Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Juce opran, nanesen Polymer Netshield i negde do Maja trebalo bi da sam miran. Spremni dakle za zimu. :D

Nivo ulja nakon 6500km od servisa(sramota ali sta je tu je) je nepromenjeno t.j. do maksimuma sto je odlicno. :D

Netshield-u je ovo vec 4 ili 5to nanosenje i nema naznake da mu je tu kraj sto je zaista odlicno. Ogrebotine nisu strasne srecom skoro 80% su povrsinske tako da jedno poliranje ispeglat ce to sve. a5b9fbeebde0ddaaf9a0918086862238.jpg78fe84d2d7d4c72ece81b88c875b6eef.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne vide se ogrebotine je si stavio malu rezoluciju slike.Ja stavim onu medium rezoluciju.
A ove zaštite su očito melem za auto

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma to je zbog Tapatalk-a, trazi premium da se uplati za full size a ja kao bas sad podesio rezoluciju na manju ali nista. :D

Ma ogrebotine se jedva vide nista strasno, u pocetku me nerviralo ali sta da se radi, nek se tera samo. Za mesec idemo treca registracija. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 2.12.2021. at 11:50, cdyane said:

Juce opran, nanesen Polymer Netshield i negde do Maja trebalo bi da sam miran. Spremni dakle za zimu. :D

Nivo ulja nakon 6500km od servisa(sramota ali sta je tu je) je nepromenjeno t.j. do maksimuma sto je odlicno. :D

Netshield-u je ovo vec 4 ili 5to nanosenje i nema naznake da mu je tu kraj sto je zaista odlicno. Ogrebotine nisu strasne srecom skoro 80% su povrsinske tako da jedno poliranje ispeglat ce to sve. a5b9fbeebde0ddaaf9a0918086862238.jpg78fe84d2d7d4c72ece81b88c875b6eef.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

E, da si negde u bliže, pa da održavam automobil kod tebe!
:-D

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
E, da si negde u bliže, pa da održavam automobil kod tebe!
:-D
Hahahaha, hvala hvala. :D Dolazim ja i na poziv.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

čuj ovo , dolazi na poziv

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

A jbg, ima posla ko hoce da radi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

nemoj me tjerati da uložim za car detailing salon u Tetovu
I još stavimo Dianu u izlog

Nema dalje, došli bi s Bentleyima iz Dubajija da im se stavi keramika

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

A vidis dobra ti ideja. :D Nije sa nisam razmisljao o tome. Razmisljam da uzmem kurs za poliranje da bude sve po propisu. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
A vidis dobra ti ideja. :D Nije sa nisam razmisljao o tome. Razmisljam da uzmem kurs za poliranje da bude sve po propisu. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


To obavezno, klijenti "puše" te diplome na zidu. Kad vide 10 nekakvih "priznanja" okačenih na zid, odmah se oduzmu

Još ako naletiš na nekakav povoljan sa Ali Expressa

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
To obavezno, klijenti "puše" te diplome na zidu. Kad vide 10 nekakvih "priznanja" okačenih na zid, odmah se oduzmu

Još ako naletiš na nekakav povoljan sa Ali Expressa

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Dakle bitan je samo papir.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ispada da je samo papir ljudima važan.

Ali bez zezanja, nisam znao da ima taj tečaj poliranja ... možda bih i ja išao to malo poslušati,uvijek se ima šta naučiti

Ali ti definitivno to dobro radiš, svaka čast

 

Znaš šta je problem... ljudi koji znaju raditi s vremenom dobiju puno posla i zaposle neke mlati****(auto recenzija)ne koji ti sjebu auto,spale lak i tako to.

A ti odeš kod nekog dobrog jer se pročuo...a umjesto njega rade ljudi bez znanja...

 

Edit: cenzurirali mi riječ *mlati*m.udane.* ,a nije cenzurirano *sjebu* hahaha e jbg

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Pa ispada da je samo papir ljudima važan.
Ali bez zezanja, nisam znao da ima taj tečaj poliranja ... možda bih i ja išao to malo poslušati,uvijek se ima šta naučiti
Ali ti definitivno to dobro radiš, svaka čast
 
Znaš šta je problem... ljudi koji znaju raditi s vremenom dobiju puno posla i zaposle neke mlati****(auto recenzija)ne koji ti sjebu auto,spale lak i tako to.
A ti odeš kod nekog dobrog jer se pročuo...a umjesto njega rade ljudi bez znanja...
 
Edit: cenzurirali mi riječ *mlati*m.udane.* ,a nije cenzurirano *sjebu* hahaha e jbg
 
Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
 
 
 
Hahahahahahhaha ma zato ja uvek "*" stavljam.

Ma ima kurseve slusas i ucis u praksi sta i kako, nije bas jednostavno narocito kad je novi lak u pitanju. Ok, majstor sto mi je radio Dijanu ispolirao je kao ali nije to to, nisam ni ocekivao da bude obzirom na cenu, bitno mi bilo ogrebotine da se uklone.

Mozda cu i ici na takvo nesto(na kurs mislim), cisto za mene mada i puno poliranja nije dobro po laku. Jednom profesionalno i neka keramika ali zavisi sve od auta do auta a i do vlasnika dali vredi da se nesto takvo radi, mislim na keramiku jer je dosta skupa.

U pravu si, isto je i sa servisima. Da, treba da uce i ti novi ali da im das odmah da ti prckaju neki veci posao ne. Da ti promene ulja filtri mali servis u pocetku da, svako to moze ali sad sta ti znam neki pocetnik da dozvolis da ti prcka po motoru nije u redu.

Prijatelj iz Hrvatske odneo C4 da servis ali ima dash cam, pali kameru ima sta da vidi, vozi ga neki klinac sa 50 prelazi preko lezecih, auto hladan on mu dusu vadi a momak je moj vrsnjak i zaista vrhunski pazi aute, ali bas bas vrhunski ne mozemo mi to da zamislimo. Ima i C4 VTS trebao tamo da ga nosi na servis nije ga odneo jer je video sta mu rade sa obicnom auto a mozemo misliti sta ce tek na sportskom da rade. VTS 2006 godiste a lak u stanju ko da je sad iz farbare izasao, strasno nesto.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Auuuu. Koji je servis ,pitaj ga?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U Sisku neki. Najbolji kao a kad vidio sta rade pao mu mrak na oci. Ako hoces pitat cu ga i pisem ti PP.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Žalosno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Juce crkla jedna od sijalica od halogene pojacane, PIAA HYPPER ARROS nakon sta znam mozda 7-8 meseci, danas stavio novi set istih. Imam i Philipsove X-treme Vision +150% ali interesni su mi postali i xenoni... Sve je to lepo samo da ima za HIR2(9012) neki dobar kit za konverziju ali ga nazalost nema... Sve u svemu bice zanimljivo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam na prethodna dva vozila godinama koristio "pojačane" halogene sijalice za farove (nazovimo ih uslovno tako). Zaista je to svetlelo znatno jače, i svakako mnogo bolje je osvetljavalo put, ali, to je tako često pregorevalo da ja nisam bio siguran da će sijalica da izdrži i 10-15 hiljada nakon montaže. Dešavalo mi se da krenem negde porodično, na letovanje, zimovanje ili neko drugo dalje putovanje i far baš tada "crkne". Onda kada mi najmanje treba ( i kada imam najmanje mogućnosti) da se zezam sa zamenom pregorelih sijalica i kada mi je najpotrebnije da imam ispravna svetla (a ja ih baš tada nemam).

I onda sam jednom "poludeo", skinuo postojeće "specijalne" sijalice i vratio one obične halogene sijalice. Jesu svetlele slabije, ali, više ih nikada nisam promenio. Godinama. Bile su svakako pouzdanije.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo to i vecina radi, ali 90% od onih koji su imali halogene pojacane. Na kraju se uvek na obicne vrate.

Od servisa do sada imam oko 8300-8400km, u medjuvremenu sam se igrao sa ledom pa mozda to stavi izvadi imalo neki uticaj.
Meni se obicne smucile kad sam isao za Srbiju uvece i padala je kisa, ono popizdeo sam celo vreme jedva 100 na sat koliko su lose fabricke sijalice bile.

Sad su mi xenoni zanimljivi to jos mi ostalo da probam, verujem da bi to bilo pun pogodak ako se pogode neke kvalitetnije. Problem je sto izbor za ova jebena HIR2 svetala izbor ocajan jer to samo Toyota koristi i Insignia...

Da su duga svetala odvojena bila sad bih imao za kratka led a duga neke halogene pojacane, ali ne, resio japanac da izigrava francuz kad je kompliciranost za neke stvari u pitanju...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesu ove tvorničke slabe... meni su u Toyoti rekli da te pojačane od Toyote koje platiš kao gradsku rasvjetu traju maksimalno godinu dana (u pravilu točno godinu dana)...
... a ove tvorničke su ... navikne se čovek

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, kratko traju. E sad dobro je sto imamo i dnevna svetla pa to moze da nas izvadi da duze traju. Sto kod mene nije bio slucaj a zasto videcemo. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To je slučajnost da je tako brzo crkla, dobro si ti to uradio

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Odavno se nisam javljao u temi, a i nije bilo potrebe jer je sve u redu. Sad u Subotu sam zakazao servis regularan, treba na 25.000 km sad je na 24.5xx km ili godinu dana od servisa tako da vreme je. Jedino usput stigle i sijalice jos jedan par Philips Xtreme Vision +150% i tako.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Obzirom da u Aurisu mi je enterijer svetliji i lako se prlja u ove 3 godine koliko vec ima sam bezbroj puta sa sredstvima za ciscenje enterijera kao K2 i od Sonaxa da sredim sedista ali mogu reci bezuspesno, sve do prosle nedelje dok nisam uzeo sredstvo u penu za ciscenje sedista(doduse je razblazeni APC t.j. All Purpose Cleaner koji se koristi za ciscenje enterijera) i voila, na moje iznenadjenje sedista su bila cista.

 

Proces je jednostavan, naneses penu na sediste, sa cetkom koju se dobija sa sredstvom utrljas penu i nakon 5 minuta sve se to prebrise mokrom cistom krpom. Rezultat u prilogu. :D

 

 

width=1280%20height=2840https://i.imgur.com/ZfhfCo7.jpeg[/img]

 

width=1280%20height=2840https://i.imgur.com/kQlGmFo.jpeg[/img]

 

width=1280%20height=2840https://i.imgur.com/SPzrVAR.jpeg[/img]

 

 

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

×