Jump to content
Vuk87

Toyota yaris 1.4 d4d "velika" potrošnja

Recommended Posts

Dobar dan ljudi, jedno pitanjce za vlasnike 1.4 d4d Yarisa....
Koja vam je realna potrošnja dizela u gradskim uslovima vožnje, vozim isključivo auto po BG-u a neki ljudi me mrače sa nekom normalnom potrošnjom od 4,5 - 6 l....koju ja realno nikada nisam uspeo da postignem, izuzev daljih putovanja kada Jare opravda ulogu malog potrošača...Najniže što ja uspevam u beogradskim uslovima vožnje jeste 6,2 l a i to realno jako teško, kada se uputim na Novi Beograd i slično, a najčešće je potrošnja na 6,8 - 7,5 l....

Čak i ovi što voze 1,3 govore o potrošnji oko 6 l....


E sad da nema ovih koji mrače sa ovom smešnom potrošnjom ne bih ni postavljao ovo pitanje, da bukvalno čovek pomisli da nešto nije u redu sa autom iliti što bi rekao Stevo Žigon : " Mom autu nije dobro "......


Molim vas da podelite svoja iskustva ......
Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Tvom automobilu definitivno nije dobro

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se u potpunosti, nedavno isto yare kupio ćerki. Za 3 meseca gradske voznje (nije u špicu) auto ne prelazi 4,8L mereno od "čepa do čepa". Bio jedan test od Bgda do Srebrnog jezera...3,7L normalne voznje, do max 120km/h, prosek je bio 72km/h.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
Dobar dan ljudi, jedno pitanjce za vlasnike 1.4 d4d Yarisa....
Koja vam je realna potrošnja dizela u gradskim uslovima vožnje, vozim isključivo auto po BG-u a neki ljudi me mrače sa nekom normalnom potrošnjom od 4,5 - 6 l....koju ja realno nikada nisam uspeo da postignem, izuzev daljih putovanja kada Jare opravda ulogu malog potrošača...Najniže što ja uspevam u beogradskim uslovima vožnje jeste 6,2 l a i to realno jako teško, kada se uputim na Novi Beograd i slično, a najčešće je potrošnja na 6,8 - 7,5 l....
Čak i ovi što voze 1,3 govore o potrošnji oko 6 l....

E sad da nema ovih koji mrače sa ovom smešnom potrošnjom ne bih ni postavljao ovo pitanje, da bukvalno čovek pomisli da nešto nije u redu sa autom iliti što bi rekao Stevo Žigon : " Mom autu nije dobro "......

Molim vas da podelite svoja iskustva ......
Hvala
Kratke relacije i gradska gužva mogu bez problema dignuti potrošnju

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da sam i bio u pravu, i da ste bili u pravu, zimska potrošnja mi jako teško pada ispod 8l, i to kad nema neke preterane gužve, čim malo zaglavim potrošnja ide na 9 bez problema.

U ponedeljak teram auto da se proveri šta je u pitanju, možda Egr ventil, usisna grana, mada auto ide kao zvrk, ali baca crn dim kad se jako stisne gas.

Na otvorenom svakako je potrošnja u fabričkim granicama, malo jača možda .

Takođe sam se setio da na tri zadnja mala servisa nisam promenio filter goriva, pa je možda i to uzrok nešto povećane potrosnje.

Apsurdno je, imam i Mercedesa E250 cdi koji troši 8-10 u gradu i Yarisa koji troši približno.

Takođe sam se šokirao , vozio sam par dana novog Tipa 1.3 koji u gradu ne može da pređe preko 6,2 l, kakva god gužva bila.

Pritom je teži od Yareta sigurno 300 kg.

 

Realno Yare mora da bude približno efikasan.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za pet godina i 50 000km, realno po Beogradu 6.3 l/100km.

 

Podeli ovaj post


Link to post
Izgleda da sam i bio u pravu, i da ste bili u pravu, zimska potrošnja mi jako teško pada ispod 8l, i to kad nema neke preterane gužve, čim malo zaglavim potrošnja ide na 9 bez problema.
U ponedeljak teram auto da se proveri šta je u pitanju, možda Egr ventil, usisna grana, mada auto ide kao zvrk, ali baca crn dim kad se jako stisne gas.
Na otvorenom svakako je potrošnja u fabričkim granicama, malo jača možda .
Takođe sam se setio da na tri zadnja mala servisa nisam promenio filter goriva, pa je možda i to uzrok nešto povećane potrosnje.
Apsurdno je, imam i Mercedesa E250 cdi koji troši 8-10 u gradu i Yarisa koji troši približno.
Takođe sam se šokirao , vozio sam par dana novog Tipa 1.3 koji u gradu ne može da pređe preko 6,2 l, kakva god gužva bila.
Pritom je teži od Yareta sigurno 300 kg.
 
Realno Yare mora da bude približno efikasan.
Fiat Tipo 1.3... to je radila Srbija,a ne neki tamo bez veze

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Јарис 2009 1.4 Д4Д Пиезо дизне. Мени потрошња пензионерске вожње око 6.2. Ако се мало опустим 7. Ако закачим гужве по граду иде и више. Изненадио сам се да је тако висока потрошња. 
Сви моји много старији аутомобили су трошили мање. Мајсторима не могу да се жалим јер кажу да је све у савршеном стању. Као "није ти ово ново ауто па да мало троши".
Усисну грану неће да чисте јер кажу да се то без потребе не ради. ДПФ могу да ми очисте али кажу нећу добити ништа са тим јер сензори притиска на ДПФ имају нормалне вредности.
Мислим да је све крива електроника на дизнама која убризгава тако да би нешто регулисала. По мени ауто у леру ми много троши. Избегавајте дизеле са електронским дизнама.
То је мој савет.
 

Podeli ovaj post


Link to post

Nešto ti definitivno nije u redu, jer dizel B segmenta ne sme toliko da troši.

Imao sam 308 SW 1,6 HDI 110 istog godišta ( težak oko 1.565 kg), takodje sa tim "high-tech" diznama (kao i sa DPF-om). Pratio sam mu životnu potrošnju, od prvog dana kada sam ga kupio, pa do dana prodaje ( posle oko 185 hiljada km i 10 godina ) i ukupan prosek potrošnje mu je za 10 godina bio 5,35. Nikada bilo kakav probem (pa ni sa diznama ili DPF-om).

Već oko 6 godina vozim i dizelski 500L sa 1,6 MJ motorom ( težak 1.533 kg) i on ima malo veći životni prosek ( oko 5,6 ), ali, i on ima oblik kocke (visok 165 cm).

Tebe nešto očito "zeza".

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ако нешто зеза мајстори би требали знати како да се реши. Јапаншоп на смедеревцу нема решење. Мајстор који ради тамо каже вози Ауриса 2.0 и троши му 10л по граду.
Он сматра да је то нормално. Био сам у још два сервиса. Сви кажу да је то нормална потрошња. Ја мислим да није. Али ето не знам како да се поставим.
Постоји могућност да су ми дизне лоше али да он ради кориговање јер су електронске па компјутер не може да препозна лошу дизну.
Усисна грана да је прљава. Ја сумњам да су дизне. На леру ми троши подоста. Углавном сви параметри на дијагностици су одлични.

Podeli ovaj post


Link to post

Motor od 90 konja mora da trosi. Zar je 7 litara mnog? To sto ti drugi pune glavu o 5l gradske voznje je tacno, ali kroz Pancevo.

Ne daj da ti cackaju taj autic, proci ces kao ja: odran za servis dizni i sa tudjim katalizatorom (moj bio perfektan). Auto nije radio ravnomerno pa me "prijatelj" zaklao za pare i auto.

Ako imas ozbiljniji problem sa dizelom, SAMO u Toyotu.

Pozdrav

 

Izmenjeno od abcd....

Podeli ovaj post


Link to post

@abcd.... Хвала. И ја сам убеђен да Јарис не може много мање да троши. Имао сам Поло 1994 1.9 без турбине и са њим сам трошио 6.5 максимално.
Нисам штедио ауто у вожњи. Иначе мало жустрије возим по граду. Не много али мало агресивније. Јарис ми троши 6.2 пензионерске вожње на борду. Имам доста и отвореног пута.
Сипао сам пун резервоар па кад потрошим сипам до врха и рачунам. Али по казаљки за резервоар до сада испада око 6-6.5.
Поло није имао климу. Није могао да убрза тако јако као Јарис. Нема катализаторе, ДПФ и остале глупости да га гуши.
Кад се све сабере мислим да је то реалност. Ја сам очекивао ниже али шта да се ради.
Сервис наравно само код проверених мајстора или директно Тојота.

Podeli ovaj post


Link to post

Ево након скоро годину дана да кажем искуства о потрошњи. Потрошња ми се смањила. Потрошња никад не прелази 6л. Већином је око 5.5. Мерим увек од чепа до чепа. Борд ми увек
показује већу од реалне потршње за око пола литра. Постоји можда више разлога зашто се потрошња смањила.  Аутомобил је био дуго у Швајцарској на плацу због короне.
Није вожен. Можда је сад мало разрађен. 
Друга ствар је што сам заменио две дизне.
Трећа ствар је отишао сам на декарбонизацију и онда сам изашао на аутопут и возио четвртом 100 на сат 20 минута. Да ли је до декарбонизације или сам ја продувао читав систем таквом вожњом не знам.
После тога ауто боље вуче.
Четврта ствар је што сам ја временом срастао са аутом и доста савршеније додајем и одузимам гас кад треба. Не трошим велику енергију кад не треба. 
Можда је само нешто од овога а можда све по мало. 
Највећа потрошња је кад више дана заглавим у гужвама по Бг и тад је 5.8 била највећа измерена. Иначе идем са НБГ и закачим некад мало аутопута кроз град. Ако идем на неки пут, возим аутопутем и преко 130.
Тако да ме вожња по аутопуту дође иста потрошња као и по граду. 

Podeli ovaj post


Link to post

To sada ( posle svih tih zahvata) deluje kao veoma korektna potrošnja. Mislim da je to najviše doprinela ta promena dve dizne. Ali i sve ostalo po malo.

Podeli ovaj post


Link to post

×