Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Jos par detaljcica koja su sa Ali-ja stigli. Futrola za kljuc vrhunska a i ove nalepnice koje su usput metalne ne plasticne. Palo i detajlisanje danas, pranje i naneo Briliant Shine Detailer.a4a1cc1bf665323a22d1b5561c13dda0.jpg53b7826b039c13a295fb5c779976b0c1.jpg48a3ba30e046fec9578c85e27ff43b0b.jpg234529ac8632246aa9cf65928e94b79f.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyane ne možemo mi tebe pratiti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ma mozete samo imate pametnija posla.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
nesto slicno i ja imam. (:
zadnje staklo malo šeta, kao da nije fixirano. dao sam auto u servis ybog toga, kao resili su. ustvari nisu. ne secam se vise sta su mi rekli. 
uglavnom, ima sitnih propusta na toyoti. tipa maglenke nisu dovoljno pricvrscene/zasrafljene, taj prozor, plasticna oplata iznad nogu suvozaca se rasklimava... (neki aurisi nemaju tu oplatu), td, itd... 

sto se tice gumica na balans stangli, to se moze desiti na svakom autu vremenom... da, rekli su mom prijatelju. koji bas vodi racuna o autu. da su suve i da to nema veze...
Ovo za povlačenje stakla... nekada to napravi,a nekada ne. Na zadnjima to nisam primjetio,ali čisto sumnjam da nije ista stvar (samo ih nisam ulovio na djelu )

Možda staklo to radi zbog onih tvrdih gumica koje služe da obrišu vodu sa stakla prilikom spuštanja,a zapravo ne brišu ništa jer su krute i ne prijanjaju baš dobro.

Ja sam inače bio reklamirao trešnju stakla kad se prozor otvori do pola i onda kada zatvaraš vrata vidiš kako staklo zatrese (a i čuje se kao da će puknuti)
I onda mi tip kaze u servisu da je to tako i pokazao mi koliko to staklo zapravo "šeta" kad ga uhvatiš za rub pa promrdaš lijevo-desno.

To nisam skontao do tada...ali ipak su riješili onu trešnju... to se dešava jer se stisla mast u vodilici pa bi zapravo trebalo to napraviti (podmazati) svake 2 godine.




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ma mozete samo imate pametnija posla.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


hahhaha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
nesto slicno i ja imam. (:
zadnje staklo malo šeta, kao da nije fixirano. dao sam auto u servis ybog toga, kao resili su. ustvari nisu. ne secam se vise sta su mi rekli. 
uglavnom, ima sitnih propusta na toyoti. tipa maglenke nisu dovoljno pricvrscene/zasrafljene, taj prozor, plasticna oplata iznad nogu suvozaca se rasklimava... (neki aurisi nemaju tu oplatu), td, itd... 

sto se tice gumica na balans stangli, to se moze desiti na svakom autu vremenom... da, rekli su mom prijatelju. koji bas vodi racuna o autu. da su suve i da to nema veze...
ovo za onu oplatu... meni je to palo na noge suvozača jer je suvozač bio nemiran pa to zakačio... tako sam i saznao da to postoji... ma to je neka glupost, ovaj u servisu to zakačio nazad i više ne pada... prijatelju na Quasqaju isto to otpada , katastrofa..ali na Qasqaju neće da se ponovo zakači pa je to bacio u bunker za sva vremena

Meni su maglenke bile pričvršćene,ali znam da se mnogi žale na labavost maglenki.

Ovo za balans štangu... ja mislim da se kod mene čuju opruge amortizera. Balans štanga bi trebala lupkati,a ne škripati.

Jučer sam probao isprovocirati taj zvuk i niti jednom nisam to čuo !?
Danas čuo u nekoliko navrata.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kakva sad crna oplata? Sta je oplata ustvari?


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Kakva sad crna oplata? Sta je oplata ustvari?


Sent from my SM-A715F using Tapatalk


hhahahha

Ako nisi saznao,onda samo vozi.
Osim ako ti je otac nije već bacio misleći da je netko ostavio smeće ispod suvozačevih nogu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nista cudno hahahahahhaha

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nista cudno hahahahahhaha

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ma to ti je komad plastike dužine k.... 20-25 cm...širine cca 15 cm.
Ima 2 zakačke (kukice) i ne stoji fiksno nego kao da su se djeca igrala.

Inače , to valjda štiti kablove ispod armature koji vise... a i ovo visi...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cdyane Briliant Shine Detailer.kako je sredstvo za poliranje ? Jesi zadovoljan rezultatima i koliko košta 

P.S 

Svaka čast kako paziš auto 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Od toliko pazenja sav je izgreban. Hvala. :D

Inace dobro je, moze se naneti gde god bilo, po staklima gde zelis. Inace traje do 3 meseca, nek budu 2 realno. Nanosim ga povremeno jer imam Netshield aplicirano na laku. Zadovoljan sam generalno, teralo me je skoro 2 godine. Kosta oko 6.5 evra. Bolje je svakako nego voska.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

A za nanosenje je laganica, samo isprskas i prebrises. 15 minuta posla.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

:good::thumbup:

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako je kod mene prozor... jos.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Evo kako je kod mene prozor... jos.




Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Hvala,bravo

Poslušaj video nekoliko puta pa češ čuti onaj zvuk prilikom zatvaranja kada dođe do kraja.
Onda napravi ono nešto. Tu se izgleda vrati. Meni se to ponekad čuje,a ponekad ne. Na zadnjima to nisam primjetio... hm... moram to malo pratiti.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To je kod mene verovatno zbog drzaca vetrobrana mada mozda i opsto tako radi.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nemam te držače. Ali sad znaš o čemu pričam.
Jbt, sve izgleda klimavo ,a opet sve radi i možeš ga jebat.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste klimavo je, narocito znas kad je malo otvoren pa zatvoris vrata, mislis otisao je prozor skroz. Mada nasao si ti resenje sa tom mascu o kom si pricao. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Jeste klimavo je, narocito znas kad je malo otvoren pa zatvoris vrata, mislis otisao je prozor skroz. Mada nasao si ti resenje sa tom mascu o kom si pricao. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


E o tome sam pričao. Jbt, to se pojavilo nakon 2 god (valjda se mast stisla-izgubila vrijednost).

Nisam mogao vjerovati kakve zvukove može to proizvesti.

Bilo je kao da ti ispadne kašeta piva s 8. kata na beton ,a nakon zamaščivanja kao da ti ispadne jedna boca

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

kako si ovo izveo, gdje si uvalio tu sijalicu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma kakvu sijalicu. :D Ima jednostavnije resenje. :D Zalepis sa gorne strane telo gde su sijalice, odozdo magnet i kad dodju jedan preko drugog gasi se svetlo.

https://a.aliexpress.com/_mKzVPEI

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ma kakvu sijalicu. :D Ima jednostavnije resenje. :D Zalepis sa gorne strane telo gde su sijalice, odozdo magnet i kad dodju jedan preko drugog gasi se svetlo.

https://a.aliexpress.com/_mKzVPEI

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ludilo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To ti kazem. :D Sve sve al ne prckam se ja puno oko elektronike narocito oko nova auta. :D Izgorio se jednom kad mi ugradjivali na Dijani radio, sad stavio Marshall bluetooth zvucnik koji je bas retro a zvuk vrhunski!
ae8b4a3b810ff6167b4c012e6dfe5df1.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×