Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Ajde, nastimali praga kako treba, naravno, do sledeceg dizanja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ček malo, jesi ti riješio taj prag ono šta je trebalo?
Zašto su dizali auto? Opet zinulo!?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyane

Ovo sa svjetlima, svaka čast. I ja bih tu neki update napravio, ali treba pogoditi neku kvalitetnu moćnu sijalicu koja moze trajati.Ove tvornicke su vec 5 god... nadam se da sad nece krepati

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ček malo, jesi ti riješio taj prag ono šta je trebalo?
Zašto su dizali auto? Opet zinulo!?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Resio ali verovatno privremeno kao i svaki put do sada jer ne znam koji ****(auto recenzija) ne stavljaju dizalicu gde treba nego na deo kod krila i tu ga sjebu dok na drugom pragu nista... Neko ne bih se sa tim ni zamarao ali smeta mi jbg.
Inace dizali su ga jer sam vracao original far bio na krpljenje i dva put su vadjeni i stavljani farovi. Prvo kad je krepao zamenski pa stavljen original ali nisu namestili lupu na motorica za nivelaciju i iznervirao sam se i opet vadjenje, usput je bila i kondenzacija pa sam ga poslao da ga srede kako treba, u medjuvremenu auto stajao bez fara u garazu vozio sam Dijanu aktivno, posle kad je dosao far opet dizanje da se vrati far i tu su opet iskrivili deo praga...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
@cdyane

Ovo sa svjetlima, svaka čast. I ja bih tu neki update napravio, ali treba pogoditi neku kvalitetnu moćnu sijalicu koja moze trajati.Ove tvornicke su vec 5 god... nadam se da sad nece krepati

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Tvornicke i da krepaju stavis opet iste Philips i teraju te opet isto. Ja sam sve zivo probao, nadam se da ce sa xenonima dobro biti i da nece biti zajebancija. Kod tebe jer nisu sa projektorom nego obicni reflektor i imas razlicna zarulja za kratko a razlicna za dugo(ako je tako), stavi led za kratko(kvalitetne, mogu ti i tu pomoci) a obicno za dugo i to je pun pogodak.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znači LED sijalica se moze ugraditi bez nekih preinaka? Nece nista izgorjeti od elektronike?

Ovo za dizanje auta... nisam znao da ga dizu radi farova... a inace trebas im visiti iznad glave i pokazati gdje se stavlja dizalica, izgleda da drucije ne znaju raditi jbt ?!
I mene bi to iritiralo, ne znam kome to ne smeta , jaooo takav "majstor" nikada nece imati novi auto jer ne zna razliku izmedu sjaja laka na autu i konjskih kola punih blata iz njive.

Jel ti se jos radi kondenzacija na tom razbijenom faru?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemas nikakve preinake na led sijalice. Plug&play ni drzace ni mrzace ako je h11, namestis poziciju ledice lako je to stavis samo sijalicu minut posla. Evo cisto za ilustraciju:


Led trosi najmanje struje i najmanje se grije tako da on je sto se svega tice najbezbedniji za koriscenje zato ga koriste na moderne aute a i najduze traje.

Ma djaba i da im stojis, opet ce nesto i nekako zinuti, nema vise majstora i to je to da se pomirimo sa time. Zato pregledas auto nakon servisa, sta treba sredis ti kako treba i teras.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Btw nema nikakve kondenzacije, prosuo mozda 15 litara vode po faru, odneo ga na samousluznoj udario najvise akcenat na fara, vreme zajebano sada vlazno i slicno i nema kondenzacije sto aludira da je to reseno. Cekam nadam se da ce da stignu tokom nedelje balaste od 35w da namontiram i to je to nadam se sto se svetala tice a i ostalog.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nemas nikakve preinake na led sijalice. Plug&play ni drzace ni mrzace ako je h11, namestis poziciju ledice lako je to stavis samo sijalicu minut posla. Evo cisto za ilustraciju:


Led trosi najmanje struje i najmanje se grije tako da on je sto se svega tice najbezbedniji za koriscenje zato ga koriste na moderne aute a i najduze traje.

Ma djaba i da im stojis, opet ce nesto i nekako zinuti, nema vise majstora i to je to da se pomirimo sa time. Zato pregledas auto nakon servisa, sta treba sredis ti kako treba i teras.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ajd probati ću kad mi ispadne prilika.Jel preporučuješ koju LED?
Inače, nisam provjeravao da li su posebno duga i kratka ili na istoj... ali ako ti kzes da je odvojeno, onda jos bolje

Ovo za majstore.. dobro kazes iako se opet ne mogu pomiriti, posebno ako nisam prije toga dobro jeo pa jos budem i gladan

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Btw nema nikakve kondenzacije, prosuo mozda 15 litara vode po faru, odneo ga na samousluznoj udario najvise akcenat na fara, vreme zajebano sada vlazno i slicno i nema kondenzacije sto aludira da je to reseno. Cekam nadam se da ce da stignu tokom nedelje balaste od 35w da namontiram i to je to nadam se sto se svetala tice a i ostalog.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Tebi se kondenzacija pojavila na zamjenskom ili na onom razbijenom originalnom faru?
Ako sam razumio na originalnom
E sad, sta je radilo problem,odnosno sta si napravio da maknes kondenzaciju?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ajd probati ću kad mi ispadne prilika.Jel preporučuješ koju LED?
Inače, nisam provjeravao da li su posebno duga i kratka ili na istoj... ali ako ti kzes da je odvojeno, onda jos bolje

Ovo za majstore.. dobro kazes iako se opet ne mogu pomiriti, posebno ako nisam prije toga dobro jeo pa jos budem i gladan

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Praticu ti kad se odlucis ne brini, i moje sto sam imao Osram prve su bile odlicne sto se kratkog svetla tice. Ne pokusavaj sa jeftninih uopste, znas kako to zavrsi na kraju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Tebi se kondenzacija pojavila na zamjenskom ili na onom razbijenom originalnom faru?
Ako sam razumio na originalnom
E sad, sta je radilo problem,odnosno sta si napravio da maknes kondenzaciju?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Na originalnom koji je razbijen bio. E taj je bio lepljen ali amaterski, e na mestima gde je bio lepljen tu je ulazila vlaga i kondenzirao. Dao sam momku koji radi sa time, ustanovio gde pusta da je na mestima gde je bio lepljen, prelepio gde je bio krpljen, proverio ga, sto sam ga zamolio uradio i sada je sredjen.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro si to odradio. Na kraju ispalo da je original bolji od onog zamijenjenog originala!?
To je bila razbijena ona zadnja strana,a prednja je bila čitava?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

P.S. Mislim na zadnji dio fara

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Dobro si to odradio. Na kraju ispalo da je original bolji od onog zamijenjenog originala!?
To je bila razbijena ona zadnja strana,a prednja je bila čitava?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Upravo tako, kako je udarac iscupao branika, krajeve valjda od branika kod zmigavaca iza gde ide zarulja na faru polomili plastiku i falili parcici a ostalo sve citavo. A kod zamjenskog nesto se oko elektrike zeznulo ili projektora jer kad das dugo svetlo znalo da ne vrati odmah nego nakon par blicanja i je rizicno bilo za voznju i rekao sam sredjujem sad definitivno originalnog fara sto sam dugo planirao samo okidac falio.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako si uspio dobiti stari originalni far? Bio je kod tebe ili u servisu? Jer ako je bio kasko, onda ga u servisu uzmu sebi ako trazi osiguranje.

 

I kako si uspio "rekonstruisati" taj dio fara koji je bio polomljen (odnosno falio)?

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Far je bio kod mene, tad nije auto imao kasko, kasnije otkad smo se opekli smo stavili jer kako kazu, siromasni uvek duplo placa.
Inace taj deo su jedni momci koji radili sa plastikom sa smolom za branike najveci deo zalepili, gde nisu mogli ja sa silikonom i epoxy ljepkom lepio ali ocito nedovoljno. Posle je momak za ljepkom kakav treba za plastiku radio kako treba, trebalo da otvori fara prvo pa da isece mesta gde je ljepljen ali video i javio mi kaze ako isecem to sto su ljepili sa smolom, mogu samo da napravim vecu glupost ako pukne plastika dodatno, prelepicu to sto ste lepili. Rekao mu da znam ja ne bih far kod tebe sada bio far tako da radi kako znas i mislis da je najbolje samo nek bude kako treba.
Inace delici gde fali plastika moze da se nalepe, seku se od neku drugu plastiku kakvu vec oni znaju i vare je na mesta gde ista fali. Steta sto tad nisam znao za sve to ali sve je skola.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Razumijem

A jesi li uzeo u opciju da staviš elektroniku sa starog fara na novi? Jel se to može? Možda bi bilo manje zahebancije?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Razumijem

A jesi li uzeo u opciju da staviš elektroniku sa starog fara na novi? Jel se to može? Možda bi bilo manje zahebancije?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tad ima vise zajebancija, prepakujes sve pa ne odgovara recimo projektor gde treba da nalegne jedno drugo, na originalnom faru ima puno vise elektronike nego na zamjenskom i ovako je najbolje resenje bilo. Nek radi sto duze, ja zadovoljan jer na greskama se uci.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znači zamjenska ugradnja originalnog dijela nije ista kao prva ugradnja ???

Ono sa ugradnjom LED sijalica na moju Corollu... ja nemam projektor kao ti pa se mislim da li će biti efekta od te LED sijalice?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovi su bili druga firma, original je Valeo a ovi neki Depo, vecina kazu da su sranje, meni su realno vrsili posao, vidila se razlika ali eto kao neko prelazno resenje nisu losi. A verujem da je bio original Valeo da bi to bilo to, kvalitet kao original. Sad se sa planine vracao bukvalno nisam imao potrebe da palim duga svetala, videcemo kako ce biti sa 35w balaste mada mislim da se i sa njih dobro biti.

Inace oko led u reflektora, najvecih pridobivki sa ledovima gledaju se na reflektor svetala a ne sa projektorom. I u projektorom nisu losi ali vecina preporucuje led u reflektor. E sada ako zelis da imas efekat kakav treba onda samo kvalitetne sijalice, ne neke tipa 20 evra komplet. Dobri su oko 40-50 evra, ima i na gore mada oko 50 evra su bas bas dobre.
Drugar na Santa Fe-a stavio sa projektorima stavio neki jeftin led 20ak evra i osim sto je svetelo belo, nista nije dobio, preglednost nula. Da je stavio neke krstene bilo bi bolje ali auto bez dnevna svetla, kratka rade celo vreme i projektor propada naravno brze.
Dakle ako se odlucis naci cemo neki set za tebe dobar da bude bas kako treba.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sredi ti na vreme ( što pre ) onaj prag, na trajan i kvalitetan način, dok korozija nije krenula ozbiljnije, jer to posle inače niko neće moći da sanira kako treba

Podeli ovaj post


Link to post
Ovi su bili druga firma, original je Valeo a ovi neki Depo, vecina kazu da su sranje, meni su realno vrsili posao, vidila se razlika ali eto kao neko prelazno resenje nisu losi. A verujem da je bio original Valeo da bi to bilo to, kvalitet kao original. Sad se sa planine vracao bukvalno nisam imao potrebe da palim duga svetala, videcemo kako ce biti sa 35w balaste mada mislim da se i sa njih dobro biti.

Inace oko led u reflektora, najvecih pridobivki sa ledovima gledaju se na reflektor svetala a ne sa projektorom. I u projektorom nisu losi ali vecina preporucuje led u reflektor. E sada ako zelis da imas efekat kakav treba onda samo kvalitetne sijalice, ne neke tipa 20 evra komplet. Dobri su oko 40-50 evra, ima i na gore mada oko 50 evra su bas bas dobre.
Drugar na Santa Fe-a stavio sa projektorima stavio neki jeftin led 20ak evra i osim sto je svetelo belo, nista nije dobio, preglednost nula. Da je stavio neke krstene bilo bi bolje ali auto bez dnevna svetla, kratka rade celo vreme i projektor propada naravno brze.
Dakle ako se odlucis naci cemo neki set za tebe dobar da bude bas kako treba.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ahaaa, sad minje jasno sta je bilo s tim farom... nisam znao da ima zamjenski... cijena originala je oko 750 €, to znam stjecajem okolnosti.

Ovo za LED, eeee sad je to puno jasnije , hvala

Javim kad poželim takva svjetla

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Sredi ti na vreme ( što pre ) onaj prag, na trajan i kvalitetan način, dok korozija nije krenula ozbiljnije, jer to posle inače niko neće moći da sanira kako treba
Sredio sam ga inace ne mogu se smiriti, sad je kako treba ali videcemo kako ce biti nakon promene guma, nadam se da ce to biti prvo dizanje auta na dizalici... inace prag deo kod krila je pun sa antikorozivnim voskom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×