Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Hvala.
Palo mi na pamet ako je guma 16, onda felna mora biti manja. (:
Ali da ne lomim mozak, to je to. (previse obima, inca, profila, rupa...)

Podeli ovaj post


Link to post
Sta smo rekli za gume i felne, ako je guma 16 inca, da li i alu felna ima 16 ili je manja?
Upravo kako je rekao cdyane.
Ali gume se kupuju po felgama ,a ne felge po gumama.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kad smo kod teme guma i felni  kupio  nove dve gume i hocu da prednje skine i stavi na zadnje felne, a nove na prednje felne. Vulkanizer kazem pa samo prebaci sa sve felnama prednje pozadi ,a na zadnje felne stavi nove gume i stavi napred. Sto bi dva puta skidao gume? E sad, po meni, prednje su prednje felne, zadnje zadnje. Ima li tu neke razlike? Toyota Auris 1.6 2018 Black edition je u pitanju. Mozda gresim. 

Podeli ovaj post


Link to post

napisao u tvojoj temi

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kako da resetujem indikator za pritisk u gumama? Probao sam dugmicem pored kasete- nece. 
Mozda treba voziti malo duze? 
Naime, zamenili su mi felne (original), stavili nove senzore (original) ali u tih 15ak min voznje do kuce i pokusaja resetovanja senzora nista se nije promeilo. lampica je i dalje ukljucena?

Podeli ovaj post


Link to post

Piše u uputama.
Treba držati to dugme cca 3 sekunde dok ne počne ta lampica pritiska treperiti. Mislim da tako nekako to ide.

Ali postoji velika mogućnost i da se treba u servisu memorirati te senzore pa onda možeš i ovako.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bas tako, drzi vise od 3 sekunde, pocne onda da trepce indikator i trebalo bi da se ugasi. Ako nece pokusaj da napumpas gume da pritisak bude isti ako ne na kraju kako je Lav rekao, da valjda memorisu u servisu sta treba.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bas tako, drzi vise od 3 sekunde, pocne onda da trepce indikator i trebalo bi da se ugasi. Ako nece pokusaj da napumpas gume da pritisak bude isti ako ne na kraju kako je Lav rekao, da valjda memorisu u servisu sta treba.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nece to s 3 sec... onda cu kod vulkanizera, gde su to namestali. Nek rese. 
Hvala!

Podeli ovaj post


Link to post

Ako su gume slabo napumpane ili ako su prepumpane isto moze raditi problem.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nista se posebno ne desava, auto od Aprila od servisa do sada, bio do Grcke oko 1100km, sveukupno oko 2800km presao. Prvi put rekao ajde da merim potrosnju kako valja jer od Tetova do granice ima ravno 200km, nasuo do cepa u Tetovu, dosuo na zadnju pumpu na granicu do cepa opet na 200-202km od Tetova stalo ravno 11.5 litara sto mu dodje oko 5.75 potrosnja sto me iznenadilo jer po bordu pise cak i 6.6 litara. E sad kod mene nema ono trenutni trip kompjuter kao kod Luna sto ima tako da laze bord debelo jer pokazuje samo neki prosek iako sam ga od polaska resetirao. Tako da sveukupno po nekim mojim proracunima potrosnja na 1000+ km bila oko 6l sa voznjama po gradu, plazama itd itd. Klimu ne racunam, ona celo vreme radi.

Vozilo se u Makedoniji po ogranicenjima radi radara na svakom cosku dok u Grckoj na trenutcima i do +40, +50 od ogranicenog.

Pisem samo radi potrosnje jer sam mislio da ne moze ispod 6 kad ono gle, moglo i te kako.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U Grčkoj nema radara kad ga potegneš +40, +50 preko ograničenja?

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

 

Vezano za Grčku... hahhahh87d4d49ed6c399c14f8445e7603c2f99.jpg

 

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
U Grčkoj nema radara kad ga potegneš +40, +50 preko ograničenja?

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk


Ma ima, na svakom cosku pise da ima kamere ali eto, do sada nisam imao problema. Doduse +40 od ogranicenja samo na izletima inace konstantnije +10 ili +20 na sat preko ogranicenja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
 
 
 
Vezano za Grčku... hahhahh87d4d49ed6c399c14f8445e7603c2f99.jpg
 
Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
 
 
 
HAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA, SIGURICA

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

 

Vozilo se u Makedoniji po ogranicenjima radi radara na svakom cosku dok u Grckoj na trenutcima i do +40, +50 od ogranicenog.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

Lele gde si po grckoj iso +40 od ogranicenja po onim putevima majko mila....

 

Onaj deo do Soluna za plakanje....

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
 
 
 

 
Lele gde si po grckoj iso +40 od ogranicenja po onim putevima majko mila....
 
Onaj deo do Soluna za plakanje....
 
Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
 
 
Istina, taj deo je ziva katastrofa. Nije da nema delova gde moze da se potera auto ali generalno put do prstima je sredno zalostan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×