Jump to content
vojin88

pozdrav od novog clana :D toyota auris 1.33 2016 god.

Recommended Posts

Juce sam postao ponosni vlasnik gore napomenute toyote.

Auto je kupljen u Nisu odakle sam i ja ima jos 2 godine garancije i presla 39600km.

odusevljen sam kolima kako izgledaju i sa belom bojom po meni prelepo izgleda. uzet je sa osnovnim paketom ali je bivsi vlasni doplatio za aluminijumske felne 15" koje stoje prelepo.

Motor lepo vuce juce sam je vozio i tada su u kolima bile tri odrasle osobe i zadovoljan sam kako ide. naravno ne moze da se ocekuje od ovog motora da lepi za sedista ali stvarno sam zadovoljan.

Pre ovog auta sam vozio alfu  147 1.6 120hp punih 10 godina a ovaj sigurno ce u mom vlasnistu biti minimum toliko ako ne i vise. ne volim da menjam kola mnogo.

Dosta od mene za sada dosta sam pod utiskom i stvarno sam prezadovoljan.

 

232.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican si auto uzeo, neka je sa srecom! Odlicno cim su prvi utisci dobri a sto se tice oko motora ne sekiraj se, ja imam 1.6 i on ne lepi ali ide, isto je sa 1.33 i on ide fino.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Срећна куповина, много пређених километара :toyolove:

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala vam ljudi. javicu se ja sa jos utisaka kako vreme odmice :D

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sretno sa novim autom. Ima li razlike u ubrzanju izmedju njega i prethodne alfe?. 

Mislim da ces prije svega razliku osjetiti u ustedi na gorivu. Ovaj motor skoro pa da moze parirati dizelu. Sa druge strane nemas dizni, dpf-ova za propuhavanje i slicno. Ko trazi auto od a do b ovakvi primjerci su u uzoj konkurenciji za izbor. 

Izmenjeno od Sedin

Podeli ovaj post


Link to post
Sretno sa novim autom. Ima li razlike u ubrzanju izmedju njega i prethodne alfe?. 
Mislim da ces prije svega razliku osjetiti u ustedi na gorivu. Ovaj motor skoro pa da moze parirati dizelu. Sa druge strane nemas dizni, dpf-ova za propuhavanje i slicno. Ko trazi auto od a do b ovakvi primjerci su u uzoj konkurenciji za izbor. 
Ima razlike u ubrzanju na strani alfe ali nije to nesto mnogo. Alfa je isto morala u visokim obrtajima da se vrti da bi vukla. Ovaj vvti motor se i ne cuje toliko u visokim obrtajima.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

ovo jos neka fotka

 

IMG_20191013_105242.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

daj jos koju fotku, sto si se stego toliko...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ovih dana izbacicu slike od enterijera :D

treba da zamenim zadnju desnu stopku polomljena je i brisace bi zamenio.

da li se gubi garancija ako kupim stop svetlo na drugo mesto a ne u servisu?

 

InkedIMG_20191013_105235_LI.jpg

InkedIMG_20191007_135632_LI.jpg

Podeli ovaj post


Link to post
ovih dana izbacicu slike od enterijera :D
treba da zamenim zadnju desnu stopku polomljena je i brisace bi zamenio.
da li se gubi garancija ako kupim stop svetlo na drugo mesto a ne u servisu?
 
InkedIMG_20191013_105235_LI.thumb.jpg.cf91d6623cfed50eb44ae3fdc4a5eb2e.jpg
InkedIMG_20191007_135632_LI.thumb.jpg.d9d5200ba0a98b07f2d54bd667bc513f.jpg
To iskusnije forumase ce da odgovore ja nemam pojma a i mene isto zanima dali prave i oko toga problem. Ali ako nadjes jeftiniji originalni i ti neki elektricar promeni nece ni da primete da si menjao stopku. Bas lepo inace izgleda i na ovih 15" felnama, kod mene su isto 15" ali celicne sa ratkapnama ali ako nadjem ko tvojih bez razmisljanja bi ih uzeo

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Uskoro mi se blizi servis krajem februara mada planiram picetkom februara da ga odradim. Interesuje me da li da kazem u servisu da mi zategnu lanac ako ima potrebe za time ili oni to sami pogledaju? Do sada nikada nisam vozio auto sa lancem pa pitam za savet.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 13 sati , vojin88 said:

Uskoro mi se blizi servis krajem februara mada planiram picetkom februara da ga odradim. Interesuje me da li da kazem u servisu da mi zategnu lanac ako ima potrebe za time ili oni to sami pogledaju? Do sada nikada nisam vozio auto sa lancem pa pitam za savet.

Lanac je predvidjen za life-long trajanje, nemas potrebe za bilo kakvim diranjem, tu samo mogu da ti naprave problem. 

 

Sto se tice stopke koju si pominjao (ne znam da li si rijesio) ali taj dio ti nece narusiti garanciju. Samo na mehanici i ovjesu ako radis (tipa mijenjas kocnice) izvan ovlaštenog gubi garanciju. 

 

Slozio bih se za alu felge, jako lijepo izgleda, kako se cijena krece kod vas? Kako stojis sa potrosnjom i u kojim uslovima ga vozis (gradska spica ili magistrala)? 

Izmenjeno od Sedin

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se felni tice rekao mi je prethodni vlasnik da je doplatio oko 700e ili 600 nisam siguran. 

Sto se moje voznje tice sve je gradska voznja i to bas velike guzve 5km da predjeđ treba mi po 20minuta nekada i vise. Kreni stani voznja muka mi je od nje. Retko kada je da kazem da je normalna gradcka voznja. Dok nisu te vuzve bile trosio mi ke malo preko 7 a sada zadnji put kada sam merio bilo je 8l.

Podeli ovaj post


Link to post

Blago tebi, ja danas stigao i do 10l proseka Ali kod mene ja i otac vozimo Aurisa i ne pazimo puno o indikatora kad treba da promenimo brzinu a narocito on, kad vozi vozi ne zanimaju ga ni obrtaji ni nisto. Ali ovo je sad preko zime preko leto je oko 7.5l. Fina potrosnja imas narocito kad celo vreme si po gradu. Sta si uradio sa stopom?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nista jos nisam dirao. Nije strasno tako da cu sacekati prolece taman da se raspitam da li su te kineske stopke dobre, da vremenom ne blede i tako to. U ovlascenom servisu oko 220e.

Podeli ovaj post


Link to post
Nista jos nisam dirao. Nije strasno tako da cu sacekati prolece taman da se raspitam da li su te kineske stopke dobre, da vremenom ne blede i tako to. U ovlascenom servisu oko 220e.
A kineski koliko su?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , cdyane said:

A kineski koliko su?

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk
 

100e :D

Podeli ovaj post


Link to post

Nije ni taj malo... Prati oglase mozda izadje neki oridjidji

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da li bi neko mogao da mi kaze da li bi mogao kod mene da stavim multimediju iz aurisa koja ima navigaciju kameru itd. Interesuje me da li ne bi imao nekih problema da li bi pokazivala sve kao kada je ugradjena fabricki?

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi trebao da imas nikakvih problema koliko ja znam. Mada ja to ne bih dirao, jedino mozda zbog navigaciju ali za to koristim mobilni. Kamera za rikverc je ok ali bi radije ugradio senzore, manje budzenja. Ako si se odlucio to sa uradis samo napred, mislim da ne bi trebao da imas nikakvih problema.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 13.10.2019. at 20:06, vojin88 said:

ovo jos neka fotka

 

IMG_20191013_105242.jpg

Dobre felge, bas su lijepo legle? Znas li koliko dodju? 

 

Kako ide auto :) imamo iste motore

Podeli ovaj post


Link to post
Dobre felge, bas su lijepo legle? Znas li koliko dodju? 
 
Kako ide auto imamo iste motore
Kako mi je rekao bivsi vlasnik ta njih je dopkatio oko 700e. Sada da li mogu da se nadju polovne to neznam.
Auto ide dobro bude trenutaka kada bi trebao da ima malo vise snage ali sam zadovoljan u sustini kako ide sa tih 100ks.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Kotrlja li se auris :) koliko si presao do sad i kako stojis sa potrosnjom ulja 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 45 minuta, Sedin said:

Kotrlja li se auris :) koliko si presao do sad i kako stojis sa potrosnjom ulja 

Manje od 800km mi fali da dodjem do 10000km predjenih. Ulje koliko sam primetio ne trosi od servisa sam presao 5600km nije ni gram potrosio. Isao sam na zlatibor i nisam ga uopste stedeo razvlacio sam ga muski i terao ga svuda :D

Podeli ovaj post


Link to post

×