Jump to content
LAV-LAV

Corolla 2017 godište pitanje za optiku vozila

Recommended Posts

U zadnjih 2 mjeseca mi volan stoji lagano u desnu stranu dok idem ravno naprijed... pratio sam tu situaciju i danas otišao na optiku. Optika je bila u redu,ali je aprat pokazao da volan zaista stoji u stranu. Rijeseno za 5 minuta,sad pratim kako se ponaša... Pitanje: kako se moglo desiti da volan izgubi pravac, a da trap ostane u redu? Ima li netko kakva iskustva, preporuku? Sumnjivo mi je to,auto je skoro nov,nema penjanja po rubnicima.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Jedno pitanje. Kako su rešili problem?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isto kao kad se centrira trap.Nisu to radili u Toyoti nego kod pvih šta rade optiku. Obzirom da je volan fiksiran stavili su sve po parmetrima, cca 10 min posla. Kazu da Toyote nemaju problema s trapom ni poslije 250 000 km,nema potrebe ni centrirati. A da ovo neki ne bi ni primjetili.. Ja sam poludio na to otkad se pojavilo. Ne znaju kako se to desilo,kazu da je sve u redu.Iskreno,nije mi to bas neki odgovor.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako sam te dobro razumeo. Aparaturom za centriranje trapa ispravili su volan da stoji pravo?
Onda nema druge da je od neke rupe na putu ili slično malo "pobegao" u desno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nadam se da je to rijesenje.nije mi se nikada to desilo da je trap u redu, a volan onako malo pobjegao

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ako sam te dobro razumeo. Aparaturom za centriranje trapa ispravili su volan da stoji pravo?
Onda nema druge da je od neke rupe na putu ili slično malo "pobegao" u desno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Da, dobro si razumio. Bas mi danas jedan covjek kaze da su u Toyoti ne tako davno takve probleme rjesavali namjestanjem volana fizički,ali da je bilo krajnje neprecizno.Imao je sličan slučaj,ali tvornički.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Važno je da se problemi rešavaju . Ne verujem da će ponovo da ti volan pobegne u stranu . 

Podeli ovaj post


Link to post

Piške, to mora biti od nekog udarca.Primjetio sam to nakon servisa. Nadam se da nije nista osteceno. Na kontroli trapa nije se vidio nikakav problem na trapu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To sam ti i ja rekao , rupa ili nešto slično. Ne može sam od sebe da pobegne u stranu.
Nemaš razloga za brigu , pregledan ti je trap , vraćen volan. Samo vozi

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nadam se da je tako.kaze mi jedan majstor da se to zna desiti ako uslijed udarca ode amortizer u stranu. ako se ponovi,treba detaljni pregled. inače valjda i zamjena guma mogu dovesti do skretanja volana.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da amortizer ode u stranu , mora da naletio baš na veliku rupu i to žestoko. Prilikom zamene guma, točkova, samo namerno , ako udari jako trap.
Nešto treće ...
U svakom slučaju ako se ponovi treba uraditi detaljno ispitivanje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×