Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

pre 1 minut, LAV-LAV said:

I ja sam pomislio i na opruge... ali opet, nikada mi se nije čulo niti na jednom autu.

Ovo s tvojom Toyotom... na što si mislio?

P.S. šta je uzrok škripanju spomenutim meecedesima?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ne bi trebalo da bude problem da se reši taj problem u servisu . Što se moje Corolle tiče na kraju prilikom prodaje , nije bilo više nikakvih gluposti , škripanja itd . Samo na žalost meni se popela na glavu i sedište nije odgovaralo mojoj kičmi . 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ne bi trebalo da bude problem da se reši taj problem u servisu . Što se moje Corolle tiče na kraju prilikom prodaje , nije bilo više nikakvih gluposti , škripanja itd . Samo na žalost meni se popela na glavu i sedište nije odgovaralo mojoj kičmi . 
Samo si trebao promeniti sediste. Steta se nisi ranije javio da imas taj problem, vidis da odmah bi ti resio isti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Raspitao sam se . Može da se promeni sedište kada istekne garancija . Našao sam i majstora koji bi napravio sedište po mojim gabaritima 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ma problem je što nije lako uloviti trenutak kad to zaškripi. A više mi je pun k... da mi netko cijeli dan "isprobava" auto po džombama da bi mu se to pojavilo pa na kraju sjebe nešto drugo.

 

Ne znam da li me razumijete,ali postao sam osjetljiv na ta "servisna vještačenja" i sretan sam da me auto sluša.

Ali opet, nerviraju me te neke gluposti u p.m.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Raspitao sam se . Može da se promeni sedište kada istekne garancija . Našao sam i majstora koji bi napravio sedište po mojim gabaritima 
Razumem, gde mozes ti izdrzati sa istim autom vise od 2 godine.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post




Ali opet, nerviraju me te neke gluposti u p.m.
 
Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
 
 
 


Razumem te, kad psihijatrija proradi nije bas lako. Ni ja nisam nesto bolji. Evo j*bem se za zastitom za Dijanu vec 2 nedelje od kad sam je preuzeo. Samo nesto mazem malo malo, nije lako biti u mojoj glavi

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 18 minuta, cdyane said:

Razumem, gde mozes ti izdrzati sa istim autom vise od 2 godine. emoji2.png

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Yaris je bio kod mene tri godine i nisam hteo da ga prodam . Bilo je u planu da se kupi još jedan veći auto i zadrži Yaris . Ali viša sila nažalost 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Gledam sad reklamu za Daciju Duster za samo manje od 14 000 € ... jbt, to je doslovno auto za 5 god da žmiriš na sve nedostatke i nakon toga u otpad

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je AWD i vrsi posao i te kako bi zazmurio mada otprilike znas i sta da ocekujes.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znam ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Gumice. Cuje se nakad i na mom... 
Prijatelj ima Aurisa 1.33, takodje isti zvuk... isao u ovlasceni servis i nisu hteli da mu zamene. Nema potrebe, kazu. Suve su i samo to. 
Teraj...

Podeli ovaj post


Link to post
Gumice. Cuje se nakad i na mom... 
Prijatelj ima Aurisa 1.33, takodje isti zvuk... isao u ovlasceni servis i nisu hteli da mu zamene. Nema potrebe, kazu. Suve su i samo to. 
Teraj...
Suve su i samo to...? Jel se to može podmazati ako su suve?



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Gumice. Cuje se nakad i na mom... 
Prijatelj ima Aurisa 1.33, takodje isti zvuk... isao u ovlasceni servis i nisu hteli da mu zamene. Nema potrebe, kazu. Suve su i samo to. 
Teraj...
Koje godište je taj Auris? Mene to nervira,to se ne čuje ni na autima starim 20 god.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

O kakvim gumicama pricamo, na balans stangli?
Meni je do skora pravio neki zvuk od gumicama koje drze auspuha kao pistanje par sekundi dok padnu obrtaji i posle se smirivalo. Tako je bilo od kad je kupljen auto. U pocetku mi je smetalo a posle ili je snemalo zvuka ili nisam ga primecivao. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
O kakvim gumicama pricamo, na balans stangli?
Meni je do skora pravio neki zvuk od gumicama koje drze auspuha kao pistanje par sekundi dok padnu obrtaji i posle se smirivalo. Tako je bilo od kad je kupljen auto. U pocetku mi je smetalo a posle ili je snemalo zvuka ili nisam ga primecivao. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ne na štangi.
Ovo ua auspuh ... šutneš lonac malo u stranu i guma se namjesti i nema tog zvuka.

Pričamo o onom škripanju. Ja iskreno ne znam za gume osim za gume na kaoi amortizera.Ali to ne bi trebalo biti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ja pricam o gumicama na balans stangli. 
njegov auto je 2015. ili 2014. godiste.
nisu pominjali podmazivanje, verovatno je to kratkg daha... a i inace u ovlascenim ne majstorisu i ne podmazuju dakle. oni samo menjaju delove. 
to je moje iskustvo.
dakle, suve su i to je to. 
(i mene nervira taj zvuk)

inace, da pomenem da sam dobio produzenu garanciju u ovlascenom. nakon 6 godina ili 90k km se radi veliki servis od 300ak evra... zavrsio kod njih i dobio produzenje. mogu da produzavam do 10 godina. kazu. 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Znači da nije do amortizera odnosno opruga amortizera?

Kako se tebi manifestira taj zvuk i u kojim specifičnim slučajevima?


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 6 sati , LAV-LAV said:

Znači da nije do amortizera odnosno opruga amortizera?

Kako se tebi manifestira taj zvuk i u kojim specifičnim slučajevima?
 

Zdravo
I meni se slična stvar dešava kada naiđem na ležećeg policajca i kad silazim sa nekog višeg ivičnjaka. Pokušavao sam da na različite načine naiđem na neravninu, ali nisam uspeo da pronađem neku zakonitost kada će taj zvuk da se pojavi.

Uglavnom, ponavljam uglavnom, se to dešava kad sporo prelazim preko visokog ležećeg policajca ili kada metodom točak po točak silazim sa višeg ivičnjaka (pogotovo onih koji nemaju nijednu kosu stranicu).

Da li treba da kažem da sam se požalio servisu i da sam dobio odgovor da su oni sve pregledali i da nisu uspeli da ponove radnju pri kojoj bi se čuo bilo kakav neuobičajen zvuk. Obavestili su me da su pregledali sve na automobilu i da nisu uočili nikakav nedostatak.

Dodatno,... zvuk se isključivo čuje iz pravca prednjeg desnog točka.

Izmenjeno od zorvuk

Podeli ovaj post


Link to post
Zdravo
I meni se slična stvar dešava kada naiđem na ležećeg policajca i kad silazim sa nekog višeg ivičnjaka. Pokušavao sam da na različite načine naiđem na neravninu, ali nisam uspeo da pronađem neku zakonitost kada će taj zvuk da se pojavi.
Uglavnom, ponavljam uglavnom, se to dešava kad sporo prelazim preko visokog ležećeg policajca ili kada metodom točak po točak silazim sa višeg ivičnjaka (pogotovo onih koji nemaju nijednu kosu stranicu).
Da li treba da kažem da sam se požalio servisu i da sam dobio odgovor da su oni sve pregledali i da nisu uspeli da ponove radnju pri kojoj bi se čuo bilo kakav neuobičajen zvuk. Obavestili su me da su pregledali sve na automobilu i da nisu uočili nikakav nedostatak.
Dodatno,... zvuk se isključivo čuje iz pravca prednjeg desnog točka.
Upravo to!
Odlično si opisao sve isto kao i kod mene

Ja namjeravam otići na probnu vožnju u garažu nekog tržnog centra i iz "nule" krenuti na uzbrdicu da se amortizer nađe pod opterećenjem (ili se tako spustiti,ali i da se oba točka spuštaju istovremeno,a možda bolje iz kosa da se više "razvuku")

U početku sam isto mislio da se pojavljuje iz prednjeg desnog točka,ali sad je možda iz svakog amortizera (opruge) koja je pod opterećenjem.

U početku sam imao osjećaj kao da karoserija radi, nije mi bilo jasno šta se dešava.

Problem je šta zapravo nema pravila u normalnoj vožnji,sve je kao što si opisao

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

P.S. Ti imaš Corollu ili Aurisa? Koje godište?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bas kako je Zorvuk opisao. I simptomi i odgovor servisa.

Meni to ima zvuk kao da žvaće, ili zvuk starg kauča...

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post
Bas kako je Zorvuk opisao. I simptomi i odgovor servisa.

Meni to ima zvuk kao da žvaće, ili zvuk starg kauča...
Rekli su ti da su gumice na balans štangi?

Nevjerojatno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E... išao malo pratiti dans kako se otvara i zatvara prozor od suvozača... i isto kao na drugoj strani... zatvori do kraja i malo se povuče (padne) dolje (kao da se namjesti)
Nisam do sada išao za tim.

Možete li i vi (vlasnici Corolla,Aurisa? to malo pogledati da li se isto događa.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nesto slicno i ja imam. (:
zadnje staklo malo šeta, kao da nije fixirano. dao sam auto u servis ybog toga, kao resili su. ustvari nisu. ne secam se vise sta su mi rekli. 
uglavnom, ima sitnih propusta na toyoti. tipa maglenke nisu dovoljno pricvrscene/zasrafljene, taj prozor, plasticna oplata iznad nogu suvozaca se rasklimava... (neki aurisi nemaju tu oplatu), td, itd... 

sto se tice gumica na balans stangli, to se moze desiti na svakom autu vremenom... da, rekli su mom prijatelju. koji bas vodi racuna o autu. da su suve i da to nema veze...

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene predje su ok, nema tog vracanja za sad... Da ne urocim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×