Jump to content
Piske

Piske i Megane IV 1.6 SCE limited

Recommended Posts

Ipak sam odlučio da ga predstavim.

Dakle auto je kupljen nov krajem prošle godine. Najvažnije udoban je i ima sedište kao napravljeno za mene. Ako neko misli da sam lako doneo odluku da prodam rollu . Grdno se vara , godinu dana sam se premišljao . Pri tome sam probao grandcoupe 1.5dci 110ks hečbek 1.2 TSI 132ks i 1.6 Sce Nissanov motor iz Juke , Qashqai I generacije.

Za ovih nepunih 9 meseci prešao sam 15300km . Prvi servis je na 30000km ili godinu dana. Potrošnja na auto putu 6.5l gradska vožnja 8.5 l . Problem sa potisnim ležajem koji se javio odmah na početku, prisutan je i dalje. Koliko će izdržati set kvačila pitanje je . Sigurno manje nego što bi trebalo. Generalno zadovoljan sam autom. 867f519d934097c2c3cf5ccd71d5a62d.jpg957140295c4478853adc724bce700691.jpgc3b231ed9419e265fe1b1227fc4c725e.jpgd19d87554287aafd5343b96b0e5635f2.jpg4fec940932d254be374fd5ed84632099.jpg7a32c309e06d5fd991d6bedd9428ee2d.jpg1f0ba1ccac13a18b6dc837525444605d.jpg9f7123e6fa3e829ebcaf08c9ea2edc9c.jpg22be68f8b90a6c8fb2e1391e184a51ba.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke! Najbitnije je da je vlasnik zadovoljan s automobilom. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Vedo

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Prekrasan je ovaj megane

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se odmah dopao kada se pojavio na tržištu.
Želja je bila 1.5 dci 110ks i paket opreme intens. Zbog previše novca odustao sam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Taj 1.5 dci je u qasqaju. Ima ga moj prijatelj... ali njemu je vec nakon 25 000 pokazao veliku potrosnju ulja. Inače štedljiv, okretan,ali ovo s uljem nije nikome jasno. U servisu samo dolili i to je to !?



Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Taj motor ima dug period razrade od 4000km . Mora se voziti baš pažljivo dok se ne razradi . Period zamene motornog ulja je posle 30000km ili godinu dana . Što je po meni previše , mislim na kilometražu . 

I kod mog benzinca je period zamene motornog ulja 30000km , što je po mom mišljenju previše za motorno ulje 5w-40 koje je u njemu . 

Podeli ovaj post


Link to post

U HR je 30 000 ili 2 godine. Inače kod takvih servisnih intervala ja sam uvijek radio među servis na 15 000 i mijenjao ulje.I nije bilo problema. Moguće da je ulje izgubilo viskozitet i zato "nestalo"

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne možeš menjati motorno ulje drugačije nego što piše u uputstvu dok je auto u garanciji . 

Još jedan razlog zašto sam voleo BMW . Izbaciti bord comp kada je vreme za zamenu . Na mom starom E36 počne paliti lampice . Tako da svaki put znaš kada je za zamenu motorno ulje . Posle zamene ulja resetuješ bord comp i i to je to . 

Podeli ovaj post


Link to post


Međuservis se radi u ovlaštenom servisu. To je i njihova preporuka.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo sto sam napisao za ovog 1.5 dci u Qaskaju je po mozda razlog zbog dugog servisnog intervala (a tko zna sta stave u servisu... )

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam te najbolje razumeo.za međuservis Ja bih na svom meganu vrlo rado zamenio motorno ulje posle 15400km.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Slobodno mozes otići u ovlašteni servis i tražiti međuservis. Tako ja radim. Možda budeš dobio mogućnost da doneseš svoje ulje koje oni zahtijevaju koje ćeš platiti puno povoljnije van servisa. Usput mi zamijene i filter ulja i pregledaju cijeli auto, ostale filtere.Taj servis se uvodi u kljižicu održavanja iako nije obavezan. Njima je u interesu uzeti novac,a tebi stanje auta.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Taj međuservis na 15 000 (na 30 000 je obavezan) košta u pravilu jedan radni sat ili čak manje, a znači puno.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala za info

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vidiš, na forumu se otkriju stvari koje su tabu ili slično. Zato služe forumi, treba reći pravo stanje stvari i polako se isfiltriraju priče o savršenosti.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Za Renault znam od ranije da je period zamene ulja na 30000km. Vozio sam Clia 1,2 pre 8 godina. Kupljen polovan iz uvoza sa servisnom. Ja sam mu menjao ulje na 10000km ili godinu dana. Bio sam zadovoljan sa njim.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Samo nađi jedan ovlašćeni servis u Srbiji koji će dozvoliti da im doneseš svoje ulje, pa da ga oni zamene i to još za vozilo u garantni roku.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Treba se raspitati.Ovo s cliom i izmjena ulja na 10 000 je najbolja opcija. Ili su kod nas loša ulja ili je nekome u interesu da poderemo auta u garantnom roku pa da kupujemo drugi auto.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odakle vam informacije da su u ovlašćenim servisima loša motorna ulja??


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Odakle vam informacije da su u ovlašćenim servisima loša motorna ulja??


Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Ma ne, nije to informacija nego opcija. Kako je moguće da pojedini novi auti izgube 2-3 L ulja na 30 000 ako je to servisni interval?Ili je ulje loše ili je interval promašen.Ili su pojedini auti potrošači ulja. Jer ako je određeno 30 000 onda je auto "baždaren" bar na 40 000 da nema posljedica. A u servisu nema objašnjenja, jedino rješenje je doliti i to je to. Onda NE MOŽE biti 30 000 jer sigurno neću gurati glavu pod haubu svakih nekoliko danananovom autu.Zato sam i kupio novi auto. Zato postoje redovni servisi

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Svakih 1000km se proveri nivo motornog ulja. I ne boli glava posle.
Dosta novih automobila troši motorno ulje u periodu razgrade i do prve zamene motornog ulja. Nije to ništa novo.
Zato je i dobro uraditi međuservis kao što si rekao i objasnio ako je interval zamene motornog ulja dug

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U pravu si. Ja pogledam periodično kad se sjetim iako kažu da treba svakih 7 dana... u današnjem ritmu života dobro da ikako stignem. Treba i zenu pogledati, nije auto jedini

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zato kupiš auto premium klase i očitaš nivo ulja na bordu.
Em ne prljaš ruke, žena prezadovoljna
Jedino što je džep poprilično prazan

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Super izgleda Megan, samo je šteta što nije instrument tabla digitalna... to meni jedino smeta, ali to je do ukusa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×