Jump to content
Vuk87

Toyota yaris 1.4 d4d "velika" potrošnja

Recommended Posts

Dobar dan ljudi, jedno pitanjce za vlasnike 1.4 d4d Yarisa....
Koja vam je realna potrošnja dizela u gradskim uslovima vožnje, vozim isključivo auto po BG-u a neki ljudi me mrače sa nekom normalnom potrošnjom od 4,5 - 6 l....koju ja realno nikada nisam uspeo da postignem, izuzev daljih putovanja kada Jare opravda ulogu malog potrošača...Najniže što ja uspevam u beogradskim uslovima vožnje jeste 6,2 l a i to realno jako teško, kada se uputim na Novi Beograd i slično, a najčešće je potrošnja na 6,8 - 7,5 l....

Čak i ovi što voze 1,3 govore o potrošnji oko 6 l....

E sad da nema ovih koji mrače sa ovom smešnom potrošnjom ne bih ni postavljao ovo pitanje, da bukvalno čovek pomisli da nešto nije u redu sa autom iliti što bi rekao Stevo Žigon : " Mom autu nije dobro "......

Molim vas da podelite svoja iskustva ......
Hvala

Podeli ovaj post

Tvom automobilu definitivno nije dobro

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post

Slazem se u potpunosti, nedavno isto yare kupio ćerki. Za 3 meseca gradske voznje (nije u špicu) auto ne prelazi 4,8L mereno od "čepa do čepa". Bio jedan test od Bgda do Srebrnog jezera...3,7L normalne voznje, do max 120km/h, prosek je bio 72km/h.

Podeli ovaj post

Dobar dan ljudi, jedno pitanjce za vlasnike 1.4 d4d Yarisa....
Koja vam je realna potrošnja dizela u gradskim uslovima vožnje, vozim isključivo auto po BG-u a neki ljudi me mrače sa nekom normalnom potrošnjom od 4,5 - 6 l....koju ja realno nikada nisam uspeo da postignem, izuzev daljih putovanja kada Jare opravda ulogu malog potrošača...Najniže što ja uspevam u beogradskim uslovima vožnje jeste 6,2 l a i to realno jako teško, kada se uputim na Novi Beograd i slično, a najčešće je potrošnja na 6,8 - 7,5 l....
Čak i ovi što voze 1,3 govore o potrošnji oko 6 l....

E sad da nema ovih koji mrače sa ovom smešnom potrošnjom ne bih ni postavljao ovo pitanje, da bukvalno čovek pomisli da nešto nije u redu sa autom iliti što bi rekao Stevo Žigon : " Mom autu nije dobro "......

Molim vas da podelite svoja iskustva ......
Hvala
Kratke relacije i gradska gužva mogu bez problema dignuti potrošnju

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Izgleda da sam i bio u pravu, i da ste bili u pravu, zimska potrošnja mi jako teško pada ispod 8l, i to kad nema neke preterane gužve, čim malo zaglavim potrošnja ide na 9 bez problema.

U ponedeljak teram auto da se proveri šta je u pitanju, možda Egr ventil, usisna grana, mada auto ide kao zvrk, ali baca crn dim kad se jako stisne gas.

Na otvorenom svakako je potrošnja u fabričkim granicama, malo jača možda .

Takođe sam se setio da na tri zadnja mala servisa nisam promenio filter goriva, pa je možda i to uzrok nešto povećane potrosnje.

Apsurdno je, imam i Mercedesa E250 cdi koji troši 8-10 u gradu i Yarisa koji troši približno.

Takođe sam se šokirao , vozio sam par dana novog Tipa 1.3 koji u gradu ne može da pređe preko 6,2 l, kakva god gužva bila.

Pritom je teži od Yareta sigurno 300 kg.

Realno Yare mora da bude približno efikasan.

• Like 1

Podeli ovaj post

Za pet godina i 50 000km, realno po Beogradu 6.3 l/100km.

Podeli ovaj post

Izgleda da sam i bio u pravu, i da ste bili u pravu, zimska potrošnja mi jako teško pada ispod 8l, i to kad nema neke preterane gužve, čim malo zaglavim potrošnja ide na 9 bez problema.
U ponedeljak teram auto da se proveri šta je u pitanju, možda Egr ventil, usisna grana, mada auto ide kao zvrk, ali baca crn dim kad se jako stisne gas.
Na otvorenom svakako je potrošnja u fabričkim granicama, malo jača možda .
Takođe sam se setio da na tri zadnja mala servisa nisam promenio filter goriva, pa je možda i to uzrok nešto povećane potrosnje.
Apsurdno je, imam i Mercedesa E250 cdi koji troši 8-10 u gradu i Yarisa koji troši približno.
Takođe sam se šokirao , vozio sam par dana novog Tipa 1.3 koji u gradu ne može da pređe preko 6,2 l, kakva god gužva bila.
Pritom je teži od Yareta sigurno 300 kg.

Realno Yare mora da bude približno efikasan.
Fiat Tipo 1.3... to je radila Srbija,a ne neki tamo bez veze

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Turska, ne Srbija.

• Like 1

Podeli ovaj post