Jump to content
Bojan2507

Hidro podizaci

Recommended Posts

Pozdrav svima, nov sam na forumu, ali sam godinama vozio razlicita Japansla auta

Naime kupio sam za suprugu jarisa 1.0 16v 2000 godiste

Cuje se zvul iz motora kao da klapara klasican zvuk hidro podizaca...ulje je trenutno 5/30 a bilo je 10/40 sa kojim je taj zvuk bio nesto tisi...motor ne duva i ne dimi nigde.

E sada problem je sto dolazi do sukoba misljenja strucnjaka tj mehanicara koji rade Toyote...jedni tvrde da ima a drugi da nema hidro podizace...niko nije voljan da otvori i pogleda, tj ovi koji tvrde da su hidro podizaci oni kazu da pojacam muziku jer tako moze jos 10 god da se vozi a ovi drugi pominju zamenu nekih plocia sa astronomskom cifrom

Hvala svima

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro došao na TCS forum.
Razgovarao sam sa nekim na Reno forumu koji ima sličan problem .
Pretpostavljam da se verovatno o tebi radi.
1sz-fe motor nema hidropodizače .
Koliko dugo je auto kod tebe?
Kada se problem javio?
Šta su svi ti majstori radili oko kola?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da sa mnom ste razgovaralali..problem verovatno postoji duze vreme, ja sam kupio auto pre 15 dana i zamenio ulje..sipao 5w30 i onda se zvuk znatno pojacao..pre toga je bilo 10/40 ulje

Nakon toga otisao sam kod majstora koji je predlozio ispiranje motora naftom i to je uradjeno...sipano opet 5/30 naravno filter nov i problem isti..zvuk u voznji pod opterecenjem dok se lagano ubrzava je daleko iritantniji nego na leru...stim da je sa 10/40 bio tisi rad i kada se ugreje motor stisava se taj zvuk klepetanja...

Sto se ulja tice evo ovo je orginalna servisna knjizica za moj jaris..tj bas njegova i evo odakle sam dosao do podataka da moze da se sipa i gusce ulje ...stim da sam sada nasao i na auto dati sa se zazor ventila steluje...ne znam da li problem u tome sto stelovanje nije obavljano ili je problem ozbiljniji

Podeli ovaj post


Link to post

Problem je što je taj nadri majstor sipao 2l nafte ( pročitao sam sada na Reno forumu )  za ispiranje motora prilikom zamene motornog ulja . Čudi me kako nije prolupao motor . Ali sigurno su ostale posledice na stojećim i letećim ležajevima , semerinzima itd . Moje mišljenje je da je taj motor sahranjen i nikakvo više novo, drugo motorno ulje ne može da mu pomogne . 

P.S 

Viševentilski motori se ne ipiraju sa naftom , pogotovu ne sa tolikom količinom 2l . Nekada davno sporohodni dizel motori su se "ispirali " sa naftom pre zamene motornog ulja . Tipa Fap kamion star 40 godina. 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa u sustini nista se nije promenilo u radu motora...i dalje isto nema karter gasova niti dimova...vodio je racuna da ne radi dugo motor

Podeli ovaj post


Link to post

Rekao sam ti , prvo se skine poklopac ventila ( 5 minuta posla kod Yarisa ) da se vidi u kakvom je stanju motor .  

Podeli ovaj post


Link to post

Sutra ce biti uradjeno..definitivno ima neki problem samo je pitanje koliko ozbiljan..sada vidim da nema stelovanja ventila kod njega vec samo max dozvoljena tolerancija izmedju ventila i brega a izmedju se nalaze plocice po kojima bregovi udaraju...

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je. Srećno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bio sam cak u ovlascenom servisu kao i kod par majstora..sve se svodi na to da vozim slobodno jer je po njima to sitnica i to je to...

Podeli ovaj post


Link to post

A ta sitnica što se čuje se zove ? 

Podeli ovaj post


Link to post

×