Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Mrzelo me da cekam do veceras. :D



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odličan video Auto ti zaista izgleda perfektno,a s ovim led svjetlima se izdiže još više. Led svjetla izgledaju nadnaravno, nadam se da osjetiš razliku i u vožnji u realnim uvjetima

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Inace sad smo u full led-u. Nasao i montirano i za zadnje zmigavce. Dakle napred: dnevna led svetla, led zmigavce, pojacana halogena i belija poziciona svetla(jbg led u ovih projektora ne bih imali nikakvu svrhu). Nazad: Poziciona kako god ih nazovemo fabricia led, stop svetlo promenjeno u led(kod Korolama narocito kod redizajna bas prosao malo pre komsija je fabricki led), zmigavci led, rikverc led, maglenke fabricka led. Led na tablicama i zmigavaca u retrovizora. Unutra odavno promenjeno u led.

Kostalo me ovo zadovoljstvo oko 60 evra, plus 32 funti poziciona svetla(imam jos jedne u rezervu dakle 64 i svakako jeftinijih od 95 koliko mi trazili u Toyoti).

-Unutra su obicna t10 ubodna svetla dok srednje svetlo t.j. nazad nije ubodno(ne znam sad kako se zove) inace je duzine 31mm.
-Rikverc svetlo je obicno t10.
-Zmigavci u retrovizorima t10.
-Zmigavci napred t20 7443 W21W
-Zmigavci pozadi PY21W BAU15S(NE 1156 BA15S)
-Stop svetla su P21W 1156 BA15S.
-Poziciona su HIR2.

Ako nekom zatreba ili hoce da uradi ovakav "upgrade" evo mu kodove da ne luta kao mene i da ne baca pare kao ja.

OBAVEZNO ZA ZMIGAVCE DA UZME SA INTEGRISANIM REZISTORIMA U NJIMA JER U SUPROTNOM CE IMATI HYPER FLASH ILI BRZO BLINKANJE KAO KAD JE SIJALICA PREGORELA.

Veceras video kako i nazad izgleda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Hvala na ovim vrijednim info Vidim da imaš volje tako da je šteta da si tako daleko... moja Toyota bi ti bila zahvalna da si bliže

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Odličan video Auto ti zaista izgleda perfektno,a s ovim led svjetlima se izdiže još više. Led svjetla izgledaju nadnaravno, nadam se da osjetiš razliku i u vožnji u realnim uvjetima

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Sada je bas kako treba. Osim branik sto ne naleze kako treba to me zivcira ali dok ne naleti original pomirit cu se sa tim.
Sad jurim felge ali 16", zelim da vidim kako ce auto na tim felgama da lezi jer svi hvale korole i aurise ove generacije kako fino leze u krivinama, direktni na volanu a samo ja to ne osetim nikako. Mozda je upravo do toga. Videcemo. Inace ovo sa ledovima greh bi bilo da ne probam da "upotpunim" auta jer ima puno led detalja koje daju smek autu.

U realnim uvjetima sta znam, vise smetaju ostalima realno koliko jako svetle nego sto mi pomazu, vise je neki vid "styling". Ali mi ovako lepsi auto, bas deluje moderno kakav i jeste auto.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala na ovim vrijednim info Vidim da imaš volje tako da je šteta da si tako daleko... moja Toyota bi ti bila zahvalna da si bliže

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

I da znas da bi bila. :D Mada na Korolama je lakse sve ovo uraditi jer imas vise materijala kako ovo uraditi i koji su kodovi za sijalice nego li za Aurise. Vodio se po kataloge za Korole smatrajuci da je isto to i Auris i prosuo 60ak evrica na pogresne sijalice. :D Ako hoces saljem ti zadnje sijalice za zmigavce mislim da bi ti odgovarale. Plus su sa rezistorima unutra, neces imati brzo blinkanje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probao danas na autoputu prvi put ubrzanje od 0-100 i mogu reci da se dernja jer ide do 7000 obrtaja ali ide odlicno. Sva garez koja se od gradske voznje nakupila je sagorela mislim. Isto i kazaljka za gorivo ide nadole odlicno.

Primetio sam da od kad sam presao na Samsunga blutut se brze konektira nego li prosli telefon. I uvek se konektira bez problema a sa Xiaomi-em trebalo je da se molimo ponekad.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kazes da ne lezi dobro u krivinama. Meni je to ok,ali korola ima veci međuosovinski razmak ako se ne varam. Ja imam 16 cola kotače, nemam primjedbi. Bilo je i 17 cola u ponudi,ali to poskupljuje priču pa nisam htio to uzimati.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo pricam o krivinama na 150+ km/h. Mozda ostali ne pricaju o lezanju na toj brzini. Svakako nije auto za trke. Vozio sam drugarov Fokus 2015 godiste e taj je lezao u krivinama ko na sinama i imao je izuzetno direktan volan. Gledam 16" ali i gume. Nisu bas jeftine gume za tu felnu. Sa petnaseticama prednost je sto mozes za 60ak evra da uzmes premium gumu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo bolje leži u krivinama Corolla E170 od Aurisa . Testirali smo ih na Navaku daleke 2013 , oba modela sa 1.6 motorima i gumama 16-cama .  Sa Aurisom sam izleteo sa staze , ništa strašno , bez ikakvih oštećenja .  Takođe sa Aurisom ( dobio sam je kao zamenski auto ) par puta mi je pobegao zadnji deo ( morao sam da dam kontru volanom) . Sa Corollom E170 nikada nisam imao takva neprijatna  iskustva .  Sa Aurisom poslednje generacije mora da se obrati pažnja pri oštrijem ulasku u krivinu . 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dakle da smanjim malo dozivljaj. Nego reci mi, dali bih dobio nesto plus po pitanju upravljivosti i stabilnosti kad bi presao na 16" ili da ganjam 15"? Kako pratim ima dobrih ponuda za 15" felni. To me sad malo kopka sta da radim. Ostao bih rado na 15" pre svega zbog cena gumi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dakle da smanjim malo dozivljaj. Nego reci mi, dali bih dobio nesto plus po pitanju upravljivosti i stabilnosti kad bi presao na 16" ili da ganjam 15"? Kako pratim ima dobrih ponuda za 15" felni. To me sad malo kopka sta da radim. Ostao bih rado na 15" pre svega zbog cena gumi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo da istaknem dobre strane Aurisa veoma je okretan. Možeš da ga okreneš na petoparcu.
Što se tiče guma i felni , koliko sam pratio tvoju temu , imaš skoro nove 15ce . Tako da bih se opredelio za 15ce alufelne. A jednog dana što da ne kupiš i 16 ce kao drugi set. Mala je razlika u ceni guma između 15 i 16 ca . Što se tiče stabilnosti u krivinama dobio bi neku osetniju razliku sa 17cama . Ali bi izgubio na udobnosti.
Na starom BMW-u sam imao 15 ce alufelne sa krš polovnim gumama. Ubedljivo najstabilniji auto koji sam ikada vozio. Pružao mi je pravo uživanje u vožnji , po krivinama , usponima , snegu, poledici. Ostao mi je u lepom sećanju. Doduše 6 cilindara je zaslužno za taj užitak najviše i zadnji pogon naravno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bmw je za takve stvari i stvoren. O 17cama necu ni da razmisljam jer i ovako mi je Auris tvrdi, mogu misliti sta bi tek bilo sa 17cama. A gume su dve sezone vozene, nemaju ni 10.000km. Moze se za 200-250 evra lepa felna da se uzme. Sve vise i vise u njega uzivam. Narocito otkad sam video da sada nema novog auta ispod 16.000 evra u osnovnoj opremi i to sa slabijim motorom naravno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U toj klasi više skoro da nema novog auta ispod 16000e . Mogu 15-ce alufelne da se. nađu za relativno male pare oko 150 e. Dosta marki automobila ima promer rupa za šrafove 5x 114.3 kao Toyota .

Tako da imaš veliki izbor .

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, pratim pomno oglase.

U ovoj klasi zaista nema novi auto vise ispod 16k evra. Steta ali tehnologija cini svoje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

cdyane vozi sporije i jeftinije Bilo bi dobro ako uspijes od nekoga posuditi set 16 cola za testirati.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ok Najbolje ćeš videti kada odeš i staviš felnu na auto. Ako ti se dopada i posle pregleda kod vulkanizera kupuj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam novi član ovde, a od novembra 2020 sam vlasnik Auris 1.33

Pozdrav za Tetovo. Vrlo zanimljivo pišeš, zbog tebe sam se i učlanio ovde, drago mi je da vidim da još uvek ima mladih i vrednih ljudi

respect

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ja sam novi član ovde, a od novembra 2020 sam vlasnik Auris 1.33
Pozdrav za Tetovo. Vrlo zanimljivo pišeš, zbog tebe sam se i učlanio ovde, drago mi je da vidim da još uvek ima mladih i vrednih ljudi
respect
 
Hvala ti puno na lepim recima.
Drago mi je da imamo novi clan u Auris garazi i da sam ja donekle pridoneo da se tu uclanite. Ako imate zelju otvorite temu da vidimo i tog lepotana, lepo ih je videti i razmeniti po koje iskustvo. Da ne bude samo radi poneki "problemcic", lepo je druziti se makar virtuelno bilo. :D
Ako vas interesuje nesto slobodno pitajte, tu smo ja i ostali forumasi da priteknemo u pomoc.

Inace sam vise mlad nego vredan ali ipak hvala vam jos jednom na lepim recima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 5.3.2021. at 19:43, cdyane said:

Hvala ti puno na lepim recima. emoji4.png
Drago mi je da imamo novi clan u Auris garazi i da sam ja donekle pridoneo da se tu uclanite. Ako imate zelju otvorite temu da vidimo i tog lepotana, lepo ih je videti i razmeniti po koje iskustvo. Da ne bude samo radi poneki "problemcic", lepo je druziti se makar virtuelno bilo. :D
Ako vas interesuje nesto slobodno pitajte, tu smo ja i ostali forumasi da priteknemo u pomoc.

Inace sam vise mlad nego vredan ali ipak hvala vam jos jednom na lepim recima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

probaću sutra da stavim slike

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bio danas do tehnickom jer juce sam izasao da testiram svetla u nocnim uvjetima i sumnjao sam da nisu dobro podesena i bio sam u pravu. Na 0 su bili oba, levi je menjan pa ne bi me cudio da nije podesen ali i desni isto? Bas me zanima dali su mi tako iz Toyote dali auto ili mozda se to poremetilo tokom promena sijalica mada u ovo drugo cisto sumnjam, da je tako pri svakoj promeni sijalica trebali bi da idemo na tehnickom ili sami podesavamo iste. Evo jedne bezvezne slike od juce. :Dcf7872b2668344acc7879c68c4cb0a81.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cdyane auto ti je ko' Las Vegas
Ovo za svjetla... očizo nisu podesili u servisu... kad nesto platis očekuješ da bude urađeno kako treba i da ne dolaziš 100 puta zbog istog. Eeeee o tome ja pričam cijelo vrijeme

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post



Jasno je meni o cemu pricas, nazalost svugde je isto... Auto je bio na tehnickom krajem Decembra i nista nisu rekli po tom pitanju. Kad se sve to rastelovalo zaista meni nije jasno. E sad moguce da se to desilo jer sam stavio jace sijalice pa bilo potrebno naknadno da se steluju. Sad jedva cekam da ih testiram ponovo, bice ista ruta jer je bas tamno tamno. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×