Jump to content
Sign in to follow this  
Djordje_Vinnie

Toyota Corolla Verso 2002. godište preporuke

Recommended Posts

Puno pozdrava dragi forumaši i ljubitelji Toyote!

I ja sam od nedavno postao vlasnik jedne Corolla Verso D-4D 2.0 66 kW model iz 2002, bez plivajućeg. Trenutno čekam servisera koji će da mi odradi sve servise i detaljno prečešlja.

Ono što bih vas zamolio da mi date neke preporuke i to:

- Crkao mi je akumulator i treba da kupim novi. Koji model da jurim, koliko amper časova i slično? Ako imate neke sugestije pišite.

- Pošto ću da radim veliki servis, da li preporučujete neke posebne kaiševe da kupim, tipa Continental, ili da izbor preputim majstoru u koga imam poverenja?

- Ako imate neke dodatne sugestije pošto sam nov sa Toyotom, pišite.

Imao sam želju generalno Japanca da vozim i nadam se da Toyotom nisam pogrešio.

Izmenjeno od Djordje_Vinnie

Podeli ovaj post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post

Pozdrav i sa srecom da te sluzi, ja imam isti model i prezadovoljan sam.

Mala potrosnja,nema kvarova, veliki servis na 100.000   oko 350e   mali servis na 10.000 oko  100e

Nema tu nista posebno da se precesljava, ako je odrzavan auto to je sve super.

Nemoj da ides u ovlastene servise jer deru kozu sa ledja, samo po preporuci kod nekog postenog majstora.

Nemoj da se zaletis pa da placas clanarinu za ovaj tojota klub, pa kao imas neki popust, to ti je samo fora.bacene pare.

Ulje kvalitetno, 6 litara motul 8100 ,filteri,kaisevi bilo koje da stavis sve ti je isto,jedino mozda filter goriva da vidis neki  bolji. jer original ti je 50e

Sto se tice akumulatora, gledaj dimenzije visinu posebno da moze lepo da nalegne u prostor i da se zakljuca onom precagom metalnom.Snaga 72ah sasvim ok.

Prekontorlisi dizne i vodenu pumpu,koja ne mora da se menja na velikom servisu ,nek je pogleda majstor ako ima tragova vode onda menjaj,ako nema, ne diraj  ona je oko 150e

Podeli ovaj post

On 20.5.2020. at 11:59, valerianll said:

Pozdrav i sa srecom da te sluzi, ja imam isti model i prezadovoljan sam.

Mala potrosnja,nema kvarova, veliki servis na 100.000   oko 350e   mali servis na 10.000 oko  100e

Nema tu nista posebno da se precesljava, ako je odrzavan auto to je sve super.

Nemoj da ides u ovlastene servise jer deru kozu sa ledja, samo po preporuci kod nekog postenog majstora.

Nemoj da se zaletis pa da placas clanarinu za ovaj tojota klub, pa kao imas neki popust, to ti je samo fora.bacene pare.

Ulje kvalitetno, 6 litara motul 8100 ,filteri,kaisevi bilo koje da stavis sve ti je isto,jedino mozda filter goriva da vidis neki  bolji. jer original ti je 50e

Sto se tice akumulatora, gledaj dimenzije visinu posebno da moze lepo da nalegne u prostor i da se zakljuca onom precagom metalnom.Snaga 72ah sasvim ok.

Prekontorlisi dizne i vodenu pumpu,koja ne mora da se menja na velikom servisu ,nek je pogleda majstor ako ima tragova vode onda menjaj,ako nema, ne diraj  ona je oko 150e

Hvala puno! Trenutno je kod majstora mnoge savete sam preneo majstoru, dobar je i imam poverenja u njega. Akumulator sa kupio Toplu Slovenacku, i to je to dok ga ne uzmem sa servisa.

Izmenjeno od Djordje_Vinnie

Podeli ovaj post

Sign in to follow this