Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Danas se igralo malo. Obzirom da su felge malo izbledele a ratkape su crne, resio sam sa bezbojnim lakom prespricam felge i dam dodatnu zastitu od zime i ostalih uticaja. Centralni deo se lepo ocistio dok venci ne bas najbolje mada sam i njih prespricao. Evo kako je to izgledalo, a zatim kako pre i posle t.j. razlika. Nadam se do leto da ce da cucnu i neke alu felne.

000551fed1ccb52a510a32a2a1649964.jpg69ad1ed1eb7b784d53c1ae15b0e6b0fa.jpgb0c94a4d424cc2ca2cbe4f7c284856e5.jpgd5e9e4a955f0f3fffbf8256167563ceb.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo Vidim da su i zimske gume već namontirane ili ih nisi ni skidao od prošle zime?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Predposledna slika je stara sa zimskim gumama a zadnja nova sa letnjih.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

eeee vidi se da nema ni one plastične vezice hhahah

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ima ih ima sad, po dve na tocku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ima ih ima sad, po dve na tocku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Jel su ispadale ili radi preventive?
Ovo su original ratkape?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ima ih ima sad, po dve na tocku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Jel su ispadale ili radi preventive?
Ovo su original ratkape?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Jel su ispadale ili radi preventive?
Ovo su original ratkape?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Preventiva. Nisu original, uzeo sam ih pre godinu i po.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Originalne su dosta skupe, mislim da je komad bio oko 35€ ,ali isto "zijevaju"
Ja sam ih dobio na kotačima, kasnije kupio i Alu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ove su dosta slicne na 16" kao sto si ti imao. Stavljam to preventivno jer ih nema ovde, ove stigle iz Turske pa ko ce onda da se opet zajebava sa tim jer znamo kakav smo mi narod, samo da nanesemo stetu makar ratkapa bila u pitanju...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Inace auto stoji pred kucu samo opran i skuplja prasinu, jedva smo na 28200km, tek 3500km od Aprila od servisa. Tera se vise Dijana i terace se dok nema so na ulici a onda vise ce se Auris voziti i tako...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Izgledaju kao originalne, takvih ima Alu s tim uzorkom

Dijana... a ona druga (PRVA) Dijana ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E ta

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

E ovo su razlozi zasto Auris jos nema felge a realno i nije mi zao kad je ovo u pitanju. Novi NOS(NewOldStock) komplet cilindri(klipovi, karike, hilzne).

 

Inace bas je autina, narocito obozavam ubrzanja iz mesta do ogranicenja nakon naplatne rampe, kako lagano se do 100km/h u drugoj vrti.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

30475cc1a3a9b705de463b6ddf3633c8.jpg8e6976b083bdea1751882df6fd7ab640.jpg15421cc7fd02606e02cc65d331ef9b4d.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

rastavljaš Dijanu ili Aurisa (mislim radiš godišnji servis )?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zezaj zezaj.

Ovo su za Dijanu novi komplet cilindri iz stare zalihe. Generalno kad izadju vakvi delovi novi iz stare zalihe ja uzmem jer su oni najkvalitetniji naspram ove danasnje nove. Nacice se u odredjenom trenutku jer motor je jos originalan a i dalje je odlican.
Za sada imam odlican motor na autu, jedan dobar na Dijanu za delove i menjac i naravno komplet mehanika, jedan mogu slobodno reci novi remontovani pre 20ak godina(nije tada bilo fuseraja kao danas), 2 neproverena motora, nove cilindre, set za dihtanje motora kvalitetan moguce da je isao od tog proizvodjaca kao prvu ugradnju, karike nove iz stare zalihe 2 kompleta i sta jos ne sto se godinama skupljalo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ima km Dijana? Ako sam razumio, prije si radio generalku?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Trenutno je na 127.000km. Nije nista dirano na motoru osim potrosne delove, nikad otvaran samo promenjem prednji semering radilice. I dalje je odlican medjutim moras da prikupljas stvari na vreme jer ce vremenom ovi delovi jos raritetniji da postaju, iako nove iz stare zalihe vec jesu raritetne a takve su najbolje...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cisto da se razbije monotonija. Stigao Fusso, po mnogim review-ima najbolji vosak u svetu koji traje navodno i do 12 meseci, 8 nek bude je premija realno, pa palo hemijska dekontaminacija laka i zastita sa istim. Cisto jedna slika od voska i auta koji nije ni zasticen, doduse ovaj vosok ne daje toliko sjaj koliko dugorucna zastita a i jedan video kako voda bezi od auta.

354dab46c451f882c76139d620adab68.jpg52384d17e720e6fda21e7701825a5ac1.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

E sada da ne bude sve tako bajno, pobrinuo se neko od limara dok je bio kod njih ili neko od vulkanizera, mada mislim da su prvi u pitanju dok su dizali auto na dizalicu dok su menjali branika i fara. Limarija je bila netaknuta samo plastike u pitanju, medjutim neko je omasio mesto za postavljanje dizalice i svaki put kad idem da menjam gume, deo krila i praga zine za manje od santim ali mene to zivcira jer auto je pazen, tek sad ce za dan dva 4 godina imati i nepunih 29.000 km. Ne bi bio to problem da nije se boja ogulila i taj delic imao korozijicu koju sam naravno ocistio koliko se moglo i presao sa Rust Converterom od Wurth-a, zatim sa bezbojnim lakom i popunio taj deo krila koji je spojen sa pragom sa voskom koji stiti od vlage i korozije. Medjutim uvideo sam sta treba da se uradi da to bude u liniji pa tako da zavrsim neke obaveze i to cu nastojiti da resim sto pre. Nije strasno ali obzirom da zaista pazim auta za meni jeste... Evo i slike o cemu govorim.

To crno na slikama je vosak. a842ed2015980b5da105faa3057eebe0.jpg

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Danas registrovan auto. Ceh nekih 200 evra sa osnovnim osiguranjem jer kasko mi je jos aktivno, to ce u Februaru a zeleni karton kad zatreba, svejedno kad ga uzvadis jer vazi do kraja registracije...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

zeleni karton... sta i njega placas posebno?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E placa se kod nas i to. Do 77kw godisnji je oko 50ak evra a preko 77kw oko 100 evra. I sto je najace to samo nasi iz Makedonije traze... Dakle ako ne aktiviram kaska sa nekim popustom imam otprilike jos sa zelenim kartonom trosok malo ispod 300 evrica...

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
On 25.12.2022. at 23:20, cdyane said:

E sada da ne bude sve tako bajno, pobrinuo se neko od limara dok je bio kod njih ili neko od vulkanizera, mada mislim da su prvi u pitanju dok su dizali auto na dizalicu dok su menjali branika i fara. Limarija je bila netaknuta samo plastike u pitanju, medjutim neko je omasio mesto za postavljanje dizalice i svaki put kad idem da menjam gume, deo krila i praga zine za manje od santim ali mene to zivcira jer auto je pazen, tek sad ce za dan dva 4 godina imati i nepunih 29.000 km. Ne bi bio to problem da nije se boja ogulila i taj delic imao korozijicu koju sam naravno ocistio koliko se moglo i presao sa Rust Converterom od Wurth-a, zatim sa bezbojnim lakom i popunio taj deo krila koji je spojen sa pragom sa voskom koji stiti od vlage i korozije. Medjutim uvideo sam sta treba da se uradi da to bude u liniji pa tako da zavrsim neke obaveze i to cu nastojiti da resim sto pre. Nije strasno ali obzirom da zaista pazim auta za meni jeste... Evo i slike o cemu govorim.

To crno na slikama je vosak. a842ed2015980b5da105faa3057eebe0.jpg

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Na žalost, vulkanizeri nepažljivim podizanjem vozila ( ili nepažljivim zavrtanjem šrafova) često nanesu štetu, za koju vlasnik sazna tek mnogo kasnije, u vreme kada uopšte ne može sa uspehom da je reklamira vulkanizeru.

Podeli ovaj post


Link to post

Promenio danas stigao mi originalni far zakrpljen kako treba da nema kondenzacije i stavio xenone. Pre nisu hteli jer kasnije sam skontao da jedan zubac treba da malo skratim i sad su pasent. Trenutni trafo t.j. balasti su 55w a originalni koji se ugradjuje kod svih auti je 35w tako da sam i takve narucio. I razlika u odnosu na led? Nebo i zemlja! Imas distancu sa dugim i to bas kakvu treba a bogami i sa pozicijom. Da budem iskren ruku na srce, i halogene pojacane su bile odlicne medjutim i skupe u odnosu na zivotnog veka, zadnje PIAA Hypper Arros su jos ispravne, 10 meseci prosli od ugradnje ali ni 6k km od tada. Ovi talijani daju garanciju od 2 godine na sijalice, nek izguraju makar 1.5 godinu isplati se update na xenone. Sto se toga tice pratimo situaciju, ako se setim bice i video.
E da, OPET DIZALI AUTO NA DIZALICU I ZINUO PRAG O CEMU SAM PRICAO GORE. PA KAKO SEME VAM JEBEM? KAKO? Popizdeo sam skroz. Ko ce sutra opet da se j*be sa cekicem...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×