Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Usput jer je sredstvo za ciscenje enterijera presao sam sa Turtle-om i cetkom za ditejlinga sve plastike u autu i sad je auto kao nov a sve sive plastike sad su bele.

Danas mi je stiglo i sredstvo za zastitu sedista Idrostop od Ma Fra-e koje je nesto kao keramiku odbija vodu a sa tim i ostale prljavstine, obnabvlja kao platna a ima i UV zastitu. Ovo zadovoljstvo je kostalo ramno 20 evra i jos mi je ostalo od Turtle-a dok ova "keramika" se potrosila. Kod mene je stiglo skoro za 2 sloja a kod vecih auta jedan bi trebalo sto je i verovatno taman.

width=1280 height=2840https://i.imgur.com/ZSuLPZn.jpeg[/img]

width=1280 height=2840https://i.imgur.com/JTToxu7.jpeg[/img]


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Danas odradjen i servis treci po redu na 24.6xx km. Promenjeno ulje, filter za ulje, filter za polen kao i glicerin. Sledeci servis na 34-35.000km. Ceh 184 evra.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobra cijena. Ovo s glicerinom, na šta si mislio?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kocioni. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ahaaaaa Joj, otkad nisam čuo da netko kaže za kočiono ulje "glicerina"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Tako pise u fakturi tako prenosim

Inace ga tako mi u Makedoniji zovemo, tek kad neko preupita kazemo da mislimo na kociono ulje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stari mehaničari još to tako zovu,ali rijetko. U svakom slučaju, dobro je to promijeniti. Da li znaš, da li su ispustili sve ili samo iz "posude" ?

Baš sam imao takvu temu nedavno s ljudima s tehničkog i u HY

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jel ti ovo prva zamjena ili si to već radio na Aurisu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prva, nakon 3 godine kolko ima i skoro 25.000km.

Trebalo bi da je sve jer je svakako bila na dizalici pa imaju pristup. Najeftinija bila zamena glicerina, oko 8.5 evra dok filter za ulja 13.5 evra. Haos

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ruke su najskuplje koliko sam k primjetio.Pljačka

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ruka je bila oko 22 evra a vidim prosle fakture skoro 30.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nesto sam se raspitivao jer gledamo i neki dzip tipa Rav 4 i citao sam kao 2.2 trose ulje ovo ono objasnio mi momak da imaju problem sa vodnom pumpom, pitam za cenu kaze ovde kod nas u ovlascenom je 235 evra a ista takva aftermarket 85 evra...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hm... i ja bi isto RAV 4 ,ali koštaaaa ovaj noviiii... posebno hybrid.... a čujem i da se čeka do penzije
Ovo s uljem... moj dizel troši cca 1 L na 10 000-15 000 km. Kazu da je to normalno prvih 100 000 km,a kasnije ništa.
Meni je čudno da prvih 25 000 nije ništa trošio do drugog servisa!?

Ne znam...

Inače, u knjižici vozila piše da je normalno da troši do 3 L uljana 10 000 km... a litra košta više od 20 € !!!

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E to je puno bogami litar 10 evra.

Rav4 Hybrid kod nas je oko 36.000 evra u lepoj opremi preko 40.000 evra.

Oko dzipa zapeo stari, nasao sam mu ASX 17.500 evra je nov ali rekao mu Auris ne ide nigde, kao ok. Po par dana moze ASX ali da zamenimo Aurisa, kazem moze al k*rac moze. Objasnio mu fino lepo da ne pravim downgrade nego samo upgrade jer ASX je model iz 2010 samo 3 puta redizajniran i puno se stedelo da se stigne do ta cifra za novog. Jedino sam mu objasnio da ga menjam za Sportage novog pa on kako hoce.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ajaooo 20 evra, tek sad sam lepo video... puno jbt...

Meni je samo u prvih 10.000km verovatno dok se razradi potrosio otprilike 1/4 na sipci, dakle bilo na 3/4 ulje, dok ostale dve zamene nista. A vozi se kako treba ne gusi se auto u niskim obrtajima i slicno. Bas sad sam ga uterao u garazi na ravno da vidim ujutro koliko ima ulja i da nastavim da pratim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ova moja Corolla vuče kao munja.U usporedbi s benzincem 1.6 je raketa,turbina radi svoje. Potrošnja na otvorenom mala, autoput 160 km/h kao od šale.

Kaze mi neki dan jedan vlasnik HY i 30 "N" serije da mu auto troši pri brzini od 160 km/h 25 litara benzina. U gradu ne može spustiti ispod 14 L. Na otvorenom bez dodirivanja gasa na brzini 90 km/h 8,5 L... pa ti vidi. Auto sad ima 14 000 km...

Sportage... odličan auto imam samo odlična iskustva s Kijom



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, turbina radi svoje. Doduse subjektivan je taj osecaj jer 1.6 po merenjima oko 9 sekundi ide do 100 a sa 1.4 dizla je oko 12 sekundi. Mada medjuubrzanja kod dizela su bolji i za brzog preticanja radi turbine. Ali benzinca da ide moras da ga teras preko 3000 obrtaja a dizlo ide od 1800 jebem mu mater ja.

Eto doduse mozda i odakle ta sitna potrosnja ulja, radi turbine eventualno.

I ja imam odlicno iskustvo sa Korejcima. Momentalno KIA sa Sportage-om najvise nudi u smislu ulozeno dobiveno jer za 24.500 evra trenutno dobijas auto iz 2022 sa svim karakteristikama takvog auta bez ucene kao kod evropejaca da za tu dodatnu opremu da moras da doplatis jedno 5.000 evra.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kod 1.4 Corolle su međuubrzanja savršena stbar iako je okretni moment na 1750.
Imam i Tucsona 1.7 (Kia Sportage u drugom pakovanju)
Kod njega je okretni moment na 1250 , ide iz niskih okretaja super, bolje od Corolle.
Aerodinamika je naravno u korist Corolle,ali nisu ta dva aut za usporedbu.
Kiju Sportage 2017 ima moj rodđak, oduševljen je , nema zezancija nakon 80 0000 km.
Sad se rade dizeli 1.6 i 2.0 ,benzinaca ima u par varijanti
Sve u svemu, Kia Sportage, nema promšaja iako je ovo novi model pa može biti svakakvih reklamacija.
U HY mi kažu da ima 5 opoziva u startu s glupostima.
Kaže mi susjed koji ima Golf 8 , auto katastrofa, nov , nema lijeka elektronici

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post




Kaže mi susjed koji ima Golf 8 , auto katastrofa, nov , nema lijeka elektronici

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Ako mi verujes upravo sa drugom diskutiramo o Golfa 8, ti si nam dosao ko kec na deset. Naravno da nema lijeka elektronici kad unutra imas samo 2 ekrana i sve ti je tu. Celi auto je jebena elektronika, naravno da nema lijeka.

Koji Tucson imas? I koji motor, 117 ili 140 konja? I Tucson je u igri mada ne smaram se sa tim sve dok mi je super Auris.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

1.7 dizel, 115 konja

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio sam Sportage takav samo 2.0. Ne ide lose uopste. Umalo da ga uzme stari od nama poznatog coveka ali nasli jos neke sitnice malo skuplje za ulaganje i otkazali se.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Vozio sam Sportage takav samo 2.0. Ne ide lose uopste. Umalo da ga uzme stari od nama poznatog coveka ali nasli jos neke sitnice malo skuplje za ulaganje i otkazali se.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Koje godište,koliko km je imao taj Sportage?
Šta mu nije valjalo?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma bio 2006, 140.000km realnih on ga uzeo od direktora Toyote sa 80.000k, medjutim vozila ga izgleda njegova zena i cuo se zamajac t.j. kvacilo kad ga pritisnes i sve ide komplet kad se sve to vec otvara. Cena je bila 6.000 evra plus eto to otprilike 600-700 evra zamajac kvacilo i ostalo nest ce izaci plus eto si na 7.000 evra za auto star 16 godina. A bio je u full opremi, koza grejace sedista ovo ono sve sto moze za taj model imao je. 4wd plus.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moj je 2017. god, sad ima malo manje od 140 000 km .


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×