Jump to content
vojin88

Obavestensje za pritisak u gumama

Recommended Posts

Pozdrav

Juce mi se upalio obavestenje za pritisak u gumama. Danas sam vozio kod vulkanizera nastelovao ih je sve na 2.3 bara ,ali se obavestenje nije ugssilo. Covek mi rekao da vozim nekoliko kilometra ako to ne pomogne moram da odem da mi uklone gresku kaze da je to na toyotama normalno desavanje. Da li je neko imao ovaj problem i kako ga je resio.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Taj vulkanuzer bi to riješio da zna.Najjači su mi majstori kad kažu da je ono što ne znaju riješiti "mana" auta . Meni se to nikada nije desilo.Ja bih napumpao još gume za 0.2 pa vidio da li će se ugasiti. Inače ima u knjižici vozila uputstvo...

P.S. gume na toplo pokazuju veće vrijednosti od stvarne tako da je moguće da su ti gume ispod 2.3

Kad tlak padne za 0.3 onda se lampica pali,ali elektronika je to.Mozes napumpati i na 2.6 max, nece se nista desiti i onda malo vozi ako se ne ugasi odmah

 

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da dugme za reset ce ti pomoci. Nalazi se kod pretinca za stvari za suvozaca. Zagledaj malo unutra ili sa strane je bilo ne secam se tacno i pritisni njega, drzi par sekundi ili kako god. Nadam se da ce ti to pomoci.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde videcu da ih jos malo napumpam.

Sto se tice tog dumeta za reset kafa se stisne jel se restartuje svi pokazatelji za kilomezrazu i potrosnju. Prvo moram da nadjem to dugme da vidim gde je nisam ni znao da postoji tako nesto.

Podeli ovaj post


Link to post
Ajde videcu da ih jos malo napumpam.
Sto se tice tog dumeta za reset kafa se stisne jel se restartuje svi pokazatelji za kilomezrazu i potrosnju. Prvo moram da nadjem to dugme da vidim gde je nisam ni znao da postoji tako nesto.
To je samo za pritisak u gumama,ali tu trebaš raditi po uputstvima. U ovlaštenom servisu rade reset kada se mijenjaju zimske i ljetne gume. Nisam nikada to dirao,ali sam gledao šta rade u servisu.Rade reset dok je prikopfan na kompjuter radi promjene vrste guma.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam menjao gume prosle nedelje mislim ds je bio cetvrtak. Napumpao gume na 2,5 ali i dalje stoji. Videcu onda do oblascenog da odem neki dan.

Podeli ovaj post


Link to post
Ja sam menjao gume prosle nedelje mislim ds je bio cetvrtak. Napumpao gume na 2,5 ali i dalje stoji. Videcu onda do oblascenog da odem neki dan.
Nisi spomenuo zamjenu guma,ali sam to naslutio. Odmah bi znao odgovor.Nema veze. Vulkanizeri se s tim ne vole zafrkavati, ali to treba priznati,a ne lupati bez veze. Kod svih auta je više -manje tako. Sretno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , cdyane said:

Mislim da dugme za reset ce ti pomoci. Nalazi se kod pretinca za stvari za suvozaca. Zagledaj malo unutra ili sa strane je bilo ne secam se tacno i pritisni njega, drzi par sekundi ili kako god. Nadam se da ce ti to pomoci.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk
 

Da li ima neka caka za koriscenje tog dugmeta. Da li auto treba upaljen da bude ili sa kontaktom ukljucen?

Podeli ovaj post


Link to post

Da te slazem samo, verovatno treba da bude ili upaljen ili da das kontakt. Mislim da nemas sta da izgubis, ako ne sredi se sa dugmetom svakako bi na kompjuter isao.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Da li ima neka caka za koriscenje tog dugmeta. Da li auto treba upaljen da bude ili sa kontaktom ukljucen?
Na servisu stave kontakt.To mozes sam,mislim da ima u uputstvima

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako sto Lav kaze. Ako nemas knjigu mogu ti slikam kasnije da se smugnem do auta. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš dugme ispod suvozačke ladice sa leve strane dole za resetovanje pritiska u gumama. Daš kontakt držiš pritisnuto dugme par sekundi i to je to . 

Podeli ovaj post


Link to post

Imam knjige sto sam dobio uz njega ali nisam pokusao da nadjem to vezano za dugme. Videcu sada da pokusam ipet sa dugmetom kao sro ste mi rekli.

Podeli ovaj post


Link to post

Obavezno pokusaj, cim te i Piske savetuje trebalo bi da uspe verovatno. :D

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nista se ne desava stoji lampica. Moracu u servis da idem.

Podeli ovaj post


Link to post
Nista se ne desava stoji lampica. Moracu u servis da idem.
Ako si mijenjao samo gume,a felge ostale iste... postoji i mogućnost da ti je prilikom montaže i demontaže oštećen ventil... ali pretpostavka je majka svih zaj... pa je onda bolje da vidiš u servisu kad već nisi uspio sam to riješiti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×