Jump to content
mipa

Corolla 1,6 SD Valvematic Luna 2019

Recommended Posts

Pre neki dan sam od Toyote na live chat-u dobio info da će Android auto za Corollu biti moguć od maja ove godine i da će nadogradanje softvera da se naplaćuje, iznos se ne zna u ovom trenutku.
Ti imaš Corollu 2019 god?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Super je sedan. Seo sam u Corollu Hatchback-a i bukvalno sam se razocarao. Hatch nema nikakav napredak osim bezbednosnih sistema u odnosu na Auris a sedan u pocetku mi se nije svidjao bas nesto ali sad mi je bas extra!
Na koliko kilometara si trenutno i kako ti se svidja kako auto ide?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja sam saznao da će update softwera za mirror link.Postoji mogućnost da se do nekog godišta odnosno datuma proizvodnje ne naplaćuje nadogradnja. Više info do kraja 2.mjeseca.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da ne otvaram novu temu, a hoću kad stigne auto. Danas sam naručio belu Korolu u sol varijanti, treba da stigne početkom aprila. Što se tiče novosti trenutno je sol varijanta 19200, sajamska cena i dobija se vaučer od 800 evra za dodatnu opremu. U standardnoj opremi sad idu parking senzori napred i pozadi i Apple i Android konekcija za multimediju. Pošto mi generalno ne trebaju neki dodaci, spustili su mi cenu za 800 evra tako da me sol izlazi 184 zelenih evropskih. Testirao sam istu u Mag centru i oduševio sam se, tiha, lagana za vožnju, pregledna. Kad bude stigla otvaram novu temu pa ću sve utiske tamo da sumiram. Inače luna je 17600 i plus 800 evra za dodatnu opremu. Verujem da i tu može da ide minus 800 pa da izađe niža cena.

Podeli ovaj post


Link to post

Moram priznati da je ovo sjajna ponuda i da si super prošao. Da sada biram izabrao bi isto što i ti.

Moja Corolla je 2019 godište. Od oktobra sam prešao 4600 km, manje više sve po gradu. Jedino sam za vikend išao do NS i nazad, tačnije do Lesnine (samo autoput), kada mi je trošio 8,2 litre. Ta potrošnja bi bila manja sigurno da sam vozio po ograničenju, ali nisam, testirao sam auto u delu puta gde se ne meri brzina. Corolla je definitivno položila ispit po pitanju držanja na putu i tu sam prezadovoljan sa njom. Nisko težište koja ima joj definitivno doprinosi tome, ja volim da testiram auto u krivinama i moram da priznam da nisam do sada uspeo da mi zadnji deo prošeta. Po gradu potrošnja mi je na 9,9 litara, što nije ništa čudno jer mi je većina vožnje odlazak i povratak na posao odnosno u špicu.

Par puta sam baš testirao auto, neki likovi sa dizelima su hteli da se 'trkaju', pa sam morao da pokažem da i atmosferski benzinci dobro idu. Skoro sam baš pročitao jedan komentar čoveka koji je vozio Octaviu 1,6tdi od 105 ks, a sada vozi Corollu. Kod dizela je veći obrtni moment na niskim obrtajima pa u startu imaš osećaj da to bolje ide, ali na kraju je to već druga priča. Malopre pomenuti primer Octavie i Corolle upravo to potvrđuje, Octavia je do 100 sporija za skoro 1 sekundu.

Sve u svemu, iako za mene ima par nedostataka (i to samo po pitanju opreme jer sam prethodno vozio auto u full opremi), ja sam veoma zadovoljan. Kao što rekoh na početku sol oprema je ono što bi me u potpunosti zadovoljilo, ali je to zadovoljstvo u trenutku moje kupovine iznosilo skoro 22K (a koliko vidim i sada je tako po cenovniku).

Izmenjeno od mipa

Podeli ovaj post


Link to post

Pravo da ti kažem jedva čekam da stigne, ko će dočekati april ali šta da se radi. Ja sam, što se tiče cene, išao malo na poznanstvo, preporuku od čoveka koji je uzeo prošle godine auto kod njih pa sam uspeo da dobijem ovakvu cenu. Čak sam na testu, gde je bila sol, rekao čoveku: "Ja mogu za ovakav auto da dam 18-18500 evra i ništa više. Nadji mi, uklopi se pa me zovi". Na kraju je tako i bilo. 

Da ti ne trujem više temu, u zdravlju da je voziš i da te služi bar jedan milion pređenih km bez kvara.

Izmenjeno od peppone

Podeli ovaj post


Link to post
Da ne otvaram novu temu, a hoću kad stigne auto. Danas sam naručio belu Korolu u sol varijanti, treba da stigne početkom aprila. Što se tiče novosti trenutno je sol varijanta 19200, sajamska cena i dobija se vaučer od 800 evra za dodatnu opremu. U standardnoj opremi sad idu parking senzori napred i pozadi i Apple i Android konekcija za multimediju. Pošto mi generalno ne trebaju neki dodaci, spustili su mi cenu za 800 evra tako da me sol izlazi 184 zelenih evropskih. Testirao sam istu u Mag centru i oduševio sam se, tiha, lagana za vožnju, pregledna. Kad bude stigla otvaram novu temu pa ću sve utiske tamo da sumiram. Inače luna je 17600 i plus 800 evra za dodatnu opremu. Verujem da i tu može da ide minus 800 pa da izađe niža cena.
koja je zemlja proizvodnje?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 5.10.2019. at 20:49, LAV-LAV said:

Meni se interijer jako svidio,ima osim TSS i onu tipku na krovu za SOS poziv. Ali... motor je nula prema 1.4 dizelu iz Toyote. Istina... kao sto reče Piške,kad se razradi drukcija je priča ili ga manje stedim. Nakon razrade ide kao 2.0
Mozda se to desi i ovom 1.6 ...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Druže, dokazano da je 1,6 najbolji kotor u toyoti, bez uvrede svako ima svoje mišljenje, ali to je dokazano od strane japanac na čelu toyote uz urađenih raznih testova

Podeli ovaj post


Link to post
pre 8 sati , LAV-LAV said:

koja je zemlja proizvodnje?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ako nije tajna druže gde si naručio auto u kom salonu, pošto i meni tad stize

Podeli ovaj post


Link to post

moja ima 2 godine

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je Turska zemlja proizvodnje, a ako me sećanje ne vara samo se u Turskoj prave Corole za evropsko tržište. Ja sam naručio u MAG Centru. 

Podeli ovaj post


Link to post

Sedan Turska Nova fabrika gde se proizvodi i CHR za ceo svet.
Hatchback I karavan Engleska

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da ni ja ne otvaram novu temu. I meni je jos polovinom Septembra stigla Corolla. Isto bela 1.6 Luna + Smart paket. Taj paket podrazumeva paljenje bez kljuca i automatsko preklapanje retrovizora. Kostala me je 17990 eur.

peppone Odlicno si prosao sa cenom. Aktuelna porudzbina u Luna paketu ima vise od mog

  • LED zadnja svetla
  • CarPlay, Android Auto (update uz doplatu)
  • MyT modul (postoji besplatan update)

Sol ima vise od prethodnog:

  • Prednje i zadnje parking senzore

 Drugim recima, ti za samo 400 eur vise imas sve ovo sto sam nabrojao +

  • 17" felne
  • Zatamnjena zadnja stakla
  • El. lumbalno podesavanje vozacevog sedista (ja nemam ni rucno)
  • Veliki displej umesto analognog brojila

Pre ovoga sam vozio Auris 2014 1.33 motor Luna + tempomat. i Rav 4 2015. 2.0D, pa mogu da uporedim.

Auris je imao lepu sitnicu, ostavu za naocare u nebu, dok druga 2 to nemaju. Imao je i podesavanje lumbalne podrske, koju nikad nisam ni koristio, kao i podesavanje visine suvozacevog sedista. Tu se sve prednosti Aurisa u odnosu na Corollu zavrsavaju. Na stranu sto ja volim vise hatchback zbog lakseg utovara prtljaga.

Corolla je u stabilnosti, upravljivosti, mekoci amortizera itd. majka za ova dva. Po potrosnji u gradu je Corolla najlosija (Rav i Auris slicni), na autoputu je Auris najekonomicniji, pa Corolla pa Rav. Po magistrali i regionalnim putevima opet je Auris najekonomicniji, a Rav i Corolla slicni. U proseku je 0,8 l veca potrosnja Corolle 1.6 (7500 km presao) od Aurisa 1.33 (24000 upisivao) ali sam vise vozio autoputem.

Adaptibilni tempomat je vrlo zanimljiv i koristan, mada ne i ekonomican kada je guzva. Npr. ja kada imam auto ispred na autoputu, ja prvo pustim gas, pa za par sekundi polako kocim, dok Corolla drzi gas do odredjene udaljenosti, a onda krece ostrije da koci, ponekad i previse naglo, sto nije ni prijatno ni ekonomicno.

Pracenje trake takodje korisno, ali cesto je i dosadno. Kada je put krivudav i uzak, nemoguce je strogo se drzati svoje trake. Takodje, kod preticanja je obavezno i za vracanje u desnu traku dati desni migavac. Moze da se iskljuci, ali ja ga ostavim, da ne bih zaboravio da ukljucim.

Automatsko kocenje siguran sam da je korisno, ali ponekad zakoci bez potrebe. Kada neki auto malo izviri na put (uparkirava se), a ja imam mesta da obidjem tako sto cu malo da predjem u drugu traku i obidjem ga. Tad naglo zakoci i to moze biti rizicno zbog vozila iza. Moze se podesiti osetljivost. Takodje, ako na raskrsnici imam prednost, a nailazi auto koji ima stop, ali prilazi malo brze, ja za svaki slucaj lagano kocim, jer ne znam da li taj vozac vidi stop, dok Corolla verovatno ceka da mi udje u traku, sto je kasno za kocenje, tj. ne bih rizikovao da  prepustim slucaju.

Prepoznavanje znakova je delimicno korisno. Prepoznaje lepo znakove ogranicenja brzine, zabrane preticanja itd. dok cesto ne prepozna znak za ulazak u naseljeno mesto. Juce sam zbog toga platio kaznu, prvu posle 10 god. voznje. Bilo mi sumnjivo da na putu pise SKOLA a da nema ogranicenja i ja usporim na 50, ali me je radar snimio par sekundi pre dok sam isao 63 km/h. Policajac kaze da je 1,5 km pre bio znak za ulazak u naseljeno mesto. Tako da se vise ne uzdam u to.

Automatska duga svetla su isto delimicno korisna. Ako se vozi nekim lokalnim putem i brzina je ispod 50 km/h, ostanu kratka svetla, a dugme za iskljucivanje je bas nepristupacno (iza mog levog kolena). Takodje se desava da ne skrati svetla kada neko naidje (retko), pa ako on blicne, tada se skrate.

Generalno Toyota safety sense me nije bas odusevio, ali je valjda korisno imati ga, nemam pojma.

Sve u svemu sam prezadovoljan Corollom. Jako stabilan auto, mekan po losijim putevima, za razliku od Rava gde sam navikao da stisnem zube preko "lezeceg," da mi ne ispadnu plombe :) Menjac, volan i pedale su dosta meksi od Rav-a a i od Aurisa.

Posle 1200 km sam imao problem sa pucketanjem i prekidanjem zvuka iz multimedije, pa su mi je kompletno zamenili.

Oduzio se post, ali ako neko ima neko pitanje, rado cu odgovoriti.

  • Like 1
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Znak za naseljeno mjesto je specifičnost Srbije i ne znam da postoji gdje drugdje. Na zapadu je to tabla sa nazivom naseljenog mjesta.

Sent from my A70 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ali imaju i ogranicenje. Recimo, kod nas na magistralnom putu postoji znak za 80, dok npr. u Austriji na magistrali nisam video 100, a to im je default-na brzina. Frka mi bila da vozim 100, vise volim da mi pise koliko sme :)

Podeli ovaj post


Link to post
Da, ali imaju i ogranicenje. Recimo, kod nas na magistralnom putu postoji znak za 80, dok npr. u Austriji na magistrali nisam video 100, a to im je default-na brzina. Frka mi bila da vozim 100, vise volim da mi pise koliko sme
To sta vidiš na ekranu nije pouzdano.Prati znakove. Evo primjera... izlaziš iz sporedne ceste na glavnu...nema šanse da ti auto očita te nove znakove. I obično i ne postoje na svakom ulazu na glavnu cestu znakovi koji vrijede za tu saobraćajnicu. A trebali bi biti... Tako da ono zaboravi.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 19.2.2020. at 19:10, nikolino said:

Posle 1200 km sam imao problem sa pucketanjem i prekidanjem zvuka iz multimedije, pa su mi je kompletno zamenili.

Kada kažeš multimedija misliš na neki od zvučnika ili na sam ekran multimedije. Naime, ja imam osećaj da mi nešto pucketa neki od zvučnika na desnoj strani li su to neke vibracije od zvučnika. Žena mi kaže da sam lud, što može biti, ali sam prilično osetljiv na zvukove. Doduše, pucketa kada slušam radio, kada pustim USB mislim da je sve ok ili je možda do toga jer pojačam jače muziku. :)

Inače sve što si napisao je tačno. Ja Corollu upoređujem sa Lagunom 3 (vozio 2 različite od 2011-e) i Corolla je definitvno tvrđe trimovana, ne i neudobna, ali zato ležanje na putu a pogotovo po krivinama sjajno.

Evo i šta kažu taksisti:

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam danas isto imao trip da mi je neki od zvucnika "probio" dok sam slusao radio, prebacim na cd i sve super..

Podeli ovaj post


Link to post

Koja dominacija Toyote. 

Jel imao neko priliku da upredi staru i novu korolu u voznji? Tj da li je nova bolja u voznji ili udobnija?

Podeli ovaj post


Link to post

Za voznju nisam vozio ali sam usao u Korolu HB i razocarao se. Po udobnosti i mesta u auta naspram Aurisa nikakav napredak, cak sto vise cini mi se da je i gepek u Koroli HB manji. Materijali su ok normalno. Sedan je druga prica.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Posedujem "staru" 2017to, a vozio sam i novu 1.6, a za vikend i 1.8 hybrid limo. Mnogo udobnija, cvrsca, ispeglanija, tisa, bolje lezi u krivinama. Bolji materijali unutra. Hibrid prica za sebe, vrlo rado bih je posedovao.

Mesto i komfor - iako tisa i ispeglanija - manje mesta pozadi nego na staroj i otezan ulazak pozadi, gepek isti. 

Sve u svemu - bolja nego stara cini mi se.

 

P.S. I dalje ima sitnih boljki oko zavrsne obrade - oplata gepek prostora, napred stubovi i ceo plafon deluje da moze biti kvalitetnije. I da, nema pregrade za cvike u plafonu, pa nema sta vise da bude krivo :)

 

Pozdrav

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
 
 
 
 
On 26.2.2020. at 14:11, mipa said:

Kada kažeš multimedija misliš na neki od zvučnika ili na sam ekran multimedije. Naime, ja imam osećaj da mi nešto pucketa neki od zvučnika na desnoj strani li su to neke vibracije od zvučnika. Žena mi kaže da sam lud, što može biti, ali sam prilično osetljiv na zvukove. Doduše, pucketa kada slušam radio, kada pustim USB mislim da je sve ok ili je možda do toga jer pojačam jače muziku. :)

Imao sam problem bas sa multimedijom, odnosno pretpojacalom. Kad pukne, kao da nesto udari u krov, izgubi se zvuk na par sekundi pa nastavi. Onda je pocelo sve cesce sa duzim pauzama, dok nije potpuno prekinut zvuk. Morao sam do servisa 4 puta da se utvrdi sta je u pitanju i cekao sam ukupno oko mesec dana da bude zamenjeno. Sad je sve kako treba.

 
 
 
 
 
 
 
 
pre 3 sati , Milak said:

Koja dominacija Toyote. 

Jel imao neko priliku da upredi staru i novu korolu u voznji? Tj da li je nova bolja u voznji ili udobnija?

Ja sam testirao prethodnu korolu 1,6 pre kupovine aurisa 1,33. Imala je vise snage, ali nije bila nesto vidno startnija. U prethodnoj generaciji, najveca razlika izmedju Aurisa i Korole je 260 i 270 cm medjuosovinski razmak. Sada je na HB i SD ta razlika manja, jer HB ima 263 cm. I u prethodnoj i u novoj razlika je u prostoru na zadnjoj klupi. HB i Auris imaju manje mesta za noge, ali vise za glavu.

Glavne razlike izmedju prethodne ii nove je u upravljivosti i ogibljenju. Razlika je bas osetna. Imam utisak kao da se volan i ja dobro poznajemo. U krivinama je stabilan, a neravnine jako dobro upija. Dizajn spolja je slican, kao sto je ocigledno, za razliku od HB i Aurisa. Unutrasnjost se razlikuje po sedistima, ova nova su malo udobnija i lepsa. Ja licno ne vidim neku razliku u kvalitetu unutrasnjosti, o kojoj neki pricaju. Piano plastika je lepa prvih mesec dana, a onda ide na zivce jer se poznaju otisci prstiju, prasina, a grebe se i papirnom maramicom. DIzajn instrument table i centralne konzole je stvar ukusa. Ja sam vise voleo prethodnu, ali se po velicini ekrana stare vidi da je demode, a i nova je vec prevazidjena dizajnerski.

Pedale kvacila i kocnice su mekse, HOLD funkcija je zamenila Hill Assist Control. Sada se pritisne dugme Hold pored menjaca i kada god se auto zaustavi kocenjem, tada je "podignuta rucna". Na prethodnom modelu je morala da se jace stisne kocnica i 3 sekunde je auto zakocen. Na Luna i vecim paketima nema rucne kocnice, vec je tu dugme. Prakticno je dok ne sednes u drugi auto i ne krenes da vozis sa podignutom rucnom.

Automatsko zatamnjivanje retrovizora stvarno radi dobar posao, ali zato nema ostave za naocare. Nema podesavanja lumbalnog dela ni suvozacevog sedista po visini, sto je prethodna Korola imala od Lune i na visim paketima.

Prethodna verzija je kostala u pocetku 15500 a kasnije 16500 u Sport paketu (Alu felne, podizaci pozadi i tempomat vise od Luna paketa) a nova je Luna 17500 odnosno trenutna isporuka je 17690. Razlika od 2000 vredi kada se pogleda upravljivost i ogibljenje uz Toyota Safetu Sense.

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota izbacila cenovnik sa cenama umanjenim za vaučer od 800 Eur, pa je tako sa Luna paketom opreme 16890 Eur, a u Sol opremi 18400 Eur.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, sad su ti paketi odlicna kupovina. Ja sam letos iskoristio pola kredita beskamatno, ali je to sve ukupno manje od 300 eur, a ovaj popust je u odnosu na letos 600 eur kada pricamo o Luna paketu.

Podeli ovaj post


Link to post

Otkako je uvedeno vanredno stanje potrošnja mi se smanjila na 7,2 litre, relacije su iste, na posao i s posla. Znači, nešto preko 2 litre manje nego kada je normalno stanje.

Podeli ovaj post


Link to post

×