Jump to content
emeritus

preporuka za stabilizator i gumice balans štangle

Recommended Posts

Pozdrav,

 

polako utežem trap na aurisu (zamjenjeni amortizeri), majstor mi je preporučio da ne bi bilo loše i da odradim zamjenu gumica balans štangle i stabilizatore (ovi sad rade posao ali su raspar). Preporuka je za majlo hd, čitao sam da ih na bmw jako hvale, malo su cijenom jači (oko 23€ stabilizator i 12€ gumica), interesuje me da li ima nešto bolje za iste ili manje pare? Čitao sam o poliuretanskim gumicama ali ih nema u ponudi, na njih je doživotna garancija.

 

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Kakve veze ima sto su raspar ako rade posao, to je par sipki i dve gumice.
Ako ti se bas menja menjaj.
Gumice si dobre, cak i original Toyota nisu previse skupe.
Sa poliuretanskim bi dobio tvrdocu i mozda bi malo lupkali jer ima jako malo amortizacije.

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nisu stabilizatori "uperni", već su zreli za zamjenu, mada mi i majstor savjetuje da još se strpim, ali ako hoću zamijeniće ih, a opet gledam pomalo kako mi finansije dozvoljavaju nešto da zamjenim, iskreno žao mi je što ih nisam sad sa amortizerima odradio.

 

Izbija me kad smo našli da je prethodni vlasnik reparirao amortizere i dunđeri su zaboravili vratiti gumu na koju naliježe opruga na amortizeru.

 

Kad vidim onako raspar stabilizatore, radije bih da ih nema.

 

Čitao sam trw da su pristojni ali ih nema za nabaviti Auris.

 

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Gumice samo orginal Toyotine, nisu zaista skupe oko 15-20e ali zato završavaš posao dug niz godina i najvažnije nisu previše tvrde kao zamenske pa ne lupka ništa.

Za stabilizatore svakako 555 ako ima, jeste da ih ne volim zbog onog njihovog sistema zatezanja sa inbusom, ali svakako su najkvalitetnija zamena. Ja sam skoro uzimao meni za Celicu bili su oko 15e po komadu.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za gumice se potpono slažem, tako ću i uraditi, a gdje si kupovao stabilizatore?

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam ih uzimao preko lokalnog prodavca, Herc Auto koji poručuje od svog dobavljača.

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam uspio izganjati 555 ali sam kupio LEMFÖRDER u Kitkomercu (oko 17€) ostaju još gumice 25€ komad.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Jedni od najkvalitetnijih. Odlicno si pazario :)

Podeli ovaj post


Link to post

×