Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Onda je 16 neka mera. 
Kako citam, sto tanje gume (nizeg profila) to veca sansa da se osteti felna. Pogotovo na nasim putevima.

Podeli ovaj post


Link to post

Da da, sto nizi profil gume veca sansa da ostetis felnu. 16" je kako sto kazes, prava mera i po pitanju izgleda i udobnosti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nista se posebno ne desava, u medjuvremenu sam se zajebavao sa balastima jer prvo pre pola godine narucio sam od 55w balasasti za ksenone, posle 35w ali kad su stigli jedan nije radio, ubrzo stigao drugi ispravan ali prvi sto je tad radio crkao.

Sta kako, talijana da pohvalim, dosao sam na ideju da doplatim za najbolje koje ima on i da oduzme od cenu od one neispravne od 35w, kaze on plati za jedan ja ti saljem oba u znak izvinenja. Kazem moze. Fino sam ih platio.

Stigli, vidi se da su dosta ozbiljniji izrada pre svega a imaju i dva dekodera dodatna za gresku i sta znam radi cega drug dekoder ili canbus. Da se razumemo, sve je to kinesko od bilo gde da se poruci ovisi samo koji nivo kvaliteta je. Montirao sam ih, rade. Narucio iz Britanije i sijalice dva para, jedne na autu druge u rezervu. Imam sad dva para u rezervi, neka ih.

Evo i video kako svetle. Nadam se da ce da potraju.

Video

e3cbf126746a307978c700f055546167.jpg20664247a44ee1e21992c408eae43de8.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Super ovo svijetli

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cisto onako neke slikice enterijera, zanimljivo mi kako neke sitne detalje cine boravak u kabinu ljepsim. Jos zanimljivije sto je klot u pitanju.

360b54c96b22aeee78a3202a48e00273.jpg1270222381bc652b32f40de14a7e69da.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Eto ga danas i 4ti servis na 30737km. Ceh 140 evra za 5 litara ulja, filter za ulje i polenov filter.
38f4a7cf332d2d1563160868355316b7.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ovo je cenovnik od pre 3-4 god

 

unnamed.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Lako tebi ići u ovlašteni sa osmjehom jer vidim da je radni sat servisa oko 29 €... kod nas 60 € ...5 L ulja 76 € a kod mene 1L 25 €, još je i PDV (DDV) 18 %, a kod nas 25 % što znači da doslovno svaku četvrtinu proizvoda daješ državi... harač rajo harač

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
ovo je cenovnik od pre 3-4 god

 
unnamed.jpg.6563fbc2a3ef9beb6bb7ae78faf5025f.jpg
E bas o ovom cenovniku t.j. katalogu o odrzavanju sam pricao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Lako tebi ići u ovlašteni sa osmjehom jer vidim da je radni sat servisa oko 24.5 €... kod nas 60 € ... još je i PDV (DDV) 18 %, a kod nas 25 % što znači da doslovno svaku četvrtinu proizvoda daješ državi... harač rajo harač

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Pljackaju nas kako i gde stignu, nema tu neke filozofije...

Ma moram u ovlascenom, ima i kod mene u gradu ovlasceni ali nemaju veze, tamo sam Akcenta odrzavao nisu mi nista resili, drug od oca on ga ima sad on ga resio. Da ti ne primjetis da ne valja termostat recimo, serem ti se u servisu. Bio da promenim far, nisu lupu namestili kazu mi polomljeno ovo, dosao kuci odmah namestio motorcic na lupu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Aovo si išao u Skopje na servis?

I ja sam u ovlaštenom, nemam izbora,a imam i onu Relax garanciju pa idem tamo...
Inače, našao sam shemu za orig. ulje za cca 11 € za 1L, isto ono što imaju u orig kanticama u servisu.

Još nešto, kaže mi kolega koji radi sa tim uljima (poznati diler u HR) da je u kantici ulje TOTAL! Jer oni to daju , ima istu spec. itd... ne smijem ouno pisati.
A sigurno je tako jer meni u servisu uvijek ponude orig.Toyota ili TOTAL koji je znatno jeftiniji. Sad mi je jano zašto... isto ulje u dvije različite kantice.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste u Skopje...

A sta te cudi to, samo prepakuju rebrendiraju i to je to. Samo se nadam da je original... Isto rade i sa sijalicama za farove, prodaju Optiwhite kao Toyotine za cca 90-100 evra a ustvari u pitanju je Philips, nadjes ih za duplo jeftinije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Za ulje sam ipak mislio da je Toyota stavila neke aditive pa napisala Toyota na kanticu, a ono šipak.
Ovo za Philips... to je baš lopovluk , tako je za puno toga kako kažeš.

Ali ulje je ipak previše. Npr. Hyundai koristi Shell i ne piše Hyundai na kantici nego Shell i slika trkaćeg Hyundai , vjerojatno je dodan nekakav aditiv za taj motor.
Ali ovo s Toyotom je baš bez veze.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E u ovog servisa ovlascenog kod mene samo Total koriste. Mislim nema veze, odlicno ulje je i to, firma propisuje valja sa onim sa kim ima saradnju. Za VAG grupaciju je Castrol, za Francuze iz PSA Total pa ne znaci da je to najbolje za njih. Bitno gradacija da je kako treba i da nije neko najeftinije ulje naravno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Inace sam i ovo uzeo, oko 16 evra i je za plastike koje nisu farbane spolja za zastitu i sjaj, za gume kao i za plastike i ostalo u enterijeru samo se razblazi za sta koliko treba. Dve prskalice su taman valjda, jedna 1:5 za u enterijeru i jedna 1:3 za vanjske plastike. Za gume moze i nerazblazeno 1:0 ili 1:1 sto je taman jer ti ostanu na kraju jos 200 ml sto moze i godinu i po da te teraju, valjda.
bd95b1c52e4e8a1a2821f6523a56a578.jpg81fddea0f0fbbd89f1b9602dcddef55c.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znači i kod vas Total ulje. Zato je niža cijena. A da li nude ovo Toyota " original" u ovlaštenom servisu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja gde idem u Toyotu Skopje je Toyota original ulje to sipaju, a ovo Total sto sam pricao samo je u Tetovu kod mene u ovlascenom. U Tetovu su ovlasceni dileri i serviseri za Toyotu, Hyundai, Pezo, Ford i sad MG. Mada kazem ti, kad su nakurecki onako stavili samo far nisu ga ni zagledali, serem vam se ja u takve majstore...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma totalno te razumijem, odmah to treba zaobići u širokom luku

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 24. 4. 2023. at 12:20, LAV-LAV said:

Aovo si išao u Skopje na servis?

I ja sam u ovlaštenom, nemam izbora,a imam i onu Relax garanciju pa idem tamo...
 

Sto se tice Relaxa, imam i ja. To je valjda produzena garancija, ustvari "nagrada" sto odrzavamo u ovlascenom servisu. 
Meni licno bi odgovarao bilo koji servis, al ovi sto vrede, sto ih preporucuju, su ili u drugom delu grada ii u Novom Sadu (cak mi i NS jednostavniji od prigradske opcije). 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja za dtugi auto idwm na servis 180 km dalje. Meni blizina nije prioitet nego mi je prioritet kvalitet.
Žalosno,ali istinito. Toyota mi je ova trenutna dalja,ali više nije bolja.Ito moram promijeniti.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Juce auto izvoskiran sa Fussom. Redosled pranja je bio sledeci: prvo pranje sa toplom vodom i penom, zatim pena i sa mikrofiber rukavicom utrljao pazljivo, ispiranje sa hladnom vodom i susenje. Nakon toga hemijska dekontaminacija sa sredstvom za felne od Sonaxa, rekli mi jos bolje i Sonax Felgen Beast. Nakon toga opet brzo pranje sa toplom vodom i penom, pa opet utrljaj i ispiranje sa vodom i susenje. Oko 3, 3.5 evra cela procedura. Zatim u garazu voskiranje sa Fussom. Dali je dobro nanet vreme ce pokazati. Svakako ce povremeno ici i Sonax Briliant Shine Detailer.

Gume premazane sa CarPro Perl rastvoren 1:1 i plasticne nelakirane povrsine sa 1:3. 9480a1edf3ad3c2d59a7033dc07dcf63.jpgd785eef16d3774fdffc2ff826ac6126e.jpgd9074f7d9421dacafeddbda86d58487e.jpg0ec3efea432020953bb0a50fccd5676b.jpgd3f1bd88fc58c9675647e61cfc6a384b.jpg7fba1016e7418d90806fa00f8ba14ead.jpg30a41d0af169a0b7cb6490d2df2b6d16.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

sve šljašti i blješti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Videcemo do kada. Ako sam naneo kako valja Fussa onda nema greske, nadam se da je tako


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sta smo rekli za gume i felne, ako je guma 16 inca, da li i alu felna ima 16 ili je manja?

Podeli ovaj post


Link to post

U milimetar ne znam ali na 16" felna ide 16" guma, drugacije nikako ne moze.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×