Jump to content
Pinoce

Ulje u menjacu

Recommended Posts

Pozdrav svima,u servisnom uputstvu mi pise kontrolisati ulje u menjacu na 60000 km ili 4 godine. Mene zanima pod "kontrolisati" se misli na nivo ulja u menjacu ?Kakva su vasa iskustva ili kada ste vi menjali ulja u vašim novim-starim vozilima? Ako sam promasio odeljak molim Administratora da temu premesti u odgovarajuće mesto. Hvala unapred.

 

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

U principu menjas prema preporuci i vozis. Mislim da nema nacina da se proveri ulje sem da se skine cep za nalivanje ulja u menjac.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

А каква је ситуација код ЦВТ мењача? Да ли се и код њега мења уље и на колико пређених километара?

Podeli ovaj post


Link to post

Bez obzira na brend, ja celi život menjam i ulje menjača. Neki modeli koje sam imao u planu održavanja nisu imali ni rečo o zameni ulja menjača, pa sam opet menjao ( na 50-60 hiljada), a neki imaju i o tome preporuke ( pa i na 40 hiljada ).

Koliko znam, i CVT menjač (kao i svaki drugi automatski ), "traži" redovnu zamenu ulja u menjaču (pa i ako je sa klasičnim hidrauličnim konvertorom obrtnog momenta ili sa dvostrukim kvačilom). Interval zavisi od brenda, modela, godine izrade ... Mislim da se kreće u rasponu 60-120 hiljada km.

Podeli ovaj post


Link to post

×