam zitarice za dorucak. Idemo na English breakfast

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bez zezanja, meni je to ok.Normalno okrećem volan.Ako usporedim s autima koji imaju nekoliko modova onda se kod Toyote teže okreće volan u mjestu.Inače je "tvrđi" u vožnji,ali mislim da je to dobro,posebno kod većih brzina.

Može biti da nedostaje ulja. Nisam siguran kako serve radi kod Toyote,odnosno da li ima posebnu posudu za servo pumpu.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Isto je i kod mene kako si upravo opisao a i kod Duh-a verovatno. Nista strasno, svakako retko motam u mesto mada nakon Dijane meni je svaki volan servo i lak.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bio u Toyoti. Sve ok. 
Kazu da je osecaj tezine volana kada se ovaj mota brzo u mestu, kada su gume i za 0,2p slabije naduvane i trevi razlog- vreo asfalt na koji se guma "lepi". 
Zvuci logicno. 
 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

A lepo smo ti rekli samo teraj. :D Sad si bar miran.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Bez zezanja, meni je to ok.Normalno okrećem volan.Ako usporedim s autima koji imaju nekoliko modova onda se kod Toyote teže okreće volan u mjestu.Inače je "tvrđi" u vožnji,ali mislim da je to dobro,posebno kod većih brzina.

Može biti da nedostaje ulja. Nisam siguran kako serve radi kod Toyote,odnosno da li ima posebnu posudu za servo pumpu.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Kakvo ulje, kava posebna posuda?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Bez zezanja, meni je to ok.Normalno okrećem volan.Ako usporedim s autima koji imaju nekoliko modova onda se kod Toyote teže okreće volan u mjestu.Inače je "tvrđi" u vožnji,ali mislim da je to dobro,posebno kod većih brzina.

Može biti da nedostaje ulja. Nisam siguran kako serve radi kod Toyote,odnosno da li ima posebnu posudu za servo pumpu.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Kakvo ulje, kava posebna posuda?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ulje za servo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

rekli mi da nema ulja... samo elektromotor. i da ako servo zakaze, to pokaze na instrument tabli- chek engine.

Podeli ovaj post


Link to post

Provjeri to još negdje. Jel piše šta u uputstvima vezano za servo volan?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hm... Pa nije ovo tako lose.e3b13694a50ed8a17ba9c5b845a51014.jpg6734ee740949309434f4e0ea6a71f7bf.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima prolaz. :D 12aacf4e7473a6fb2fce9a00f867b9f0.jpg6a7d11b182ed71dfe96258075a02c9ce.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi ti to kupio drugu kuću ili se priženio?

Ili negdje na odmoru ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo.
To je dvoriste od strica a ja imam kucu jos jednu do njega. Tu sad stari sedi jer se izoluje od nas jer kod njega je sad kovid centar na poslu i tako. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jos bolji ugao. :D 01ef2bc40e9c8ccadf813d365489ed5c.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stavljene i piano black lajsne iznad vetrobrana. Bogami lep detalj po meni.d810a5608a93f8465960337f7dcd65bc.jpgc285b87a1ce36c01932a46515d2395c7.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×