Jump to content
mipa

Corolla 1,6 SD Valvematic Luna 2019

Recommended Posts

Otkako je uvedeno vanredno stanje potrošnja mi se smanjila na 7,2 litre, relacije su iste, na posao i s posla. Znači, nešto preko 2 litre manje nego kada je normalno stanje.
Znači Corolli prija vanredno stanje :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Podeli ovaj post

Udario me jedan na parkingu, ovo čak i nije prvi udarac jer mi je već neko zakačio zadnji branik, ali ovaj me je baš rasturio. Sreća da imam kasko.

20200402_073314.thumb.jpg.2c5e82b8f14f3fc4172d32e3f3f75772.jpg

Izmenjeno od mipa

Podeli ovaj post

Udario me jedan na parkingu, ovo čak i nije prvi udarac jer mi je već neko zakačio zadnji branik, ali ovaj me je baš rasturio. Sreća da imam kasko.
20200402_073314.thumb.jpg.2c5e82b8f14f3fc4172d32e3f3f75772.jpg

Za ovo ti preporučujem da zoveš policiju. Zato da dobiješ policijski zapisnik jer je šteta dosta velika.Mogli bi te to tražiti na osiguranju.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

posto sam nedavno prosao kroz proceduru steta-kasko-servis… najbolje bi bilo posle saobracajne nezgode, kolika god da je, 1. pozvati policiju, 2. saciniti evropski obrazac i 3. slikati na licu mesta. onda ste obezbedjeni i pokriveni (kaskom). posle toga ce procenitelj dati preliminaran izvestaj, a servis konacan sud i oni ce medjusobno da prebijaju racune.

po meni ovo nije velika steta, tj. steta koja ne ostavlja posledice. samo limarski deo da se odradi/zameni. 

medjutim, u toyoti su mi rekli da je obustavljena isporuka delova, tako da ces malo pricekati.

bice to sve super.  

Podeli ovaj post

Šteta je zakonski mala,ali vjerojatno prelazi 700 € (za osiguranje prelazi prag),bolje zvati policiju.Dovoljno je nazvati, ne mora biti uviđaj.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Zvao sam policiju. Pošto sam pomerao auto, rečeno mi da dodjem kod njih u Savsku. Onda me tamo jedan muntao da sam pomerao auto i da ne zna da li sam auto udario u saobraćaju, ja rekoh rekao mi vaš kolega kada sam zvao da dodjem jedan dan. Onda mi rekao da sačekam u čekaonici, izašao drugi kolega, uzeo moje podatke i gde se to desilo i rekao da od 06.04 odem u Lermonotvu da podnesem zahtev za službenu zabelešku (u prevodu onog prvog je mrzelo da piše izveštaj). Ja sam već radio sa kasko za drugi auto za udes na parkingu, ali je tada žena udarila auto u jedan bangavi stubić koji je nasred parking mesta sa desne strane (relikvija starog parking mesta za invalide koji niko ne sklanja) i naravno ništa mi nisu tražili. Šteta je bila preko 100k dinara jer sam radio u ovlašćenom servisu (urađena zamena komplet vrata sa farbanjem). Generalno, čuo sam da prave problem za štete preko 200k dinara bez policijskog zapisnika, ali i za to postoji lek.

Podeli ovaj post

Inače zvao sam već Toyotu, znam da ću pričekati, nije mi to problem, bitno da udjem u proceduru.

Podeli ovaj post