Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Svidja mi se taj model Tucsona. Gledam i njega ali benzinac 1.6 Turbo sa 180 konja. Dizel nije za mene zbog kilometraze koje prelazimo a 132 konja atmosferac je isti motor sto imam u Aurisa pa mogu samo misliti kako ide u tu karoseriju.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ni ja nisam za te "light" atmosferce u tako teškim autima. Meni je dobar jer je visok tako da se lako ulazi i izlazi iz auta (posebno kad te uhvati u leđima).
Nisam probao taj turbo 1.6, vjerujem da to dobro ide. Jedino bi trebalo provjeriti koliko to pije goriva.
Moj Tucson (6 brzina) je 99% vožnje na otvorenoj cesti tako da je potrošnja ispod 6 - 6.5 ,a ako ga stisnem na 160 onda ide do 8. U gradu guta ako su kratke relacije, kreni-stani i česti usponi.
To je auto za otvorenu cestu.
Žena ga spusti ispod 5.5 na otvorenom,ja teško

Moj rođak s istim motorom u Sportagu na 90% otvorene ceste troši 6.5 L, ali voli stisnuti gas kad može.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nije to losa potrosnja. Inace jeste, to su auti za otvorenoj cesti, nije to za po gradu pre svega radi gabarita. Zato je meni recimo Auris odlican, idealan je i za otvoreni put i za po gradu narocito na otvorenom i kad ga stisnes, uziva u obrtajima a i da krstari na 130/140 na sat. Mene je zadnjo iznenadio sam u Srbiji sam bio zimos, prehladjen isto kao Covid da imam, 400km sam presao bukvalno nisam put osetio. Zato mi se neda auto, oprema odlicna imam sve sto mi treba, nista spektakularno taman neka sredina.

A za oca i jeste neki dzip pre svega zbog ulaska, a ako misli da ce mu biti laksi za voznji i manevrisanju po gradu od Aurisa tu se grdno vara jer nema on obicaj da proba neki auto kad mu nude, sve aute ja testiram on ne. A meni nije nisto problem da vozim jer sam mlad i lako se priviknem dok njemu jeste, covek od 65 godina za mesec dana. Ali nov novcat nije za njega mada ja merkam za mene logicno zato i ja biram.

Trosi taj 1.6 turbo garant lepo ali ako se prelazi kilometraza kao do sada ne bi trebalo biti nesto wow da ne moze da se podnese. A Sportage nov ima pocetni motor isto 1.6 turbo od 150 konja sa manuelnim menjacem a drugi nivo je 1.6 isti motor samo sa 180 konja i automatik. E to bi terao i te kako, automatik je mama.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne daj Aurisa, nećeš za te pare kupiti ništa bolje.
Ovo za polovnog terenca... dobro kažeš, nije njunfer za starije ljude,radije nešto iščvrkano da te odmah ne zaboli duša.

Inače, što se tiče gabarita auta, nike to problem. Kad je auto veći,onda je i pregledniji.
A i kad ga voziš, puno si sigurniji u njemu jer je to mali tenk.
A stariji ljudi kada to voze... e to je onda legalno oružje u nečijim rukama... nije svejedno kada starac vozi tenkić po gradu i to po svojim pravilima...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post




A stariji ljudi kada to voze... e to je onda legalno oružje u nečijim rukama... nije svejedno kada starac vozi tenkić po gradu i to po svojim pravilima...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



To to.

Ma ne dam Aurisa jer realno nemam potreba za veci auto, nit sam biznismen nit putujem puno a i to sto kazes, za taj novac ne nalazim vise takav auto. E sad kad vidim kako su poludele cene oglasio bih ga za 13500 evra mada kad bolje razmislim mozda i ne bi. Nije lako biti u mojoj glavi trenutno.

Da nisam imao Dijanu ajde i moze dzip plus nekako ali ovako bilo bi realno previse, 2 vozaca a 3 auta. Zato sam mu i tad rekao, uzmi taj Sportage bio je i izudaran ogreban da te ne boli dusa ako ga zakacis, a ovako uzmes novog svaka te ogrebotina boli. Mada nije da ne bih terao novog da se ne lazemo mada rano je da sad dam Aurisa, mozda bi eventualno za 2 godine mada zdravlje boze samo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Rekao sam ti ja prošle godine da tražiš 30 000 €... piše to u nekom postu ...pričekaj još malo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, pamtim taj post. Poslusat cu te i da znas, neka ide zivot. Kad mogu da traze za Golfa 5 2005 5.000 evra sto i ja da ne mogu 30.000 za auto star par godina.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ohoooo otkad nisam pisao u temi.
Nista posebno se ne desava, servis redovan uradjen na 24.xxx km sad je na 26.8xx km...

Igralo se medjutim malo u medjuvremenu. Obzirom da unutra ima neke hrom detalje odlucio sam da i na vratima stavim hrom lajnice, svidja mi se kako je ispalo.

cb775c51949337321c9c701fe3f19e12.jpg1b3322849eaa6dac8c46c14caa0688f0.jpg8720062d2eb2eb87a5561c08a396bb07.jpg386affa0aae7d17f4c087c9e99602404.jpg6e02e59c03028d5b97edc13b108a6f37.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

E juce mi je stiglo i osvetljenje za noge. Pre da ga porucim gledao sam solucije kako da sve to sprovedem a da se nista ne vidi t.j. zice da se ne vide. Resenje je vadi deo konzole kod pepeljare, provlace se trake sa kablovima sa suvozacke strane napred i pozadi jer sa vozacke nije neki problem, zatim napred kod noge vozaca i suvozaca ispod plastike se provlace trake, ostalo se ispod plastike centralne konzole provlaci i nije problem jer kasnije se povuku zice u deo centralne konzole kog smo vec otvorili i nista se ne vidi. Za nazad se provlace ispod plastike te konzole, ispod sedista i obzirom da nema gde da se traka zalepi ista se fiksira sa vezicama, 3 su taman. Kontroler sa IR prijemnikom lepi se sa 3M trakom do sedista dole pozadi, usb konektor na punjac za telefon centralne konzole i imate osvetljenje za noge. Ne izgleda lose a dodaje dosta samom boravku u kabini. Zasad a mislim da ce ostati plava boja. Evo slike.

4ad842f35865c0a19e7fb680a55a0e28.jpg8030f6c9f202791176be8a2f5774635e.jpg960e781853a8914b5e37aea7e2eef3d2.jpg8445f2f0da4bcff7618ea0949a4d8ca7.jpg745448c95fa740401ae5111374fa1668.jpg74a0fef1f8968067d0f99fdeb9e0c0b8.jpg0318b13ba257fb70c7ff8f922d29d52c.jpg45888f61abbdbd805ed6670af008ec2d.jpg4f5a87e6075131ecd99600430ebd14f7.jpgf10b511bf16a8f2b138bef0d330fcbe2.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nazad svetli onako bas diskretno, svidja mi se tako ali moglo je i bolje medjutim sediste nije projektovano za takve stvari tako da izvucen je maksimum. Vise majke mi ne znam sta da cepkam po autu. Pali se inace na kontakt a moze da se upali i ugasi na daljinskom, ima 8 boja i tako... Pali se navecer da ne svetli nepotrebno kad je dan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dosad uradjeno sledece:
1. Senzori
2. Folije na staklima
3. Led zmigavce i osvetljenje unutra i na stop svetlima. Led na tablice i retrovizorima.
4. Svetla prvo halogena pojacana, zatim led pa opet onda halogena pojacana, mozda i xenon bude ako mi i to svetne.
5. Ratkape crne, nije se stiglo do felne a i pitanje dali ce.
6. Lajsne crne oko prozora na vratima.
7. Lajsne hrom unutra na prednjim vratima
8. Ambijentalno osvetljenje t.j. kod noge.

A da, uzeo sam i 2 rucice za tempomat ali nisu hteli da se aktiviraju, pozabavicu se time nekad valjda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vau ! Brutalno dobro

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Najvaznije nedostaje. Hrom obruci/ramovi na zvucnicima... :)
Po meni najjaci detalj. 
 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, odlican detalj je to. Planiram i to da uzmem ali kad naleti jeftinije jer sa sipingom izadje oko 20 evra...

Dosredio sad malo suvozacevu stranu pozadi a sad mi se ljubicasta boja svidja.

bc751ffb29b39c7a3e0411195360e8a4.jpg4ad04f9a47afc4862c11d2d0e9581ea3.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Perverzija

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sad se navecer lepo provozao bogami nije lose uopste.

I pozadi je bolje mada ne bljesti kao napred zbog pozicije kacenja trake ali sta je tu je, dosta se osvezilo unutra.

Moze sad da se poruce i prstenovi oko zvucnika kao sto je Duh rekao, oko 10 evra su.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje.

Ukljucila mi se lampica "car and lock" na displeju za airbag. 
Kako: otkljucao auto da otvorim haubu, i par sekundi kasnije sam cuo zvuk otkljucavanja/zakljucavanja, sto mi bilo cudno, ali ne bih ni uzimao za ozbiljno da mi se sad ne pali/gasi ta lampica. A alarm lampica (u Toyoti ugradjen alarm) kad zakljucam auto non stop svetli... ranije je treperela.

Sve radi normalno.


?

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

I ovo: probao "rezervni" kljuc. Ne moze da otkljuca auto...?!

Podeli ovaj post


Link to post

Citao na jutjubu... otprilike sam ovo uradio: I think mine came on when I opened the passenger door to put my lunch box on the seat and then going around the car to get into the drivers seat. I can see how the car might think I'm an intruder.

Podeli ovaj post


Link to post

Ajaooo alarmi... Ne znas koliko to cudo moze da ti uradi problemi. Drugar imao na Getza, poceo pre godinu i kusur iz cistu miru da se gasi. Sve zivo probao, niko nije uspeo da resi. Izvadili alarma proradio normalno. Za blokazu kako to ide iglica sta znam lose postavljena i gasio se auto kad dodirne neki deo i aktivira fakticki alarma. Isto sam na tiktoku video na bmw, lose postavljen alarm t.j. kod volana i stativa, gasio se. Izvadi to i bolje stavi Zeder i slicno ako zelis tu neku zastitu od kradje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cisto da osvezimo temu malo. Konacno bili na duzi put, jedva 3400km od servisa do sad jer se slabije i vozi a i Dijana se cesce koristi.

Idemo redom. Vec jedno 2 meseca unazad mozda i vise pali mi se lampica za pritiska u gumama i uvek malo zadnja leva se ispustala. Napumpam ok je par sati i opet. Izludjivalo me to, mislio sam da je u pitanju senzor jer su na gumi i neki ventil promenili. I dodje vreme da odem na odmor, napumpam gume na veci pritisak kako je red, nema lampice. Uvece eto je opet. Kako je u ulici pukla cev i tekla voda parkiram auto u garazi, zatvorim vrata i cujem neko sustanje. Kazem u sebi stani malo, nema nista napolje, lociram odakle dolazi zvuk kad ono gumu na koju sumnjam. Ajde upalim i blica kad ima sta da vidim, parce lima koje zeza me mesecima unazad i malo po malo ispusta gumu. A prekosutra krecem na more. Idem do vulkanizera stavi crv za krpljenje guma kad ono nema vise lampice. Stigli, vratili se nema lampice, guma nije ispustila. E to malo govno j*batalo me mesecima.

Auto klasika odlican, kilometraza trenutno na 27800km. Presli oko 770km potrosnja kad sam stigao 6.6 a konacna 6.8. Vozilo se po propisima, na trenutcima oko obilaznice oko Soluna jer je guzva bila sa izletima do 150 km/h da se obidje to sto treba i nazad. Jedino klasika jace startove pri polasku sa putarina(koje u Mk ima u proseku na 40ak km i manje)do ogranicenja. Opet cu reci, auto uziva u obrtaje i tacka.

Porucen i xenon kit sa Ebay-a talijanski od 55w i 5000k(nisam video da imaju od 4300k...) pa bice igranja i oko toga kad stignu a mozda i kasnije bitno da stignu.

Evo i koju sliku od guma i sa mora.

0211d30f031273c9bbf681354c03088c.jpgbcf58318170d23a8176faef1f5d450fb.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo, sve je to dobro Slika (e) odlična(e)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

E ovako kad smo kod svetala. Danas stigli xenoni. Montirani balasti sve povezano profi kako sto i obicno radim za mene za duge staze ne za sminku jer vozim i ja auto a i otac i obzirom da mu nisu refleksi isti kao pre 10 godina kao i moji ko juce, ne igram se sa zivotima nasih(makar ne namerno). Namestio ih dakle ali vidim nije mi to to, dan je jos bio otisao do trznog centra, sta da vidim katastrofa. Hteo jos tad da ih menjam ali kazem stani do veceras da vidimo uvece. Pao mrak, braco katastrofa, podeseno sve kako treba ma biju u levo cela svetlost ide desno se nista ne vidi. A jer sam sa drugovima bio i on na Santa Fe-u menjao sijalice u led i kod njega lose(mada stari projektori) i kupio ih u trznom centru gde sam gledao kakve su sijalice, sisao na drugi nivo parkinga, izvadio xenone i vratio halogene pojacane.

ZAKLJUCAK: Nije Toyota nudila samo halogene farove i bi-led dzaba a ne i xenone. Za ovaj projektor najbolje je halogena sijalica. Kraj. Hvala na paznji i nemojte se zezati kao ja.

P.S. Xenoni nisu bili kineski nego talijanski, placeni trocifreno. Firma i vlasnik su odlicni i komunikativni. Njih preporucujem ali xenone u ovaj far ne.

Prvo su slike balaste montirane, kablovi sprovedeni sa strane kako inace radim da ne smetaju i ne primete se.

Posle slika xenona na zidu kako strce i su nepravilne a vidi se da su podesene i slika nabrzaka ispred kuce na zidu dok vrtim kako su pravilne linije na zidu sa halogenih.bd1e760646ccd0a946fc82cc640d6d33.jpgfe16086e76f0fece0f8da0478f62256a.jpg3f9a11ecc6095d3e354512e888dd277e.jpg59db14d714c66065db57d84274791c46.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×