Jump to content
dovlex

Corolla 1.4 d4d PK kaiš

Recommended Posts

Pozdrav Svima!

Oko 2 godine sam vlasnik Corolle iz naslova, 2007. godište.

Neki dan sam bio kod majstora zbog PK kaiša koji je toliko vibrirao da se prilično čulo.

Majstor je zamenio remenicu radilice, semering i PK kaiš. Međutim vibriranje kaiša je i dalje prisutno, doduše u znatno manjoj meri, ali neprihvatljivo. 

Majstor je maksimalno zategnuo kaiš, ali problem i dalje postoji. Remenica alternatora je u redu.

U prilogu je snimak, molim vas ukoliko neko ima ideju kako da rešim ovaj problem?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

nema videa

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam slučaj sa kaišem za alternator (original).Cvilio je kao da proklizava. Poludio sam i na kraju je majstor stavio od neke druge firme kaiš i radio jedobro.Izgleda da je taj original imao neki problem(star ili sl.). Mislim da kaiš ne smije biti stegnut do kraja, mora imati malo lufta. U svakom slučaju nešto nije napravljeno kako treba.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sad vidim video snimak... ovaj remen mi nesto nije jasan. Inace ne smije biti nista pretegnuto jer onda lager brzo krepa.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije prenategnuto upravo iz tog razloga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

čiji je remen?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

SKF


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zanima me mišljenje drugih forumaša. Ja bih bez puno kemijanja kupio original i probao. Ako ni to ne ppmogne,onda bih promijenio majstora jer takve iritantne stvari i majstore naprave bezvoljnima i ne znaju šta dalje. Govorim iz iskustva.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ok vidi se na snimku da su zamenjeni kaiš i remenica . U kakvom je stanju španer kaiša ? Ne može sve da se vidi sa snimka niti je moguće . Izgleda kao da je kaiš stavljen od drugog vozila . 

Problem cviljenja se lako rešava pomoću slikinskog spreja , osim ako nije stavljen nekvalitetan najeftiniji kaiš ili da je kaiš stajao dosta dugo u nekom skladištu , odnosno da je star. 

@dovlex Kada je poslednji put  rađen servis na tim kolima prilikom čega su menjani kaiševi , španer , pumpa za vodu .. ?  Koliko je auto tačno prešao ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Auto je presao oko 252.000.
PK kais i vodena pumpa su vec menjani pre 14 meseci i oko 18.000 km.
Sad je takodje zamenjena i pumpa za vodu, jer je postojeca navodno “propisala”. Kais je stavljen nov SKF-ov, istih dimenzija kao prethodni (cini mi se 1240).
I jos jedna bitna stvar: majstor je navodno video na netu šemu za corollu koja ima jedan spaner vise nego na mom autu?! Ali gledajuci moj auto ne vidi gde bi mogao “faliti” jedan spaner, pa kaze verovatno je proizvodjac uvideo taj problem pa na sledecem modelu ugradio dodatni spaner.
Postoji li uopste sansa da su u nekom narednom modelu Corolle dodali jedan spaner u odnosu na prethodni (moj) model?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To je nebitno koliko je španera.Sigurno nije nov klepetao. Joj kako mi idu ti nadri majstori na p.....ć

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moraš kod krštenog majstora kako se kaže. Ko zna šta je tu neko radio
Pumpa za vodu i pk kaiš da se ponovo menjaju posle 18000km i 14 meseci??
Zvuči neverovatno zaista. Imaš u NS-U servisere za Toyotu. Imaš na forumu njihove podatke. Nekog bliže Subotici ne znam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jutros sam bio u bivsem ovlascenom Toyotinom servisu.
Otvorim haubu i situacija sledeca:

https://streamable.com/igrlq

Sve normalno!
Kaze majstor da remenica alternatora hoce nekad da blokira pa da je mozda to bilo. U svakom slucaju, ako ponovo pocne kazu da bi trebalo nju promeniti.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To je ono sto izluđuje.Evo promjena majstora je učinila svoje.Ili bar drugo misljenje.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

P.S. Na ovom snimku ne skače remen kao na onom snimku ili mi se to učinilo prije.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ne skače više. Sad je OK.
Samo od sebe


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×