Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Cisto da vidim skrinsotovane slike dali ce ok biti rezolucija i dali ce docarati razliku. :D 1fe5e388c8bb46a4623a3c0f87464af4.jpg9aa18271f0428ef8f43c1e586357994e.jpgcbe861f61ea710584048dd87aa41d308.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Daj te slike u malo boljoj rezoluciji

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Veceras preko laptopa, ova zeza me TT. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Screenshot_20210909-201213_Gallery.thumb.jpg.625d37235ac1504daa93c6409c4dfe90.jpgScreenshot_20210909-201232_Gallery.thumb.jpg.d2409b48c81e7ac6b6007b3588e346e4.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

20210909_160337.thumb.jpg.66894196f7f6e8ad628b3b745a6095af.jpg20210909_173246.thumb.jpg.0c061284140bd17ca15aa5e6612ffe5f.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

puno bolje

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ma muka mi kad treba slike da postavim, neka prevelika rezolucija je na telefonu a TT zeza hoce VIP a ja necu

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja stisnem ono medium i bude dobro. Vip naplaćuju.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nece proci to kod Tetovca koji smo poznati kao skrtice. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

hahaaha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

20k km nakon skoro 3 godine tacnije 2 godine i 9 meseci...74e242b208dadf89a649fe530a2d03bb.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Radi se o Toyoti Corolli Sedan 2017. god... Ne znam više tko ovo čita ,a da ima Corollu Sedan...
Ima već sigurno godinu dana kako sam čuo nekakav zvuk kao "škripanje " kada sporo prelazim preko ležećeg policajca ili zako neke slične neravnine.
Ali to škripanje više liči na zvuk "gibnjeva" kod kombija ako me razumijete o čemu pričam.
I nije svaki put, obično je kada lagano silaziš s ivičnjaka (da se razumijemo, ne parkiram na ivičnjaku,ali ima onaj blagi prijelaz između nekih cesta i parkirnih mjesta sa onom kosinom za aute).
Kao da auto osjeti naprezanje karoserije ili nešto kod amortizera.

Nije svaki put,nisam to prijavio jer se desi pod nekim posebnim kutem.
Nemam pojma šta bi to moglo biti.
Ima li netko sličan slučaj i šta bi to moglo biti?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Onda ne prelazi sporo. Za vise ovakvih saveta zapratite moj profil.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Salu na stranu mislim da znam o kakvom zvuku pricas, takvog imaju skoro svi stariji Mercedesi kod nas. :D Ne verujem da je amortizer, gumica neka mozda? Meni kad sam bio u Grckoj kad sam parkirao i motao volan u levo i pridvizio auto cuo se neki zvuk ne znam kako da opisem, a u suprotnoj strani ne. Verovatno od puta, temperature i ostalo. Kad se ohladio auto nije se vise to desavalo.
Bilo kako bilo ne verujem da je neki veliki kvar u pitanju, i uopste da je kvar u pitanju. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I j mislim da nije neki kvar,ali opet.

Test amortizera je bio ok na servisu. Da,mislim da mislimo na isto... to je taj zvuk starih mercedesa dok krstare ulicom

Počelo me iritirati,a bojim se da ne bi nešto raskopavali po autu.

 

P.S. Mnogi to ne bi ni primjetili,ali meni takve stvari upadaju u oko i uho , jbg.

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imam jos nesto sto sam primjetio prije 10 dana... auto je stajao cca 20 dana... i pocnem voziti,otvorim prozore... i vozačev otvorim do pola i kao da ima lufta na vodilici u smislu da lagano probada cca 0,5 cm... zatvorim do kraja,sve ok... opet otvorim do pola(možda na 2/3 da bude zatvoren) i sve ok.Opet zatvorim do kraja i prozor dođe do kraja i vrati se za par mm prema dolje !?

 

Dakle kad otvorim prozor za cca 1/3 dogodi se to.

 

Opet otvorim do pola i sve u redu... stavim ruku i lagano ga pritisnem prema dolje i propadne tih 0.5-1 cm...

 

Evo sad nakon nekoliko dana se sve čini ok.

 

Nisam to primjetio prije, ne znam da li je jos netko to primjetio.

Ne bih ni ja skontao da nisam čuo na semaforu kako nešto lgano pucketa,a ono prozor polako propada!?

Ok, mozda je stajanje učinilo svoje ,ali opet...

 

Nije mi to normalno.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
Onda ne prelazi sporo. Za vise ovakvih saveta zapratite moj profil.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Dobar

Vidi se da si bio u servisu,oni daju takve savjete

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , LAV-LAV said:

Radi se o Toyoti Corolli Sedan 2017. god... Ne znam više tko ovo čita ,a da ima Corollu Sedan...
Ima već sigurno godinu dana kako sam čuo nekakav zvuk kao "škripanje " kada sporo prelazim preko ležećeg policajca ili zako neke slične neravnine.
Ali to škripanje više liči na zvuk "gibnjeva" kod kombija ako me razumijete o čemu pričam.
I nije svaki put, obično je kada lagano silaziš s ivičnjaka (da se razumijemo, ne parkiram na ivičnjaku,ali ima onaj blagi prijelaz između nekih cesta i parkirnih mjesta sa onom kosinom za aute).
Kao da auto osjeti naprezanje karoserije ili nešto kod amortizera.

Nije svaki put,nisam to prijavio jer se desi pod nekim posebnim kutem.
Nemam pojma šta bi to moglo biti.
Ima li netko sličan slučaj i šta bi to moglo biti?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Najverovatnije opruge . Nije ništa opasno . Samo zna da nervira . Trebao si kupiti moju kada sam je prodavao :viber14:

Podeli ovaj post


Link to post
Imam jos nesto sto sam primjetio prije 10 dana... auto je stajao cca 20 dana... i pocnem voziti,otvorim prozore... i vozačev otvorim do pola i kao da ima lufta na vodilici u smislu da lagano probada cca 0,5 cm... zatvorim do kraja,sve ok... opet otvorim do pola(možda na 2/3 da bude zatvoren) i sve ok.Opet zatvorim do kraja i prozor dođe do kraja i vrati se za par mm prema dolje !?
 
Dakle kad otvorim prozor za cca 1/3 dogodi se to.
 
Opet otvorim do pola i sve u redu... stavim ruku i lagano ga pritisnem prema dolje i propadne tih 0.5-1 cm...
 
Evo sad nakon nekoliko dana se sve čini ok.
 
Nisam to primjetio prije, ne znam da li je jos netko to primjetio.
Ne bih ni ja skontao da nisam čuo na semaforu kako nešto lgano pucketa,a ono prozor polako propada!?
Ok, mozda je stajanje učinilo svoje ,ali opet...
 
Nije mi to normalno.
 
Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
 
 
 
I meni nije normalno... Mozda je stvarno od stajanja pa ce se vremenom razraditi opet mada mi cudno da stajanje moze da preuzrokuje takav problem. Zato stavis vetrobrane kao mene i ne ni primetis to uopste. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Dobar

Vidi se da si bio u servisu,oni daju takve savjete

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Tamo ti i naplate a kod mene je djaba, nema na cemu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hhhaha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 17.9.2021. at 21:59, cdyane said:

20k km nakon skoro 3 godine tacnije 2 godine i 9 meseci...74e242b208dadf89a649fe530a2d03bb.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Već sam prešao 10000km sa BMW-om Nije prošlo ni 4 i po meseca :D 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Već sam prešao 10000km sa BMW-om Nije prošlo ni 4 i po meseca :D 
Jel izlazis iz auta nekad?

Ja preko sile 10k za godinu dana i to kombinovano, sto sa Dijanom sto sa Aurisom. Kad se sve sabere bolje da sam bicikla uzeo...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Najverovatnije opruge . Nije ništa opasno . Samo zna da nervira . Trebao si kupiti moju kada sam je prodavao :viber14:
I ja sam pomislio i na opruge... ali opet, nikada mi se nije čulo niti na jednom autu.

Ovo s tvojom Toyotom... na što si mislio?

P.S. šta je uzrok škripanju spomenutim meecedesima?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×