Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Ahaaa, sad minje jasno sta je bilo s tim farom... nisam znao da ima zamjenski... cijena originala je oko 750 €, to znam stjecajem okolnosti.

Ovo za LED, eeee sad je to puno jasnije , hvala

Javim kad poželim takva svjetla

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Ne pitam kako znas, bolna tema je to.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Najvaznije nedostaje. Hrom obruci/ramovi na zvucnicima... :)
Po meni najjaci detalj.  
Stigli i obruci na zvucnicima, slikam kasnije zaboravio, da@Duh se ne sekira.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Eto kako su legle, nije lose. b49d0b37087bea852103951b0918d5a0.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo jos 2 slike, nisu idealni prstenovi ali nisu ni tolko losi. Sad video ima i metalne al nema veze, svakako lep detalj.

e9eae6affba3b6577ced8c3449b9124e.jpg403d7425edff261f81e29c2274207e1b.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ma to je super
izgleda ti skroz očuvan kao nov auto nakon 5 godina

Biti ce na kraju malo onih 30 000 €

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

4 godine tacnije, registrovan je 27.12.2018
Ma ocuvan je generalno, ima poneka sitna ogrebotina po plastikama unutra sto se jedva primeti ali nista strasno, naravno ne radi moje nepaznje ali sve je to normalno kad se koristi auto. Ako nastavi da se vozi kao do sada, obzirom da jos nema ni 30.000km mozda i izvucem i 30k obzirom da je sve na trzistu poludelo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš visok prag tolerancije kada kazes da su ogrebotine normalne prilikom korištenja ...

Ja sam lud na te stvari, pa ne voziš noževima nego drzis volan rukama i aj' zdravo

Ali... materijali su kod moje Corolle toliko osjetljivi da je čudo da nemam hrastovu izrezbarenu koru od kontrolne ploče umjesto par sitnih crtica

Ali razumijem što si htio zapravo reći, nije do tebe, a nema neke vajde da to kažeš kome treba hhahhahahha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma veruj mi, nije mi uopste visok prag tolerancije kad su takve ogrebotine u pitanju nego ne mogu se vise zivcirati. Nemam ih puno, 2 na suvozackoj strani do menjaca strane i to stari uradio sa stakama ili sta znam sa cega. Puno sam se zivcirao ali ne vredi, mislim kad vidim uvek se iznerviram ali nikakvo vajde od toga.
Doduse ima i par na stuba kod pojasa a to je kad otpustis pojasa tako da za to me i bas zabole.

Medjutim generalno treba kod mene da bas zapnes ko sivonja da ogrebes plastiku. To moj pas nije uspeo ali naravno, drugari otac jedan drugi uspevaju... Sto vise pazis to je gore...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kod tebe je tvrda plastika, kod mene je kontrolna tabla od govnaste smjese ničega (to je ono kao mekano na dodir,a zapravo ne smiješ dirati jer ostanu prsti !?)
Ja vise volim pravu platiku nerecikliranu da je kucneš ,a ne da ti propadne srednji prst kad je oćeš kucnuti. Meni je zagrebao mehaničar kada je mijenjao filter klime, valjda misli da nisam primjetio, ali ok... pa još netko, ženska torbica je idealna za linearno ocrtavanje raspoloženja ().
Usput sam ja pojasom doslovno slomio onaj plastični gornji dio na ručici mjenjača nakon par dana, vidi se crta pukotine... ima toga još...

Sve u svemu, te mekane unutrašnjosti su za izlog,a ne za upotrebu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

I kod mene je mekan materijal na tabli i na gornji deo prednjih vrata, lepo je sve to na dodir recimo jer to izmedju ostalom i prodaje, medjutim drugar na Daihatsu Terios ima tvrda plastika svuda, uopste ga ne pazi plastike su ko nove. Sad uzeo Hondu Legend, e u njoj je bas ono premium sve u rangu S klase je, nema tvrdu plastiku doslovno nigdje, ali radi toga se svaka mala nepaznja vidi na tapacirima od vratima i slicno iako je super kvalitetan materijal... Nisam pametan vise sto je bolje. Kod mene mekani materijali su u top stanju, problem je tvrda plastika koja je super kvalitetna ali kurcobolja ostalih radi svoje... Zato drugar u Audiju A3 samo napred vozi ljude, nazad ne sme niko da sedne otkad mu je jedna sa kljucem ogrebala plastiku od sjedala...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hhahha " kurcobolja radi svoje " , sve si rekao hhahahaha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ali realno. Pazi sad, nije nazad problem da se nema mesta koliko oni koji se voze nazad vole da glume velike recimo. Tacno imam osecaj da uzmem auto od 8 metara duzine i 5 sirine da bi opet ogrebali tapacire i plastike i to one dvoje koje bi nazad sedili... Mislim razumem razlicite karaktere i sve to, ne treba biti rob autu ali da ga ne pazis do te mere mi je stvarno glupo, da ti je radni konj ajde, ali nije, privatni auto ti je.
Recimo zato sam prestao da idem autom u kafanu i da vozim ove moje pijandure jer znaju ja ne pijem pa su to koristili, ali pukao mi je film jer znaju pazis auto nenormalno i opet nakon svake voznje moram da preproveravam dali su ista sjebali. Zato sada ocete kafanu, nema problem idemo peske ili taksijem. Ali ali, to vam je nema ali teram u tri lepe, imate auta svoja idite kako ocete ja auto ne uzimam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima tu jos dosta posla... nisu samo prstenovi.  (:

public.jpeg

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

Imas alarm? Lep detalj je to za odmaranje za nogu ali sklono je ogrebotina...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , cdyane said:

Imas alarm? Lep detalj je to za odmaranje za nogu ali sklono je ogrebotina...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Imam. U svom neznanju/brzopletosti sam ga uzeo. Nepotrebno. 

Prosle godine sam uzeo i krovne nosace u Toyoti. (na otvorenom povecava potrosnju za 0,5l na 100km)
Uglavnom, sve, osim tih "ukrasa" je originalno (brisaci, ratkapne, patosnice, alarm...), a auto odrzavam u ovlascenom servisu, pa imam i Flex garanciju od 10 godina. 
Ponavljam, nisam neki poznavalac auta, otuda ti troskovi (verujem i da brisaci uzeti na pumpi zavrsavaju posao). 
Mozda bih i servisirao u nekom drugom servisu, al ovi sto su na glasu su mi daleko (Japan shop ili Trio motors).
Itd, itd... 

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

Nije lose sto ga imas, ne vidim sta si tu pogresio. Imas hrpu oprema, meni jedino samo fale sedista sa grejacima sve ostalo mi taman, sto manje elektronike to bolje iako sam dosta stvari ugradio tipa sve u led jer i pozadi su stopovi 3d led(sve zmigavci, stop svetla, enterijer, tablice, osvetljenje kod noge od kojih se otac juce odusevio kaze ovo ti je genijalno , parking senzori, hrom lajsne unutra na vratima, tvoj omiljeni detalj prstenovi na zvucnicima , piano black lajsne oko prozora, piano black ratkape jer nisu mi felne prioritet, trenutno xenon sa 55w balasti koji odlicno svetle mada cekam od 35w kako sto su fabricki isli doduse stigli ali jedan neispravan pa slali mi drug pa njega cekam da montiram i te "slabije fabricke", mozda jos nesto propustam ali u biti to je to, sad cu jos da porucim usb konektori koji se povezuje na upaljac da ne koristim punjac za telefon https://a.aliexpress.com/_mMHO82A .

Inace pametno ti sto servisiras u ovlascenom, i ja tako planiram da nastavim kad istekne garancija koja mada vise mi nista nakon evo sad usli u 4 godinu ne znaci iskreno, nego bar su nadam se kvalitetni delovi. Kakve si brisace uzeo i kolko? Ja uzeo Bosch Aerotwin oko 25 evra, sledeco kad dodje red Valeo. Ti nosaci su ok stvar al montiras ih kad treba, kad ne vadis ih i gotovo osim ako ne ides na neko familijarno putovanje svaki vikend.

Meni najace jer su mi dobra svetla vrlo bitna, kad u ovlascenom za Toyota(Philips) Optiwhite trazili 100 evra za obicne halogene, reko vi niste ozbiljni valjda i otisao. Imam sad pojacane halogene u rezervi Philips X-treme Vision +150% 2 para u rezervi(jedan kosta 50 evra i su vrhunski al krace traju za razliku od obicne halogene), cekam sa balastom da mi stignu i 4300k xenon svetla za u rezervi sad su 5000k i tako. Mozda mi jos nesto tekne da uradim i klasika, bit ce ovde dokumentovano.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo jos jedne promene. Stavio i ambi traku ispod konzole za klimu. U pitanju je najobicnija traka od 5 evra koja se povezuje na upaljac, na ali idu i do 2.5 evra https://a.aliexpress.com/_mqTETIE , iscupao sam upaljac od ove trake, zice povezao na upaljac od auta i sad se pali i gasi na kontakt. Zicu sam skratio koliko je trebalo i ispalo je bas lepo i diskretno.

b7c0c0267e2bd37f9c05ceef7b6f88ac.jpg67ad142b024db276f5f9d4af858e9055.jpg5c8c7f3c9bc3ea2224f14c3a664ca0c8.jpg673aadb641fee9f540950ca5d94bdcc4.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro... ti si za mene ozbiljan znalac elektronike... drugi nivo. I ja bih stavio te led trake kad bih znao. (: 
Posalji linkove s Alija ako ima jos nekih ukrasa/dodataka za Toyotu.
Npr, na vrata sam zalepio stikere "macije oci", kada se otvore da bude uocljivo... nije kic. 
Slazem se za svetla... mogla bi biti jaca, al deru s cenama. Plasim se koliko bi trajala, jer ova originalna/ugradna imaju dobar vek. Kao i akumulator (trajao 7 godina), prosle godine stavio drugi. 
Brisaci... ne znam koji su. U servisu stavili. 
Jednom godisnje uzmem i onaj aditiv sto se sipa u rezervoar, a za ciscenje motora.

Inace, odlicno se uklopio taj led s displejem. Ista nijansa plave. Bravo.

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

Metlice brisača NWB i nikakve druge. To je bila original ugradnja za Toyotu i za Kiju (za te sam se lično uvjerio da su NWB), japanska firma.
Nekad su koštale cca za oba 30€, evo prije 2 mjeseca ih platio malo iznad 40€ za oba.
Tko proba vidjeti će o čemu pričam,NWB su brisači, sve ostalo su metlice.

Ali... uvijek nastojim da mi stakla budu čista prije nego upalim brisače jer se kroz nekoliko dana nakupi i prašine pa i sitnih kamenčića po šajbi pa usput i nekakvo govance od prokletog galeba ili goluba... Ako se tada uključe brisači mislim da ni jedni neće dugo trajati.
Posebno pranje na suho (onaj prvi pokret brisača bez obzira na prskalice su uvijek kritične za metlice)
Zato kad vidim da će kiša, uvijek očistim na grupo stakla i brisači traju i po 3 + godine (ljeti na +40 C, zimi 0 C)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nikad nisam cuo za ove NWB. Bas kad dodje sledeca zamjena raspitat cu se i za njih.
@Duh ni ja se ne razumem u elektriku uopste veruj mi, osvetljenje kod nogu je povezano preko usb port na naslonu za ruke pozadi samo sto je tako uradjeno da se nista ne da primetiti da je radjeno, smisljao i doradjivao duzi period, dok ova traka zadnja jedino tu sto sam stavio zice od te trake na upaljaca od auta od pozadi. Nije nista komplicirano, lako se daju rasklopiti konzole i od rucne i od menjaca, sve je na zabice i to kvalitetne.

Evo nekih dodataka sto ja imam a mozes i ti da stavis da izgleda vise fensi auto:

Ovo sam prvo ali otkazali mi porudzbinu, sad ako stigne bit ce samo Toyota logo koje se moze maknuti i da bude samo belo:
https://a.aliexpress.com/_mshUDuS

Ovo za kljuca, imam jednu narucio opet samo sto druga nije bas kao ova, nesto je prepravljali pa ne svidja mi se bas...
https://a.aliexpress.com/_mqua2IK

Ove za u tablice i zmigavcima u retrovizorima, namerno sam ove uzeo jer su od aluminijuma pa je hladjenje bolje:
https://a.aliexpress.com/_mMLkLU2

Ovo za lajsne na vratima, bas lepo dodje:
https://a.aliexpress.com/_msDGAr8

Nema te sto sam narucivao ali imas kao pernice ili obvivke neke za pojasima na koje pise Auris i mala loga na koja isto pise Auris, ovo zadnje mozes da primetis na zadnju sliku sa onom trakom sto sam radio ispod konzole za klimu kod upaljaca sto stoji.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala!

Pretpostavljam da ove lajsne, sto si postavio na kraju, nije tesko uglaviti?

Podeli ovaj post


Link to post

Nije, dodje ti sa tom plastikicom ako treba malo napravis otvor i samo gurnes dokle zelis. Ja doduse to sam vise vremena mestio nego li osvetljenje za noge i ovo sad zadnjo jer sitnicarim dosta mada nije uopste tesko.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako izgleda uvece, doduse traka sveti i preko dana i nije lose.

20752b094c02c34de340d11049c22d28.jpgf8259d41069c160cc445c8b10dc7a73d.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Nemas alu felne? 
Da li na njega moze i 16 i 17 velicina felni i da li uopste menja stvar 16 u odnosu na 17? 

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam alu felne a i cisto sumnjam da cu uzeti. Sa 16" nista posebno ne bi dobio u smislu stabilnosti, bice otprilike kao na 15" a na 17" auto ce biti znatno tvrdji i stabilniji a ja ne zelim da izgubim na mekoci, zelim da auto bude sto meksi. Dakle sa 16" ne gubis puno na udobnosti, skoro pa uopste a nista posebno po pitanje stabilnosti, dok sa 17" dobijas na stabilnosti a gubis na udobnosti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×