Jump to content
cdyane

Toyota Auris 1.6 Valvematic 2018

Recommended Posts

Ako trebas još koju info ili sliku,samo javi

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno, ako imam neku nedoumicu posmarat mu ce. :D Zasad pokusavam da podesim zvuk da bude taman i za mene i za oca jer on ne cuje bas dobro a meni je na prvi nivo sasvim dovoljan dok drugi ujedno i zadnji nivo je izuzetno glasan i kad neko sedi iza zabolece ga glava jer zvucnik se nalazi iza zadnju klupu tacno do onog malog prozora mada mislim da prvi nivo je taman. Samo da se ne previse oslanjam na njih i bice sve u redu. :D

 

Si mozda locirao odakle dolazi zvuk jer pominjao si da su ti ih povezali mozda na zvucnike od auta ili kao kod mene i kod Pisketa(verovatno jer i kod njega su samo zvucni) postoji zasebni zvucnik za to? :D

 

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu povezani na zvucnike.Izgleda da je poseban zvucnik jer ne prekida radio.Pitati cu na servisu gdje je taj zvucnik.Ja nemam mogucnost podesavanja zvuka ili ne znam za to.Ali da imam podesio bi na najjače da čuju i oni koji su iza mene... .

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Au otvorili ste posebnu temu. Nisam uopšte razmišljao o tome.
Cdyane Samo jedan savet pošto vidim da su senzori postavljeni na istom mestu kao i kod mene. Ne možeš u potpunosti da se osloniš na njih vrlo lako se sakrije kanta ili omanji stub. Meni se tako nešto desilo srećom bez većih posledica, samo sitne ogrebotine koje su sanirane. U svakom slučaju mnogo je bolje i lakše sa senzorima nego bez njih.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Garant je ispod onu izolaciju za krilima sta je ili pa nisi obracao puno paznju na zvucnika. Preglasno je to veruj mi, pokusao sam kad ubacim u rikverc i sednem iza, brate ubija koliko je glasno kad je na najjace. Doduse ako otac oce na najjace bice na najjace, ko ih j*be nama bitno da valja. :D Primetio sam kao da fali neki straf plasticni na zadnjem braniku rekao ovi izgubili su ga kad su montirali, naletim slucajno na Aurisa kao mog vidim i on ga nema. Inace zazori su im kriminalni, nemaju veze, kao da sunse 3 puta prevrnuli na krov do sad...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Au otvorili ste posebnu temu. Nisam uopšte razmišljao o tome.
Cdyane Samo jedan savet pošto vidim da su senzori postavljeni na istom mestu kao i kod mene. Ne možeš u potpunosti da se osloniš na njih vrlo lako se sakrije kanta ili omanji stub. Meni se tako nešto desilo srećom bez većih posledica, samo sitne ogrebotine koje su sanirane. U svakom slučaju mnogo je bolje i lakše sa senzorima nego bez njih.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Upravo tako Piske. Ne mogu ni do zida da je zalepim posteno a iza mene je komsijin auto i ne piste zbog auta od komsije nego onaj skroz desno radi zida. Negde oko 30cm od prepreke pocinje da daje onaj znak da zaustavim auta. Desilo mi se pre neki dan da zalepim auta na milimetar od auta iza, bog zna koji se senzor aktivirao. Isprobao sam ih i jos isprobavam i slucajnost je to bilo. Samo u nekih tesnih mesta treba da pomognu a njih da se krstim. Sad su mi interesantni jer mi je sve novo pa malo vas smaram oko njih. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isto je i kod mene. Dobra je stvar što se menja intenzitet zvuka , ima tri stepena jačine zvuka. Brzo sam se navikao posle kamere na senzore, mada kod kamere ne može ništa da ti se sakrije . A i meni su generalno sedani lakši za vožnju i manevrisanje od hečbeka.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne smaraš.Inače meni su do sada uz kameru dali sve vazne info. Vazniji su mi senzori od kamere.Senzori zuje,a kamera šuti.Nisu me izdali.E sad... ne vozis u rikverc do Tokija da ti probiju uši Bolje neka ti i otac čuje,a i djeca ako se nađu iza auta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Cdyane Bolje neka se čuje da selo poludi od ljubomore Ja bi na tvom mjestu stalno vozio u rikverc

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Au otvorili ste posebnu temu. Nisam uopšte razmišljao o tome.
Cdyane Samo jedan savet pošto vidim da su senzori postavljeni na istom mestu kao i kod mene. Ne možeš u potpunosti da se osloniš na njih vrlo lako se sakrije kanta ili omanji stub. Meni se tako nešto desilo srećom bez većih posledica, samo sitne ogrebotine koje su sanirane. U svakom slučaju mnogo je bolje i lakše sa senzorima nego bez njih.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Pa nevjerojatno da se moze nesto sakriti iza tih senzora... mozda je bio neki prljav od prasine?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda su ti laksi jer si pregledniji verovatno. Navikao sam se na Aurisa t.j. na njegovoj nepreglednosti i senzore sam ugradio jer sam smatrao da ce nam samo od pomoci biti, nema sto da izgubimo osim novca za ugradnju. Mislio sam da si responzivniji mada naravno nije moguce to, primer ako vozis brze u rikverc i ne vidis prepreku, nema dovoljno vremena da te obaveste senzori. Kako sam shvatio t.j. uvideo do sad oni sluze i pomazu kod sporih manevra samo, ako ides malo brze ni bog ti nece pomoci da izbegnes tu precicu.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nisam isao za tim.Imao sam na drugom novom autu prije 10 god senzore koji kostaju 300 €... dobio sam i mali ekran kraj retrovizora.... taj displej je polazivao sve.sve je na vrijwme otkriveno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Ne smaraš.Inače meni su do sada uz kameru dali sve vazne info. Vazniji su mi senzori od kamere.Senzori zuje,a kamera šuti.Nisu me izdali.E sad... ne vozis u rikverc do Tokija da ti probiju uši Bolje neka ti i otac čuje,a i djeca ako se nađu iza auta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Znas da si u pravu za ovoga. Nacicemo neko resenje makar bilo i na najglasnije, pa nisu istog kao ukras stavili jel tako? :D Uostalom kad sam preuzeo auta bili su na najjace, ja sam ih kasnije podesio.

Pa nevjerojatno da se moze nesto sakriti iza tih senzora... mozda je bio neki prljav od prasine?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Moze se sakriti jer kod nas recimo nisu postavljeni u liniji nego ona dva sto su skroz levo i desno su malo vise postavljeni od onih dva u sredini. Fakticki kod mene ona dva "nadvoresna" senzora sluze da te obaveste za stranicnih prepreka a ona dva u sredini za ono sto se nalazi iza tebe. Mozda gresim ali mislim da je tako.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
nisam isao za tim.Imao sam na drugom novom autu prije 10 god senzore koji kostaju 300 €... dobio sam i mali ekran kraj retrovizora.... taj displej je polazivao sve.sve je na vrijwme otkriveno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Mislim da su sa tim ekranom aftermarket senzore, kod kuma na Astre su takve, na I30 od kolegu od oca, na c3 od drugarice. Kod svih su naknadno ugradjeni ali u salonu a ne kao ja sto sam uradio. Fabricki mislim da je kao kod mene, tebe i Pisketa t.j. ili su samo sa zvukom ili ako auto ima ekran kao kod Audija, VW i slicne da imas i graficki prikaz na istog. Potrebno je vreme da se malo priviknemo, doduse mislim da ja pridajem senzorima previse znacenja, otac je ono opusten, isto mu je dali ih ima ili ne.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

super je to stvar

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moraju da posluze, samo da sad ne olupam auta jos vise od kad sam ih postavio.

 

Problem je sto nisam fan "tehnologije" i sticajem okolnosti dosad nisam se susretao recimo sa autima koje imaju kamere, senzori i slicno koje uostalom su stvari 15+ godina stare, pa sad se prvi put susrecem sa istim pa mislim da sam dobio autopilot sa ugradjivanjem istih. Mislim senzore imam, vauuuu veliko cudo :D

 

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da malo osvezim temu i usput eto zasto smo uzeli benzinca. Prva slika je trenutna kilometraza dakle nakon godinu i 10 meseci, druga koliko je auto presao od prvog servisa, treca koliko je presao ovog meseca(najvise nakon servisa) i zadnja prosek. Bio je i 11.1 ali spustio sam ga na ovoliko. Kako, docicemo i do toga.

Naime kilometraza bila bi jos manja da nisam ovog meseca isao dva puta do Skoplja i jednom do Ohrida. Potrosnju sam resetovao oko drugog Septembra do Skoplja kao i kilometrazu za ovog meseca, kako sam bio tad u zurbi vozio sam malo brze i potrosnja je bila oko 8l. Nakon toga gradska voznja pretezno(otac do posla, ja kroz grad) uglavnom kratke destinacije. Potrosnja bila pred da odem proslog Petka do Ohrida 11.1 litara. Do Ohrida 130-140km, 20% autoput ostalo magistrala sa 60% uzbrdica sa puno krivina. Kad sam stigao u Ohridu pala na 9.1 litara. Oko 100km napravili vozajuci se po Ohridu(Trpejca jednom i jos jednom do Svetog Nauma) i tamo 70% uzbrdica ali jakih uzbrdica i ozbiljne krivine. Potrosnja ista. U povratku je pala na 8.6 litara. Otac juce do Skoplja bio ostala ista potrosnja. Na 100km potrosnja je sad do Ohrida bila oko 8 litara sa tim sto je put 20% autoput ostalo magistrala sa uzbrdicama i krivinama.

Kilometraza je ta, skoro 12300km. Bila bi i veca(ne znatno, mozda oko 15-16.000km) da nije bila pandemija ali mere pretpazljivosti cine svoje. Eto zasto je benzinac prava mera za nas. I opet smatram da nismo pogresili oko izbor motora iako je samo taj motor tad bio na raspolaganju. Ako si u pravoj brzini i preko 2,5-3k obrtaja nemas brige pa kakav put bio, e ako si oko 2k obrtaja i manje i ako celo vreme pratis indikatora za promenu brzina onda ne ocekuj cuda. Ko je navikao na atmosferce nece imati problema, ko ne i je nezan celo vreme po gasu onda ce mu auto sa "toliko" snage kao ovaj, biti potpuno razocarenje.f777f1884d37303d405576a7d14bf1dd.jpg93662be6f159655fbac752fe23c1948f.jpgcb7df3f6b104656dd4cbd9b0bdbed9c7.jpg9f6f5a02c537b7d8a425e3e4eb39e329.jpg

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Шта смо закључили на крају, на колико обртаја је највећа уштеда? На аутопуту, мислим. 
У граду нема много избора...

Podeli ovaj post


Link to post

Najniza je bila na autoputu 5.9l na nekih 120km/h koliko se secam.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Najniza je bila na autoputu 5.9l na nekih 120km/h koliko se secam.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk





Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nista novo oko Aurisa. Na nekih 13.300km smo. Oproban do 210km/h kako sam u drugu temu pisao. Pripremljen za zimu, zastitio sam ga sa Sonax Polymer Netshield koji nudi zastitu do 6 meseci dakle duplo vise nego Brilliant Shine Detailer kojeg sam dosad koristio mada mozda i padne neka ruka istog cisto da se produzi trajanje Netshield-a. Slicno kao i keramiku se nanosi pa videcemo do kad ce trajati i kako ce se pokazati preko zime. Idemo dalje. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I sad jedno pitanje za iskusnije. Resio sam da menjam sijalice na Aurisu, odlucio sam se za Phillips X-treme vision +130. Interesuje me dali u Aurisu idu H4 ili H7? Auto ima samo dnevna led svetla i projektore dakle fakticki u faru ima samo jedna sijalica, verovatno vrsi funkciju i za duga i kratka svetla. Dakle interesuje me, H4 ili H7?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dakle ni jedno ni drugo nego HIR2 su u pitanju. Dobar monolog, hvala publici na prisustvu.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post
Dakle ni jedno ni drugo nego HIR2 su u pitanju. Dobar monolog, hvala publici na prisustvu.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk


Tako je. Mozda čak idu H11 (te idu na Corollu) Naravno, ove koje su najskuplje. Ali dobro si počeo... H4 +H7 = H11... lako se pamti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cdyane Ne znam nikoga da je menjao sijalice na Toyoti Traju koliko i auto.
Ti si među prvima ako ne i prvi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×