Jump to content
Obrena

Grejanje

Recommended Posts

Postovani, 

na mom rav 4 imam problem sa klapnama grejanja/hladjenja. Naime, na vozacevoj strani duva hladno, a na suvozacevoj toplo. Takodje ne mogu da odredim npr da blago greje, greje uvije na maksimum (suvozaceva strana) i maksimalno hladno na vozacevoj, nezavisno da li je cak i na 18 stepeni stavljena temperatura. Neki dan sam sreo komsiju i on kaze da na avensisu isto 2006 godina ima isti problem. To je izgleda neka njihova boljka. Rav4 je 2006 godina i imam ga pola godine. Da li je neko imao slican problem?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Prva poruka na forumu treba da bude predstavljanje člana i eventualno njegovog automobila, kao što ste dobili upustvo u poruci kada ste se registrovali. Nakon toga se obratite za pomoć u delu foruma predviđenom za to.

Podeli ovaj post


Link to post

Čini mi se ako je dvozonska auto klima onda bi trebalo biti uključeno tj da gori lampica na kojoj piše “dual” proverite.

To su dugmići na levoj strani do suvozača

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ali ja mislim da meni uopste ne pomjera klapne koje su zaduzene za toplo / hlano. Da li je moguce da su ti motorici sto ih pokrecu odradili svoje? Posto je dualna klima, onda bi po mom misljenju trebalo da postoje dva motora i da li je moguce da su oba prestala sa radom u isto vrijeme. Ili je doslo do neke blokade klapni ( ne znam od cega bi uopste moglo to da se desi). Takodje se desava da mi lampica koja oznacava brzo odmagljivanje sofersabne treperi nekih 3, 4 minuta, najvjerovatnije dajuci znak da nesta nije u redu. Takodje, kada upalim kao i posle gasenja auta cuje se kako iza cd player-a klapne nesta odradjuju, e sad moguce da su to one klapne sto usmjeravaju duvanje (one rade).
Klima ljeti odlicno radi i tada duva hladno na obje strane, medjutim kada se ugasi opet se osjeti da na suvozacevu stranu ide toplo, a na vozacevu hladno.
Malo opsino ali sta da radim, zima stigla


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probajte i ovo. Samo na kontaktu. Smanjite ventilator na nulu i probajte da smerove strujanja vazduha pomerate pritiskanjem na određeni smer kao i otvaranje i zatvaranje vazduha da bi kružio u kabini i tada ćete možda nešto primetiti

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, ja bi još predložio da skineš akumlator, osvaviš nekih 10 min pa vratiš. Ovo možemo nazvati i kao neki reset, mada neznam da li to utiče sistem.

Pazi samo da ne zaključas radio :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav za ekipu.
Nista nije dalo rezultate. Mislim da ce morati da se pridje malo blize cijelom sistemu grijanja. Znam da nije jednostavno, ali cu morati pronaci nekoga ko ce mi to pogledati. Najveci problem je sto je nepristupacno i bukvalno mora sve da se skine da bi se doslo do kutije sa grijanjem, a to dalje moze da dovede do lomova zabica i skripanja instrument table . Sta je tu je.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Drugari,
Bio sam kod majstora. Ostavio sam mu auto, a on je rijesio problem. Ne znam sta je tacni radio ali mi je rekao da je rucno postavio klapne na otvoreno grijanje i primjetio sam da je sat resetovan. Moguce da ipak ono sa skidanjem klema ima nekog smisla, i da je svojevrstan reset odradjen.
Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×