Jump to content
Piske

Piske i Megane IV 1.6 SCE limited

Recommended Posts

Ove nove aerije Renaulta su sve vrhunskog dizajna, Megane je vrh,sedan verzija je isto genijalna, onda SUV Renault Nisam nista od toga vozio tako da ne znam logičnost i ergonomiju tipkica

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ove nove serije Renaulta su sve vrhunskog dizajna, Megane je vrh,sedan verzija je isto genijalna, onda SUV Renault Nisam nista od toga vozio tako da ne znam logičnost i ergonomiju tipkica

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prva dva paketa opreme imaju analogne pokazivače. Kod intens, GT Line i Bose je digitalna instrument tabla.@vily Više je do para nego ukusa

Super izgleda Megan, samo je šteta što nije instrument tabla digitalna... to meni jedino smeta, ali to je do ukusa


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahah dobro kažeš, nije sve u ukusima

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Interesantno da hatchback 1.6 SCe limited ima sportski zadnji lonac za razliku od grancoupe verzije i karavana . U prilogu kako zvuči i kako izgleda vožnja hatcha 1.6 sce limited . 

 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Megane IV .jpg

Megane.jpg

MeganeIv1.jpg

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Utisak Corolla vs Megane? Zakljucak tvoj na kraju?

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu da ih uporedim . Oba vozila imaju proverene motore . Kod Renoa je Nissanov motor koji sa manjim izmenama datira od pre dvadeset godina . Kod hečbek Megana završna obrada je bolja nego kod Corolle . Potrošnja goriva je niža kod Corolle za oko 0.5 l bez obzira da li se radi o auto putu ili gradskoj vožnji . Megan hečbek sa ovim motorom i paketom opreme je dosta bučniji od Corolle , zbog sportskog zadnjeg lonca (može da se pogleda video , koji sam postavio u postu ) . Megane je najudobniji auto u klasi . Kod Corolle ima više mesta za putnike pozadi . Megane linearno razvija snagu mnogo lakše povlači iz nižih obrtaja od Corolle , ima menjač sa 5 brzina , Corolla 6 brzina . Kod Megana maks. obrtni moment pri 4000 obrtaja 165nm , kod Corolle na 4400 160nm . Corolla ima veću maksimalnu brzinu 200km/h i bolje ubzanje do 100km/h 10sec. Megan maksimalna brzina 191km/h ubrzanje do 100km/h 11.5sec . Podaci preuzeti iz oficijalnih kataloga za Corollu i Megan. Corolla bolje vuče uzbrdo ako se pravovremeno menjaju brzine . Kod Megana nema potrebe za menjanjem brzina na auto putu , mislim ako se naiđe na uzbrdicu ali je sporiji uzbrdo . Generalno Megan po mom mišljenju više odgovara vozačima koji vole manje da menjaju brzine zato što motor linearno razvija snagu , ima i brzinu manje. Težine vozila približno iste u zavisnosti od opreme variraju od 1200 do 1300kg  Corolla je proizvedena u Turskoj , Megan hečbek u Španiji. Kod Megana mnogo je veći izbor motora i dodatne opreme nego kod Corolle.  Kod Toyote je mnogo lakše ostvariti pravo na garanciju u slučaju nekog nedostatka nego kod Renoa .  

Na kraju da napomenem uporedio sam prošli model Corolle E170 sa 1.6 Valvematic motorom od 132ks 2017 godište i Megane IV 1.6 sce 115ks 2018 godište , motor koji je prestao da se ugrađuje u Megana . 

Sa Toyotom Corollom 1.6 valvematic Style prešao sam oko 29000km za 22 meseca , sa Meganom 1.6 Sce limited 15400km za 9 meseci . 

 

Izmenjeno od Piske
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 12. 9. 2019. at 21:35, Piske said:

 

Ostalo je još samo cijene da uporedis. Koliko sam shvatio pobjednik megane.

Izmenjeno od polo2014

Podeli ovaj post


Link to post

Corolla Februara 2017 plaćena nešto više od 16000e , ne mogu da se setim tačne cene . Megan Decembra 2018 14290e + u okviru te cene dobijene zimske gume Hankook 205 55 16 , fabrički su na njemu Continental 205 55 16 , dobijen besplatan prvi servis , zadnji senzori sa ugradnjom i farbanjem u boju karoserije i još neke sitnice . 

Što se opreme tiče Corolla ima touch screen ekran na komandnoj tabli , kameru za vožnju unazad, tri vazdušna jastuka više ( 9 naspram 6 kod Megana ) , menjač sa 6 brzina , kod Megana 5 brzina , elektrohromatski unutrašnji retrovizor i još neke sitnice koje Megan nema u ponuđenom paketu opreme . Dok sa druge strane Megan ima neke sitnice koje Corolla nema lumbalnu podršku vozačevog sedišta , očitavanje pritiska u gumama, zatamnjena zadnja stakla , prednja hauba ima amortizere , ventilaciju u zadnjem delu putničke kabine i još neke sitnice. 

Godinu dana sam se premišljao , pri čemu sam odbio zamenu ključ za ključ , Corolla sa 15000km za Megana Grandcoupe 1.5 dci 110ks 5000km test vozilo (slabiji paket opreme nego kod kupljenog Megana nema automatsku dvozonsku klimu već manuelnu itd ) , probao Megana 1.2 TSI 130 ks itd . I na kraju veoma teško odlučio da ipak prodam Corollu . 

Nema ovde pobednika i poraženog . Oba su veoma dobra i dosta pružaju . Pitanje je šta kome treba i šta traži . Meni je zbog povrede kičme bio potreban auto koji je najudobniji za što manje para i koji ima sedište kao pravljeno za mene. 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Odlična recenzija i dobra trgovina s Renaultom. Vjerojatno nakon tebe nitko nije dobio nista više od prve pomoći i gumenih tepiha na poklon Ti si izvukao maksimum

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bas mi cudno da je 200 km/h max deklarisana brzina kod Cirolle. Ja sam je jednom prilikom vozio do 206 po cajgeru i mogla je sigurno do 215-ak mozda i 20.. sve u 5 stepenu prenosa. Kada sam prebacio u 6 brzina je pocela da opada.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To je već postalo pravilo da su Toyote brže nego što deklariše fabrika.
Yaris 1 1.0 vvt-i 190 km/h bilo je još mesta da se postigne veća brzina.
Corolla posle zamene motornog ulja i pošto se razradila , dobro si primetio u 6 brzini postiže 200km/h a u 5 brzini sa uključenom klimom i punim rezervoarom 220km/h na 6000 obrtaja. Brže nisam smeo da je vozim. Potrošnja goriva pri toj brzini u 5 stepenu prenosa 22l po bordu.
Ta brzina je postignuta na auto banu u Nemačkoj gde nema ograničenja brzine. Svastika i bratanica mi žive u Nemačkoj. Tako da relativno često vozim na toj deonici gde nema ograničenja brzine.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja sa Yarisom 1.8 uspeo da dođem do 250 km/h, a bilo je prostora za još, ali nisam smeo, gume su mi u brzinskom indeksu V, a trebaju mi Y :) :) :)
Izvini Piske, ali Yarisu XP 10 sa 1.0 motorom i 68 ks je maksimalna deklarisana brzina 155 km/h. I sam sam imao takvog Yarisa, sve preko 130 postaje mučenje za motor, bajke od 190+ km/h su na nekom drugom mestu.
Yarisu GRMN je maksimalna brzina 230 km/h sa 212 ks, "samo" 144 ks više od 1.0 motora.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne razumem te zaista. Da li treba svedoke da dovodim? Video je član kluba kada smo se vraćali sa skupa iz Kragujevca. Ako je sa tvojim Yarisom 1 1.0 vvt-i 130 km/h bilo mučenje onda je on bio u dosta lošem stanju.
S mojim sam bez ikakvih problema i mučenja izvlačio brdo kod Malog Požarevca na putu za Mladenovac posle isključenja sa auto puta 140km/h .
Takođe bilo je postavljenih snimaka na YouTube gde Yaris 1.0 vvt-i postiže 190km/h.
Ne znam odakle ti pravo da kažeš da pričam bajke.
Da li smo se ikada upoznali ? Nismo ne poznajemo se.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ima još snimaka . Trebao si prvo da pogledaš a ne da pričaš za nekoga koga ne poznaješ da priča bajke. 

Podeli ovaj post


Link to post

Opran auto pre neki dan . Zahvalna boja , imao sam je na Yarisu , ne vidi se kada je prljav . Prtljažnik je veoma upotrebljiv i korisna površina je velika u odnosu na zapreminu . Zaboravio sam da napomenem širi je od Corolle za 4 cm , bez retrovizora , 182cm . 

Megane 17.jpg

Megane18.jpg

Megane19.jpg

Megane2.jpg

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

937159729_Meganegarage.thumb.jpg.943b361559d565e28a3ee9ef9606fe39.jpgUrađen servis na 17200km . Zamenjeno motorno ulje i svi filteri , akumulator u garanciji ( dijagnostikom utvrđeno da je jedna ćelija oslabila) kompletno pregledan auto. Sipano motorno ulje Shell 5w-40 . Zamenjeni filteri (osim ulja naravno ) stavljeni u gepek . Servis urađen u A.K. Kompresor gde je auto i kupljen . Veoma sam zadovoljan uslugom. 

Podeli ovaj post


Link to post

Lijepo je čuti kada je netko zadovoljan nečim što bi trebalo biti pod normalno. Ekstra

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko je visok (ili nizak)? U odnosu na Corollu?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Visina samog auta je za 1 cm manja od Corolle. Ali je prednje staklo veoma zakoseno kod Megana pa je sam ulazak u auto za više , visoke ljude težak za razliku od Corolle. Meni sa 178cm ulazak u auto ne predstavlja problem, dok je kumu sa 190cm ulazak na suvozačko mesto težak, za razliku od Corolle.
Sam Megan je malo spušteniji od Corolle . Mislim na vešanje. Ne smeta mi uopšte , šta više vizuelno mi se dopada.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Što je niže težište, to je bolje držanje na cesti. Ali jeproblem u cestama koje su čista kaubojština, evo kod nas počeli (u nedostatku novaca i pameti) da rade ležeće policajce u obliku hrpe betona od asfaltne mase (tobože visine 7 cm,a sav je izgreban jer nitko tu navedenu visinu ne kontroliše) . To se skupo naplati od naručitelja, dobro se operu pare, auti se sustavno uništavaju. Moja Corolla ima 11 cm,a ova nova Corolla je 1 cm niža.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stabilnija je Corolla u krivinama. Megane beži prednjim krajem više.
Nisam ljubitelj prednjeg pogona.
Zadnji pogon je za uživanje u vožnji

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To ti je ostala od BMW navika na zadnji pogon

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×