Jump to content
zarkoj

Toyota Avensis 2.0 D4D 2004g problem paljenje, duze vergla

Recommended Posts

Pozdrav drustvo Toyota sveta....

Posle 4 godine sam se vratio na Toyota vozilo, konkretno Avensis 2004. 2.0 D4D (hvala Bogu bio potreban veci auto)

I dalje u voznom parku je ostala Corolla 1.4 i Yaris 1.0, treci auto Nissan je zamenjen Avensisom.

E sad problem je sledeci. Slabije pali, odradjen je veliki servis (67000.00 rsd), zamenjeni grejaci i sve sto je trebalo....usput jos nesto oko kocnica i trapa ali to sad nije vazno....

Akumulator sam kupio nov jer sam milio da je do njega ali eto nije... Dakle desava se da auto slabije pali. Duze vergla i kao da hoce da upali ali ne moze....

Duze verglanje se odnosi na verglanje do 10 sekundi. Slicna je situacija kad je hladan ili vruc. Cini mi se da nema pravila, juce posle neke voznje je auto stajao 5 sati i da ga upalim, verglao sam 3 puta i jedva.

Jutros 5 sekundi na hladno i upalio. Nekad izbaci oblak dima, nekad nista, nekad jedva malo na prvo paljenje, posle toga nista. Kad se motor upali na hladno dok se malo ne zagreje cuje se grubjli rad, hladan. U voznji nema nikakvih problema. Ler stabilan, povlaci dobro, potrosnja prosecna 4.7l.

Imate li kakve sugestije, mozda neko isti ili slican problem....???

Ogranicen sam sto se vremena tice i ne mogu auto da ostavim kod majstora sem subotom, pa cu svakako otici ali da barem znam sta da sugerisem....

Izvinjavam se moderatorima u koliko postoji ista tema pa neka prebace post.... hvala.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi li rešio šta oko ovog problema..i ja imam izgleda identičan problem !

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro jutro.

U sustini niko nije mogao da mi resi problem, tj. niko nije znao konkretno sta je. Na dijagnostici je sve u najboljem redu itd itd...

Odradio sam dizne (400e) i u medjuvremenu je otisla turbina (350e), Nakon toga se to vise nije ponavljalo.

Tipujem na dizne....

Podeli ovaj post


Link to post

Izvini na maltretiranju ali da li su ti proveravali senzor pritiska goriva jer i on daje takve manifestacije...u suštini ni on nije jeftin..komplet 200e...

Podeli ovaj post


Link to post

×