Jump to content
iGi

iGi i Corolla E120

Recommended Posts

Čestitamo! Neka te služi dugo i jeftino :)

Podeli ovaj post


Link to post
Pozdrav svima,

Samo da javim da sam 8og januara kupio onu Corollu sa oglasa - 1.6 vvti 2005. Hvala Vam svima na odgovorima i pomoći. Prezadovoljan sam autom, i verujem da u toj kategoriji nema boljeg izbora.
Broj šasije možete uneti ovde i izaći će vam potrebne servisne akcije. Zamena vazdušnih jastuka se radi besplatno, o toyotinom trošku, potrebno je samo zakazati intervenciju u ovlašćenom servisu.
IMG_20200116_113325.thumb.jpg.0e00b8c1d50ba9384ca585affd0ba251.jpg
1340743007_VINchecker.thumb.png.ceeddb69540b4e92116c3de50c44b9b5.png
Sta je sa jastucima? To je bilo mijenjano u kampanji ili se to sad netko sjetio ili je trebalo prije,ali nisu zvali korisnike?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 6 sati , LAV-LAV said:

Sta je sa jastucima? To je bilo mijenjano u kampanji ili se to sad netko sjetio ili je trebalo prije,ali nisu zvali korisnike?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ako vam stoji kao servisna akcija po broju šasije, onda nije menjano i treba da se uradi, o trošku Toyote. Zakazuje se u ovlašćenom servisu, potrebno je oko 7 dana da stigne rezervni deo kod njih.

Podeli ovaj post


Link to post

to su trebali zvati korisnike,a ne kako tko naleti u servis. vjerojatno je netko u americi ostao bez zuba pa sad toyota povlači tu seriju

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam isto radio i cekao sam skoro dva meseca da stignu delovi..

Podeli ovaj post


Link to post
Ja sam isto radio i cekao sam skoro dva meseca da stignu delovi..
koje je godište tvoja Corolla?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema veze sa godistem, moja rolla je 2002 i zvali su me, jer imaju u bazi auto. Znaci ako je iko ikada isao na bilo koji servis u ovlascenu toyotu, dobio je poziv. U suprotnom, moras sam da pogledas i ako ulazi u program zamene zakazes sam. 7 dana da stignu i 1h trajala zamena.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
koje je godište tvoja Corolla?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

2003

Podeli ovaj post


Link to post

sta je razlog zamjene nakon 17 godina???

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno, teško da bi neka druga marka kontaktirala kupce nakon toliko godina. Toyota -auto života

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Istu akciju sam obavio na mom nissan-u.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Istu akciju sam obavio na mom nissan-u.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Da li to odrade da se ne vidi da su čačkali ili ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nije komplikovano pristupiti vazdušnom jastuku pa se ne primećuje da su menjani inflatori.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam kako to odrade na suvozačevoj straniA sta je bio razlog za zamjenu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ili skinu tablu ili kroz kasetu pristupe.

Menja se ispaljivač vazdušnog jastuka.

Razlog za zamenu je potencijalna neispravnost tog dela. Greška firme Takata.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Razumio

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, koji antifriz ide u ovu Corollu?
Majstor mi je sipao G11 VALEO Protectiv 100, koji se meša sa vodom sa česme, a svuda čitam da ide G12. Da li je to velika greška?

Podeli ovaj post


Link to post
Ljudi, koji antifriz ide u ovu Corollu?
Majstor mi je sipao G11 VALEO Protectiv 100, koji se meša sa vodom sa česme, a svuda čitam da ide G12. Da li je to velika greška?
Znam da postoji plavi(zeleni) i crveni antifriz. jedan je za aluminijski blok,drugi ne. Nedavno mi jedan majstor kaže da je to svejedno koji se stavi.Ja mislim da nije tako,ali odlično si postavio pitanje. Baš bi volio čuti mišljenje ostalih forumaša na tu temu.Mislim da u uputstvima piše koji antifriz ide. I ako se ne varam mijenja se svakih 90 000 ili 120 000 km. Neki poseban Toyota antifriz. Ako želiš mogu potražiti za dizela.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moja je 1.6 vvti (3ZZ-FE motor), dobio sam i knjigu/uputstvo uz auto, na srpskom. :yes: 

U uputstvu piše: 

  • Ukupni kapacitet tečnosti za hlađenje: 6.5 L
  • Tip tečnosti: - S etilen-glikol antifrizom ("TOYOTA Long Life Coolant" ili ekvivalent) bez silikata, amina nitrata i borata. Koristite ovaj tip tečnosti radi zaštite aluminijumskih komponenti. Ne koristite običnu vodu. Molimo Vas kontaktirajte ovlašćenog zastupnika ili servisera Toyote za više informacija.

Po tablici održavanja vozila u uputstvu (1.4 i 1.6 benzinski motori), rashladna tečnost motora T-SLLC se menja prvi put na 160k, zatim na svakih 80k.

Pišite ako vam treba nešto iz uputstva, da skeniram i okačim.

 

Podeli ovaj post


Link to post

upravo si sam odgovorio na svoje pitanje

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni su menjali u Japan shopu, dizel u pitanju. Antifriz Eneos G12 100% 1740din mislim da je 3L. Ako se ne varam, to bi trebalo da pise na posudi na svakom autu. Nego ne znam dal je postavljena na gorem mestu ili sto je onako zatamnjena. Ovi u servisu imaju foru, pa upere lampu u jednu stranu posude da bi videli nivo.

Hvala za link za airbag. I kod mene se menja samo suvozačev. 

Podeli ovaj post


Link to post

Link je super.Pronašao je i moju Toyotu. Piše da nema opoziva, bravo za moju Toyotu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×