Jump to content
marko329

toyota corolla d4d 2015

Recommended Posts

zdravo svima, pozdrav iz budve,  vlasnik sam toyote corolle 1.4 d4d, 2015, auto sam kupio od prvog vlasnika u februaru ove godine, sa predjenih 59 000 km i odlicnom stanju sto se i ocekuje za ovu kilometrazu uz par ogrebotina na braniku i vratima...za sad sam presao 11 000 km,,, mogu reci da sam generalno zadovoljan i osjetio sam veliki skok u odnosu na predhodni moj auto golf 6 1.4 benz 80ks. kod corolle mi se svidja sto je prostrana , moze 4 odraslih ljudi da putuju bez problema i udobnost je dosta dobra,,,sa malim dizelasem sam baz zadovoljan, potrsonja je bas mala , na otvoreno 4,2 l, ide odlicno za svojih 90 konja, jedino mislim da je izolacija kabine malo slabija pa se motor malo vise cuje za razliku od nemackih konkurenata, i smeta mi sto ne dozvoljava da se vozi na nizim obrtajima ispod 1800 i brzinama 4 5 6, opet za razliku od golfa 7 tdi koji sam skoro provozao. zavrsna obrada unutrasnjosti bi mogla biti bolja. i samo jedno pitanje ---za sta sluzi dugme SOFT na klima uredjaju?...ubacicu jos par fotki od auta

73091161_2608219812558454_5128873211273936896_n.jpg

73370530_2382803318700678_8156417085816176640_n.jpg

72582021_477720096147110_2257310596028432384_n.jpg

20190920_123338.jpg

20190604_171924.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Dugme soft... imaš soft,medium i fast... razina rada klime

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odnosi se zapravo koliko brzo zelis da dostignes temperaturu.

Podeli ovaj post


Link to post

Ili ti ga brzina puhanja

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

...jačina

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao.
Na izolaciji motornog prostora se poradilo kod restyla modela tvoje Corolle.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

to sam i ja cuo na jednom testu...ali generalno sam se navikao,,mozda sam i ja malo vise cuo rad dizel motora jer sam predhodno vozio benzinca....na moju zalost moram da prodajem ovaj auto jer vec 4 mjeseca imam problem sa lijevim koljenom...moram da predjem na automatik...najradije bi kad bi ga prodao trazio isti auto sa istim motorom samo automatik...sad kod dizela korole je neki robotizovani aut menjac...da li je neko vozio taj menjac i kako se ponasa u praksi

Podeli ovaj post


Link to post

Odličan je CVT menjač. Nisam video dizela u ponudi ali zato imaš 1.6 valvematic benzinca u ponudi. Odličan je 1.6 benzinac .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

iskreno ne bi benzinca iz raloga potrosnje i obrtnog momenta koji je neiskoristiv kad je na tako velikim obrtajima,,,drug mi ima stari auris sa tim motorom i uz brdo ovaj dizel od 90 konja bolje vuce nego taj sa benz 130 konja...govorim o normalnim obrtajima i ne razvlacenju drugom do 80...

Podeli ovaj post


Link to post

evo jos par slicica, ovo je bilo par dana nakon kupovine

 

DSC_0003.JPG

DSC_0023.JPG

Podeli ovaj post


Link to post

Prekrasan auto.Kažeš da te boli koljeno. Mozda je za tebe nekakav SUV bolje riješenje. Razmišljaj u tom pravcu, pptpuno drugi doživljaj... SUV automatic... Jesi li primjetio nekakav problem na ovom autu? Ima li čudnih zvukova?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nisam primjetio nikakve cudne zvukove,,,na autu su prije nego sto sam ga kupio promenjena sva 4 diska i plocice....

Podeli ovaj post


Link to post

Novi diskovi na 59 000? Zbog reklamacije ili lošeg vozača?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

da,,,vlasnik od kog sam kupio  je rekao mom ocu da su mu ih zamjenili na prehodnom servisu,,,i vidjelo se da su novi...razlog mi nije rekao niti sam ga pitao jer je moj otac razgovarao sa njim i nisam htio da upadam sa pitanjima....

73254198_401313387437890_2557740182539337728_n.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam šta reći.Na prošlom autu sam prvi put zamijenio pločice na 175 000 , diskovi bili kao novi (Kia). Na autu prije njega sam.mijenjao diskove na 20 000... diskovi bili tvornički iskrivljeni (Kia)

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Izvini, ali tesko mogu da povjerujem si pločice iz prve ugradnje promijenio nakon 175.000km, osim ako ih nisi ni koristio.

Nikakva zla namjera, niti kažem da ne govoriš istinu, ali u današnje vrijeme, kad je sve napravljeno da kratko traje, da bi se što više kupovalo, pa i pakne.... onda provjeri da ih neko nije barem jednom promijenio bez tvog znanja.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Bio sam prvi vlasnik, nov auto. Otvorena cesta, možda 60 000 grada,ostalo van grada. Način vožnje... ima ih koji su stalno na kočnici,ližu dok voze

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

pitanje ?

da li audio sistem ima kodove, tj da li smem da raskacinjem kleme na akumulatoru ?

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da radio nema veze s tim.Ti nemaš displej u toj opremi ako se ne varam.Ali nebitno, nema akumulator nikakve veze.Mozda je bolje pitanje zašto bi skidao akumulator ako je ok?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

pitam onako bzv da znam kad budem mijenjao akumulator da li mogu to sam uraditi ili da idem kod majstora

Podeli ovaj post


Link to post

Vezano za zamjenu akumulatora imaš nešto u uputstvima za vozilo. Koliko se sjećam nema nikakvih posebnih napomena. Iako auto ima kodove za sve i svašta, očito nije ništa nerješivo.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na kojem ti zubu drži ručna kad je potegneš do kraja? Pitam zbog sebe

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×