Jump to content
david.sili

1.0 vs 1.3

Recommended Posts

Pozdrav svima,
zovem se David i odlučio sam da konačno postanem vlasnik Toyota automobila. Za sada sam odlučio da to bude Toyota Yaris 2010. sa benzinskim motorom jer sam sa više strana čuo i pročitao da je to veoma kvalitetan auto.
Sada sam pred samo još jednom dilemom: Imam mogućnost da kupim ili 1.0 ili 1.3. Za 1.0 sam čuo da je odličan motor (i prijatelji koji ga imaju su mi to potvrdili), ali za samo malo veću cenu se prodaje i Yaris sa 1.3 (isto godište). Interesuje me da li ima značajne razlike i koji od ta dva motora se do sada pokazao kao bolji.
Inače, planiram da ga uglavnom vozim po gradu, a ponekad i između gradova.

Svaki savet je dobrodošao.
Hvala u napred

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

1.3 definitivno. Jači, brži a ima i 1 cilindar više od 1.0.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

hvala na odgovoru. Konkretno me interesuje i kvalitet samog motora. Na više mesta sam čuo da je 1.0 motor nešto posebno dobar. Za jačinu i brzinu ne sumnjam da je bolji 1.3, ali me interesuje kvalitet izrade motora - da li je u istom nivou kao i 1.3, nešto malo slabiji/jači?

Podeli ovaj post


Link to post

1.3 je proveren motor bez nekih izraženih nedostataka, mene je služio perfektno.
1.0 trocilindraš ja iskreno ne bih uzimao u razmatranje.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje je i afimiteta. Znam 2-3 osobe koje su vozile 1.0 i apsolutno su bili bez zamerki. Da li je 1.3 jaci? Da. Da li lepse zvuci? Da. Da li bi uzeo 1.3 pre nego 1.0? Da. Ali ne bi bezao od 1.0.

Najbolje da oba probas pa da vidis koji ti odgovara. A i sve zavisi u kakvom stanju ih nadjes. 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na savetima i mišljenjima. Na kraju sam kupio 1.0. 5-ro vrata su bila presudna.

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno ćeš se pokajati,videćeš kad izađeš na otvoreni put. Više snage uvek dobro dođe. U svakom slučaju nek je sa srećom

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×