Jump to content
LAV-LAV

Corolla 2017 god. Lampice upozorenja za vezanje pojasa

Recommended Posts

Radi se o Corolli 2017. god Luna oprema sa zaslonom i multifunkcionalnim ekranom...Evo upravo otkrijem da lampice koje signaliziraju nevezivanje bas i ne rade kako bi trebalo. Naime... dijete mi se nije vezalo otraga i auto to nije prepoznao.Onda sam suvozača odvezao u vožnji i ništa. Nije se ni tada i palila lampica. Onda sam se ja odvezao (kao vozač) i lampica se upalila i počeo pištati. Ne znam zašto je tako,ali.mislim da to nije ispravno. Crvene lampice zasvijetle kada se da kontakt. Da li netko to može testirati da vidim je li to softwerski previd ili kvar? Ili tako mora biti???

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene na Aurisa pisti odredjeno vreme i posle prestaje, naravno kad se radi o prednjih sedista. Kad smo kod zadnjih jedino pisti kad je neko vezan pa se odveze. Lampice svetle kad se da kontakt dok se ne vezu prednjih pojaseva dok za zadnjih nisam siguran, jedino sam siguran da svetle i piste kad se taj pozadi odvezao u toku voznje.

 

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

To mi se čini logično. Lako moguće da je kod mene kvar u pitanju. Koje je godiste tvoj Auris?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

2018, ali u Terra opremi mada mislim da princip oko pojaseva trebalo bi da je isti.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Trebalo bi biti.Jedino je mozda softwer mijenjan (apdejtan).Ovo kod mene sigurno nije dobro. Moram jos testirati neke stvari.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je to sa elektronikom, zato je ne volim, bar kod Akcenta nije me glava bolela oko toga.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam išao za tim do sada.Ne bih ni sada to primjetio da žena nije pitala zasto ne signalizira,a dijete se nije zavezalo.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jasno, ni ja ne bih primetio da se majka koja je sedela pozadi nije odvezala u toku voznje i pocelo da pisti tad. Inace kod mene poceli i prvi problemi nakon tacno godinu dana i 8600km na satu...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koji problemi?Sta ti se dešava?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kao kod Pisketa sa njegovom bivsom valjda vec Korolom, curi ulje iz menjaca doduse nije strasno ali ne sme da se to desava na autom starom godinu dana sa 8600km. U Utorak zakazali smo servis pa videcemo, auto je jos 5 godina u garanciji i ocekujem da to srede kako znaju i umeju. Nije da sam se posebno nesto iznervirao ali nije mi svejedno, nisam ocekivao ovo od Toyote narocito ne na ovoj kilometrazi...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako si to primjetio ? Da Piške je imao taj problem.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Primetio sam tako sto auto mi stoji ispred kuce ovaj period jer se cesce vozi i ispod na bekatonkama video sam da je nesto masno kao ulje. I naravno podignem haubu nista, sve suvo i kazem ajde valjda je od klime od kondenzacije sta ti ja znam vec. I bili juce na tehnickom da registrujemo auta(usput izasla mi 50.000 dinara bez kaska i to) i kopkalo me morao sam sidjem u kanalu da vidim kako je jel sve ok i imao sam sta da vidim. Vidim kao masno ajde kazem sebi opet od kondenzacije ali i cepnem sa prstom vidim masno. Pozovem coveka koji tamo radi nas poznanik kazem mozda ovo od kondenzacije ali nisam siguran bas da ovo tako treba. Proveri i on vidi kaze aaa ne ovo je ulje, uzeo lampu kaze nije ovo od motora i video kaze ovo je od menjaca i ja se setio na Pisketovoj temi odmah i zakazao servis za Utorkom. Imam naviku inace da proveravam tecnosti na auta, imam i Dijanu staru 40 godina i preslo mi je u naviku da proveravam kako su isti pred duzim putovanjem ili onako kad se setim. Nadam se da ce da srede problem ali bukvalno srede, ne zamaskiraju.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Inače mnogi imaju svakakvih problema s tim Toyotama...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam do aada primjetio taj problem s uljem iz mjenjača. Gledao sam ljetos ispod da pritegnem one plastike.Ima puno zaštita, ne znam gdje bi mogao to vidjeti kuda da prođe ulje

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cedi se ulje, ako tece primetices da je zastitna plastika ispod motora masna. Ako nemas nema sta da se brines, iskreno ni ja nisam nesto posebno zabrinut samo malo iznerviran jer nisam trazio auto toliko vremena narocito ne auto starog 2 meseca da se zajebavam sa ovakvim stvarima...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ti si kupio novog Aurisa ili testnog? Ja sam iskreno iznerviran jer je previše problema na tim Toyotama. Npr. meni je prednja šajba pustila i vodu..nema sta se ne događa s tim autima. 5 godina garancije brzo prođe, a prve 3 zapravo imaš garanciju na sve.Kasnije ne na sve.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moji je bio testni auto, 2 meseca star sa 900km na satu. Ne znam sta reci zapravo, ne ocekujem cuda realno od auta iz tog ranga ali nisam ni ovo. Kod nas garancija je 6 godina i to se odnosi na mehaniku.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam očekivao stroj bez mane,japansku perfekciju. Jedino me pozitivno iznenadio iznenađujuće potentan motor . A ono, hrpa gluposti

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, malo sam slagao... I ja sam ocekivao nesto slicno kao i ti za "tu" paru mada, valjda smo zbog toga uzeli novije aute, tacnije ti nov ja prilicno nov i ovo nisam bas ocekivao mada i potsvesno jesam, zato sam i proverivao tecnoste non stop... Bilo kako bilo resice se to i nadam se da cu jos dugo da se druzim sa Aurisom jer nemam zivaca da opet prolazim kroz isto...

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post


Ovo si dobro rekao... ni ja nemam zivaca da sad uzmem nesto drugo pa da opet poludim zbog jos vecih sranja

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, ja sam auto naravno ne aktivno trazio pa mozda 5 godina i sad ovo se desava na novom autu, necu ni da pomislim da je bio neki polovnjak iz uvoza(ne kazem da sum losi zavisi od primerka do primerka) ali zaista, nemam zivaca da se zaj*bavam oko ovakvog auta, Dijana mi je za to... Daleko od toga da sam zazalio, naprotiv, uhvatio sam se za ora i sad igracu ga do kraja

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sve si u pravu. I ja tako razmisljam.Da sam uzeo nesto polovno iz uvoza pa da me vako zajebava... auuuuuu

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da imam šiber vjerojatno bi i on puštao vodu

Sva sreća da nije bio u ponudi

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

A jel si bar ustanovio zbog cega pusta vodu? Ne znam ja sta je sa ovom serijom, eto drugar ima Fokusa 1.6 tdci 2016 godiste, 15.000km do sad nikakvih problema a ne pazi ga ni mazi uopste, vozi ga kao auto od 200 konja... Zato sam rekao j*bem ti sve odradjujem prvog servisa i ovo s*anje sad da mi srede i vozim ga kao auto od 140 konja, samo pun gas.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×