Jump to content
Duh

Toyota Auris 1.6 Valvematic Style

Recommended Posts

nista nisu rekli… jer nisu ni gledali auto. servis je zakazan za 2 nedelje, imaju guzvu. 
sve je bilo kroz razgovor i pretpostavke. mada, verovatno je to sto sam gore naveo. i sto su mi rekli.

sto se tice priznanja krivice. kasko ne pokriva stetu u par slucajeva (ratno stanje, prolazak kroz crveno, alkoholisanost, namerno izazivanje nesrece…).

nadam se da je slucaj lak i ocigledan. toyota samo treba da im posalje taj iskrivljeni deo, il sta god da je dokaz, i naplati od njih.

javicu kako je proslo.  

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da ne odugovlace kao sto je slucaj sa mnom. Bice Toyotica opet kao nova!

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

da li je normalno da maglenke imaju hod (klik-klak) kad se pritisnu prstom?  

Podeli ovaj post


Link to post
da li je normalno da maglenke imaju hod (klik-klak) kad se pritisnu prstom?  
Ja ću u toku dana pogledati to na svojoj. Mislim da to nije normalno,ali kakvih sve grešaka ima ništa me ne bi čudilo.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
da li je normalno da maglenke imaju hod (klik-klak) kad se pritisnu prstom?  
Jel ti gotov auto? kKako je to napravljeno, jesi li zadovoljan ako je uopće gotov?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije! Osiguranje se cekalo na odobrenje- to je glavni razlog kazu. Pa onda cekanje na delove, ne znam odakle ih dobavljaju kad im treba 7 do 10 dana!
Uglavnom, trebalo bi uskoro… osim ako zbog virusa isporuka ne trokira. Mada ne bi trebalo. 

Mislim da nije u redu da se ceka dva meseca. 

Sto se tice maglenki, one nemaju veze s udarcem, njih sam slucajno napipao i otkrio da imaju kretnju. 

Podeli ovaj post


Link to post

@ Duh kako si došao do toga da ideš dirati maglenke? Inače, provjerio sam na svom autu...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

cistio sam ih. i vidim da "rade" kao prekidac.

Podeli ovaj post


Link to post
cistio sam ih. i vidim da "rade" kao prekidac.
šta si išao na servis čistiti maglenke? Inače... i kod mog baš i nemaju čvrst oslonac. Mozdatako treba biti , ne znam kako se mijenjaju žarulje na maglenkama. Usput sam vidio i kako je loše obrađen braniku tom dijelu ,ima lufta između maglenke i rupe... dobro da sam vidio.Inače bi udavio limara da sam to slučajno razbio,a on tako napravio.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To je tako kod svih kola, barem ovih što sam gledao Corolla, Auris , Megane.. Bitno je da pravilno stoje i usmeravaju snop svetla.
Ne rade kao "prekidač" ali da stoje nešto čvrsto ne stoje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Piške spasio si stvar... nadam se da je tako. Nisam obraćao pažnju do sada.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam kada sam kupovao kola. Sva imaju taj razmak koji je jednak duž cele maglenke. Sigurno postoji neki razlog zašto je tako napravljeno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Gledao sam kada sam kupovao kola. Sva imaju taj razmak koji je jednak duž cele maglenke. Sigurno postoji neki razlog zašto je tako napravljeno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

na mom nema lufta i zazora. samo staklici imaju rad od skoro 1cm. 
(to sam ranije primetio, sad sam pomenuo usput) 

Podeli ovaj post


Link to post

Nije kod mene tako drastičan luft. Ali iskreno, ne znam kako se mijenjaju te sijalice, mozda taj luft ima svrhu? Mozda da pitaš u Toyoti razlog?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nije! Osiguranje se cekalo na odobrenje- to je glavni razlog kazu. Pa onda cekanje na delove, ne znam odakle ih dobavljaju kad im treba 7 do 10 dana!
Uglavnom, trebalo bi uskoro… osim ako zbog virusa isporuka ne trokira. Mada ne bi trebalo. 

Mislim da nije u redu da se ceka dva meseca. 

Sto se tice maglenki, one nemaju veze s udarcem, njih sam slucajno napipao i otkrio da imaju kretnju. 
Ajde da te ohrabrim malo, ja sam cekao tri meseca za poluosovinu(pisao sam u mojoj temi) i jos jedan deo treba da mi zamene. Uvek ima gore.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

dobio auto. posle 2 meseca.

letva volana, viljuska, kugla, poluosovina i farbanje branika… preko 280.000 din!
koje su cene ovlascenog servisa, samo cu reci da je farbanje branika kostalo preko 300e!

sto se tice DDORa, ispali su korektni, sve su pokrili. sto se mene tice- preporuka. 

i ovo: akumulator je dobar I posle 5 odina, rekli su mi da ne menjam. sto se tice maglenki, "dotegli" su ih, ali sad vidim onaj zazor/luft koji je neko pominjao. izmedju stakla i plastike. 


to je to. 

i rekli su mi da sam jos dobro prosao- delove nece dobijati, sve je stalo.  

Podeli ovaj post


Link to post

Sad samo gas! :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
dobio auto. posle 2 meseca.

letva volana, viljuska, kugla, poluosovina i farbanje branika… preko 280.000 din!
koje su cene ovlascenog servisa, samo cu reci da je farbanje branika kostalo preko 300e!

sto se tice DDORa, ispali su korektni, sve su pokrili. sto se mene tice- preporuka. 

i ovo: akumulator je dobar I posle 5 odina, rekli su mi da ne menjam. sto se tice maglenki, "dotegli" su ih, ali sad vidim onaj zazor/luft koji je neko pominjao. izmedju stakla i plastike. 

to je to. 

i rekli su mi da sam jos dobro prosao- delove nece dobijati, sve je stalo.  
jesi li zadovoljan? kako se auto ponaša? kakav je na volanu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

fabricko stanje. (:

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci dobro su odradili posao sto je najbitnije. Javljaj za utiske povremeno kako je makina, mada odlicna je svakako. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
fabricko stanje. (:
to mi ulijeva nadu da postoji šansa za dobro

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
to mi ulijeva nadu da postoji šansa za dobro

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

I tad dodjes u mojoj temi i procitas sta se sa mnom desava.

Salim se naravno, sve se da resiti. Jos uvek verujem u Toyotu. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
I tad dodjes u mojoj temi i procitas sta se sa mnom desava.

Salim se naravno, sve se da resiti. Jos uvek verujem u Toyotu. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

majstori i Toyota... dva različita svijeta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , cdyane said:

I tad dodjes u mojoj temi i procitas sta se sa mnom desava. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Salim se naravno, sve se da resiti. Jos uvek verujem u Toyotu. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk
 

resice se, al treba se naoruzati strpljenjem. i ono sto ja ne volim, a svi me savetuju- treba dosadjivati, zvati, pozurivati… drugacije se stvari ne resavaju ovde. 
drugo, svaki papir, pecat i podatke treba proveriti. svaki sigurnosni sraf drzati na oku, jer kod vukanizera moze da se zaturi. svaki revers, kopiju ili original traziti. itd, itd… ma, sta god moze da krene naopako, nije nemoguce da ce se desiti bas vama/nama! ne mora da postoji namera, al milion puta sam se uverio da zbog nepaznje i nonsalancije zafali nesto. 
 

Podeli ovaj post


Link to post

×