Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

On 4.2.2021. at 18:38, cdyane said:

Mislim da nas vodi vec sada "mit" o japancima narocito Toyotama da su to auti koji nemaju greske, ne kvare se nikako, sto japanac napravi to je vrhunac i tako to. Verujem da je tako bilo ali do pre nekih 10-15 godina, ovo sadasnje je konfekcija. Mozda mehanika im je jos vrhunska ali ostalo, narocito zavrsna obrada nije za neku pohvalu.

Potpuno se slažem sa tobom. Otac je vozio Mazdu (2 komada), ja sam imao suzuki, imam sada hondu, poslovno vozim Toyotu i škodu, imao sam pežo, fiat ... sve kupljeno novo. I sve je to samo "obična konfekcija". Nema tu razlike kvaliteta, pa ni kada je "Japanac iz Japana" (taj je navodno posebno kvalitetan).

Podeli ovaj post


Link to post

Novi RAV 4 hybrid... cijena preko 40 000 €... svi kažu da im je odličan... pao mi za oko mnogo...

A opet... za 40 000 € + mogu kupiti svašta, možda i 2 neka SUV-a...

... i onda pomislim da mi za 40 000 € zvecka u kabini jbt !?!? ufffff

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg, nisam ni ja očekivao kada kupim Hondu CR-V da će zadnja vrata pri zatvaranju da zvuče kao prazna konzerva EVA sardine, niti da će imati lošiju zvučnu izolaciju podvozja od nekog 2-3 puta jeftinijeg fiata, kao ni još neke stvari, ali, to je "japanska perfekcija" i "Japanac iz Japana" :) Imali bi Japanci dosta toga (dobrog) naučiti od evropskih brendova.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Kazu da je Suzuki Vitara prava konzerva po tom zatvaranju vrata...



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema vise kvaliteta kao pre 20ak godina to je fakt. Kako je Biciklista rekao sve je sad konfekcija, jedno te isto. Odlicni primjeri ste naveli kod Honde, Vitare i ostale recimo gde za bas bas "finu" paru dobijes k*rcinu... Kod Japancima i Korejcima je dobro sto u osnovnoj opremi kao kod mene dobijes puno opreme koje recimo kod evropske narocito kod nemcima moras debelo da doplatis otprilike i do 2000 evra. Drugar ima Audi A3 2014 2.0tdi, auto ima skoro sve od opreme, start stop dugme za paljenje auta i sto sve ne ali nema recimo komande na volanu... Apsurdno. Ja to imam u osnovnoj opremi. Kod golfa se doplacuje potpirac za ruku recimo a placas ga fino, pricam od sedmici itd itd. O digitalnoj automatskoj klimi koju ja imam u osnovnoj opremi pa i da ne pricamo, za evropske konkurente je to nezamislivo da urade. I jos puno toga ima sto ne mogu da se setim. Plus i led dnevna i 3D stopke...

Prvo razocarenje mi je bilo sto na 8500km morao da menjam poluosovinu... Ok priznali gresku sve pokrila garancija. Ali nisam to ocekivao od toliko izvikane Japance narocito o brendu br.1 u svetu... Svetla moze a i ne mora da znace ali su ocajne fabricke. Cene u ovlascenom 100 evra za par sijalica koja traju godinu dana max. Ma daj...

Nisam zazalio da se razumemo nego ima dosta tu falinki koje mora da vlasnik dodatno "sredjuje". Kod nas u full led ili sa xenonima nije bilo u ponudi ni Korola ni Auris...

Videcemo koliko su pouzdani, tek sam na 20.000km i nisam neko merilo. Mada mislim da za pouzdanost broj jedan su Japanci a ako zelis da uzivas u udobnosti i da se razlikujes od ostale onda Francuzi narocito Citroen i Pezo. Malo sam pristrastan prema Francuzima. :D



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyane

ovo za pouzdanost... siguran sam da češ za 20 godina imati bar 150 000 km i reći ćeš da je Toyota avion od auta... ide već 20 god bez problema (one dječije bolesti ćeš zaboraviti)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da se razumemo, moj auto je u osnovnoj opremi dakle klot ali puno se dobija u startu. Ne mogu da imam ocekivanja kao vas sa jacoj opremi(sto je za ocekivati a i ja bih ocekivao naravno) ali realno i ja i vecina koji su se vozile su ostali zapanjeni koliko je udoban auto narocito prednja sedista sa kadicama. Drugo recimo vrhunska zvucna izolacija. Na 160 na sat vozis se u tisini, osim buka od vetra. I na 180 i 200+ mozes razgovarati sa suvozacem mada nije bas najugodno.

Zaista je glupo da radost pokvare "sitnice" koje smo dosad navele bez razliku dali se radi o Toyoti ili ostali brendova... Sitnice su u pitanju...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
@cdyane

ovo za pouzdanost... siguran sam da češ za 20 godina imati bar 150 000 km i reći ćeš da je Toyota avion od auta... ide već 20 god bez problema (one dječije bolesti ćeš zaboraviti)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Ne daj boze da zaglavim kao sa Akcentom 20+ godina.
Mada svakako ne bi izdrzali ovi danasni auti toliko sa puno elektronike tako da sa te strane sam miran a sa druge obzirom da nemas vise auto od C segmenta za 15.000 evra e to me malo brine... Mada otom potom da smo zivi i zdravi samo bice i jos para i auta. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo sa segmentima.. vjeruj mi da još uvijek ne znam kako se ti segmenti (npr. C segment) označavaju aute.

Ali ima još nešto... gledam večeras nekinfilm sa Johny Deepom... neka parodija... spomenuo auto "Toyota Klitoris"... gledam i ne vjerujem... proguglao i...

Proguglajte svi...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno po duzinu se oznacavaju... segmente mislim.

Proguglao, ludilo HAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHA

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tko bi rekao što voziš

Ovo za segment... jel isto Corolla Sedan i Hatchback?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, u istom segmentu spadaju. Tvoja Korola i moj Auris su u istom segmentu. Auris je ustvari Korola hatchback, sad samo vratili ime Korola. C segment je neki kompromis da auto mozes koristiti i po gradu a i na otvorenom bez neke muke. Takve su eto Korola, I30, Golf, Ceed, BMW serije 1... Gradski ili medjugradski autici tipa I20, Yaris, Polo, C3 su B segment, Aygo, I10, Lupo itd su A segment. E sad Mercedesova A klasa od 2015+ valjda po velicini spada u C segment nije A kako i samo ime kaze...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

razumio , znači dužina je važna

 

Edit: mislim mjerilo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Size always matter. :D Bar tako kazu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pao rekord.

Sad i bog zna kad. 677f95e9607c6921c1e66d101dfa6004.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo

Nisam znao da i tvoj Auris ima teoretsku šansu da ide 240 km/h

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ma moze i brze... kad ga bacis iz aviona recimo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stigli danas nakon 12 dana od porudzbine. Radi se isto o Osramovim sijalicama samo su ove malo jaci t.j. zadnja generacija cipova. Navodno ovi daju distancu i do 150 metara, nisu losi verovatno su za koju nijansu bolji od prethodne generacije koje sam imao. Imam i slike na kojima se vidi sama razlika u cipovima. d0a9994cb0d806ef637263e36e6b25b6.jpg5aba1d5b49ab5f4eb6f17edf50ec9166.jpga14f9c5655d4a2ead512ccb15d9a5dd4.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

čipovima? misliš na led diode ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, na to mislim. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Stigli danas nakon 12 dana od porudzbine. Radi se isto o Osramovim sijalicama samo su ove malo jaci t.j. zadnja generacija cipova. Navodno ovi daju distancu i do 150 metara, nisu losi verovatno su za koju nijansu bolji od prethodne generacije koje sam imao. Imam i slike na kojima se vidi sama razlika u cipovima. d0a9994cb0d806ef637263e36e6b25b6.jpg5aba1d5b49ab5f4eb6f17edf50ec9166.jpga14f9c5655d4a2ead512ccb15d9a5dd4.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Idemo zakljucak, ove sa leve strane ako imate projektor nemojte ih uzimati, ne vrede za nista. Nije bezbedno voziti sa istih. Ove sa desne strane su posebna prica. Odlicne. Vratio sam u medjuvremenu pojacane halogene, imam jos jedan rezervni par i nadam se da ce da potraju sto duze. Ledare nek stoje za rezervu ako mi opet nesto ne desi u glavi da stavim ledare. A nista cudno da mi se to desi. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Danas promenio i gume konacno, nije da me mrzelo pre nego verovatno neki grip je nas satreo pre.
Ne znam sto da vise kazem za auta, sa ovom kombinacijom motora zaista vrhunski. Da se na 150km/h vozis u tisini a kad imas mogucnosti i da ga poteras 200+km/h zaista nemam reci. Jest da je klot ali za taj novac ovakav auto tesko se vise moze uzeti. Za na otvorenom je izmisljen iako je rec o autu iz C segmenta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

slažem se
Znači poslušao si me i tražiš 30 000 € za njega?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
slažem se
Znači poslušao si me i tražiš 30 000 € za njega?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Rano je, vidis da sad pocinjem pricu kao odlican ovakav onakav pa da ga uvalim nekome, ne mora za 30.000 ali za 28.000 bi ga dao. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×