Jump to content
markols

Corolla 2020 SOL

Recommended Posts

Zdravo svima, od prosle nedelje sam postao vlasnik nove korole u SOL opremi, metalik siva boja :)

Nemam sad slike ali okacicu par kasnije.

Imam odmah par pitanja :D a to su:

 - jel neko povezivao USB od 64GB za slusanje muzike u autu, treba da je formatiran kao FAT32 koliko znam ali meni nece i dalje da se prikaze kao "source", mozda treba da ga formatiram kao manji storage tipa 32GB?

 - zna li neko ko radi dobre folije protiv kamencica a da nije dranje tipa 250-300 eur po delu?

 E da, srecan sam sto radi android auto :D Jedva sam nasao USB kabl sa koji mi radi :D

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

imas tvornicki android auto ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, auto vec ima android auto. Ja sam samo instalirao apk file (nasao na net-u jel nema za nas region/zemlju da se preuzme preko google store-a) i povezao USB kablom i to je to.

Tipa probao sam Google maps i Waze sve radi.

Podeli ovaj post


Link to post

koji apk file? taj android auto radi na sve mobitele ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam koji je region kod tebe u pitanju ali ja sam u Srbiji uredno skinuo sa Google Store i sve radi. Za USB kapacitet ne znam, ali meni na 8Gb radi odlično. Čestitam na novom ljubimcu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

koju apk si skinuo?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno je mislio na Android Auto.apk da bi mogao da instalira na telefon i tako ga poveže sa multimedijom. Sama multimedija podržava AA tako da tu nema sta da čačka.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ok.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, to je apk instalacijioni fajl koji sam skinuo negde na netu, moze lako da se nadje jer nikako nisam mogao da ga skinem preko google play store-a. Kao sto je pomenuo peppone, moguce da je vezano za region.

Podeli ovaj post


Link to post

@Lav lav to može kod nove rolle . Kod tvoje i moje bivše ne može (nema veze sa regionom) . Odnosno može da se poveže sa Android 3 koliko se sećam multimedija i ne funkcioniše kako treba . U međuvremenu to je trebalo Toyota valjda da ispravi . Prodao sam auto pa se više nisam interesovao.
Očigledno kod nove Corolle sve funkcioniše kako treba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Piške ... znam,zato sam pitao o cemu se radi u nadi da je mozda stigao update. Inace moze se spojiti na android 4.0.1 i 4.1.1 iskljucivo sa Samsungom S5 i nekom Nokijom.
Vidim da si i ti dao sve od sebe kao i ja da to radi kako treba.. ali nista...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste tako je.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Radi mi USB :D Problem je taj sto samo USB ispod multimedije moze da se koristi za reprodukovanje audio i da se poveze za android auto. Ja sam USB samo probao ispod naslona za ruku tu je izgleda samo za punjenje :( 

Podeli ovaj post


Link to post

Haha, ubadao u pogrešnu rupu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da li corolla ima fabricki alarm? I da li je neko od vas ugradjivao neki sistem zastite a da ne utice na garanciju?

Podeli ovaj post


Link to post

ovo pitanje je bilo dan prije u drugoj Toyota temi... jel to tvoj drugi račun ili? Drago mi je da ima više Toyota

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Da li corolla ima fabricki alarm? I da li je neko od vas ugradjivao neki sistem zastite a da ne utice na garanciju?
Nema alarm koliko ja znam,ali ima nekkvu sigurnosnu zaštitu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Alarm nema, to sigurno, neku zaštitu verovatno ima, koju pojma nemam. Nisam se raspitivao za dodatnu zaštitu, mada Lavlja Kandža ne bi uticala na garanciju. Imam kasko pa kako bude.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Drugi racun, mislis na nalog?Ovo mi je jedini na ovom forumu :-)

Da, ima neku zastitu ne znam ni ja tacno ima pisalo je u knjizi koja se dobija uz auto. Meni su rekli da mogu samo ODB zastitu a ostalo kao mogu da uradim tipa zeder ili iglu ali ako nesto bude autu oni ne mogu da garantuju da ce se uracunati u garanciju.

Lavlja kandza mi je bas najgore resenje, da izgulim volan.

Sutra perem auto i kacim slike :-D

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam neki profi fotograf :) Auto je premazan ProTect-om.

thumbnail_IMG_20200703_111210.jpg

thumbnail_IMG_20200703_111159.jpg

thumbnail_IMG_20200703_111229.jpg

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lep, lep nema šta. Taj Protect je po meni dosta dobra stvar, opereš auto za tili čas. Ja na pranju sa dva zetona ga sredim tip top. Neka te lepo služi druže. Lepa mu je i boja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Drugi racun, mislis na nalog?Ovo mi je jedini na ovom forumu :-)
Da, ima neku zastitu ne znam ni ja tacno ima pisalo je u knjizi koja se dobija uz auto. Meni su rekli da mogu samo ODB zastitu a ostalo kao mogu da uradim tipa zeder ili iglu ali ako nesto bude autu oni ne mogu da garantuju da ce se uracunati u garanciju.
Lavlja kandza mi je bas najgore resenje, da izgulim volan.
Sutra perem auto i kacim slike :-D
Da,da,to sam mislio hhahaha. milan82 sa Corollom 2018 ima isti problem sa USB stikom . Nije se javio dali je rijesio problem ,ali sam ga uputio na tvoj post

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, peppone said:

Lep, lep nema šta. Taj Protect je po meni dosta dobra stvar, opereš auto za tili čas. Ja na pranju sa dva zetona ga sredim tip top. Neka te lepo služi druže. Lepa mu je i boja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Hvala, uzivo je jos lepsi auto. Kupio sam brdo kozmetike, za unutra, felne, gume, krpe :-)

1 sat pre, LAV-LAV said:

Da,da,to sam mislio hhahaha. milan82 sa Corollom 2018 ima isti problem sa USB stikom emoji23.png. Nije se javio dali je rijesio problem ,ali sam ga uputio na tvoj post emoji106.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Gledam sad da kupim neki USB hub tako da onda mogu da povezem Android Auto i muziku, nadam se da ce raditi.

Porucio sam i neki key case za kljuceve, hteo sam preko aliexpress-a ali postarina otisla u nebo tako da sam iste nasao na ebay-u za iste pare :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da će raditi sa USB hub-om. Negde sam čitao, strani forum, da to radi kako treba, samo mora biti neki kvalitetniji. Ovi kod kineza nisu ni za klinac.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×