Jump to content
Mirko19a

Auris/Yaris pomoć

Recommended Posts

Pozdrav svima, planiram u narednih mesec dana da kupim Toyotu Auris/Yaris. 

Koja je vasa preporuka i sa kojim motorom? Svaka info na sta da obratim dodatno pažnju pri kupovini bi dobro dosla. Ako neko prodaje ili je video da se negde prodaju ovi modeli a da su redovno odrzavani i servisirani i u dobrom stanju, javljajte molim vas. Posto nemam dodatnih para za ulaganja trenutno. 

Aurisa pratim vec neko vreme na oglasima 1.4 dizel od 90ks manual, al ponuda nije bas neka s obzirom na moj budzet od oko 4000-4500e

Yaris-a bih gledao 1.3 vvt 87ks

Godiste od 2008 pa mladje. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ako imas djecu onda auris.Ako si sam onda je dobar i yaris. To je prva stavka ugrubo radi lakšeg filtriranja odabira.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni je yaris benzinac daleko lakše i jeftinije održavati.Manji je auto,benziski motor... Ali mora se uzeti u obzir da je auris klasa iznad yarisa i nije za usporedbu.Taj auris dizel je izuzetno štedljiv. Ali sve je to lako pričati kad gledaš 2 nova auta. Ovo je polovno pa uzmi ono sto je u boljem (čitaj daleko boljem) stanju bez obzira koji od ova dva.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, ako ti razlika u veličini između Yarisa i aurisa ne igra značajnu ulogu, onda uzmi automobil koji je u boljem stanju.
Imao sam yaris sa 1.0, 1.3 i 1.8 motorom koji još uvek vozim.
Za normalnu vožnju, 1.3 je sasvim dovoljan, ima snage taman koliko treba, potrošnja u gradu je oko 7-7.5 litara, za vožnju po autoputu je sasvim ok.
1.8 je pravo uživanje za vožnju, potrošnja u gradu 9,5 litara, ali zato na 80 km/h potrošnja je smešnih 4,5 l za motor sa 133 ks.
1.0 u gradu troši 6-6,5 litara, ali pun auto i vožnja na 130 km/h po autoputu je već mučenje za motor.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi hvala puno na odgovorima! 

Da li mislite da za 4000-4500e moze da se nadje dobar auris/yaris? 

Podeli ovaj post


Link to post

Yaris da, Auris već malo teže

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Imaj na umu da ce svaki oglas biti "izvrstan, odličan " itd. A među njima ima sigurno odličnih ,ali ima i kanti.Mozda da pitas kod ovlastenog koncesionara da li im neki klijent ima namjeru prodati auto...Ako te zanima uvoz...samo nemoj uvoz iz Italije

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×