Jump to content
markols

Corolla 2020 SOL

Recommended Posts

Kada sam se raspitivao o novom autu, pitao sam i za cenu servisa.

Na Chat-u su mi rekli da mi to ne mogu reći jer ne znam VIN broj moga budućeg auta. Nisam bio lenj pa sam nazvao oba ovlašćena servisa u Bg.

Dobio sam istu informaciju: cene variraju tokom vremena u zavisnosti od zamene delova, prvi servis je oko 150eur a na 90000km je najskuplji servis kada se menjaju svećice i on je oko 350eur. Koliko vidim to je u saglasju sa cenovnikom koji može da se nađe na WEB-u ali praksa je izgleda sasvim drugačija... Kao i sve u Srbiji... Vidim u najavi teška ubeđivanja sa predstavnikom prodaje gde sam i kupio auto oko ispravnosti informacije koju sam dobio

Podeli ovaj post


Link to post

Moja preporuka ti je da posaljes mail svakom servisu i da trazis ponudu za servis i onda odlucis.

Kao sto vidis sve je moguce zane su razlicite, isto ulje je negde skuplje 800 din negde jeftinije :D 

Podeli ovaj post


Link to post
Moja preporuka ti je da posaljes mail svakom servisu i da trazis ponudu za servis i onda odlucis.
Kao sto vidis sve je moguce zane su razlicite, isto ulje je negde skuplje 800 din negde jeftinije :D 
Da li je ulje isto? To vjerojatno nikada nečemo saznati.

U onim bačvama(kantama) može biti svašta.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tečaj 1€ = 7.5 KN

Mislim da je 1000 RSD = 60 KN

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 19 minuta, LAV-LAV said:

Da li je ulje isto? To vjerojatno nikada nečemo saznati.

U onim bačvama(kantama) može biti svašta.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Oznaka je ista, toliko im verujem da je ulje isto.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Oznaka je ista, toliko im verujem da je ulje isto.
Upravo tako

Ovo za dezinfekciju klime... šta se uopće radi prilikom te dezinfekcije?

Gledao sam da majstor pošprica nekakvim sprejem onu rupu gdje ide filter klime i to zove dezinfekcijom...

Ako je netko radio gore spomenuto neka kaže šta mu je majstor radio .

Da li je to djelotvorno?


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je model ID DCU: 17TDT1EU-DA30, Audio 1023.

Ostalima?

Podeli ovaj post


Link to post

Gde to gledaš?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dugme 'setup' pa skroluj na dno pa imas software info ili tako nesto.

Tipa ako neko nema android auto ovi update-ovi to resavaju.

Podeli ovaj post


Link to post
On 16.6.2021. at 23:21, LAV-LAV said:

Upravo tako emoji106.png

Ovo za dezinfekciju klime... šta se uopće radi prilikom te dezinfekcije?

Gledao sam da majstor pošprica nekakvim sprejem onu rupu gdje ide filter klime i to zove dezinfekcijom...

Ako je netko radio gore spomenuto neka kaže šta mu je majstor radio .

Da li je to djelotvorno?


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Meni kada su radili dezinfekciju  klime, trajalo je oko 45-55 min , sa mašinom koja sprovedena u kabinu i ispušta gas , dok auto radi i klima je uključena na  najače  duvanje , sa tim da je uključena crkulacija vazduha u kabini , sa tim da je preduslov bio da je auto čist i usisan kompletno pre toga.

Posle  dezinfekcije  unutra se oseća veeelika razlika - koja traje skoro čitavu godinu dana , tj do sledeže dezifekcije ( ovo praktikujema kada zamenim  dilter kabine , kako na staroj corolli tako i na novoj )

Podeli ovaj post


Link to post

Kako ti radi kamerica - baš gledam ovaj model na Aliju? Odakle je napajaš?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Radi super. Jedino ako je auto dugo na suncu i onda zna malo da se "slogira" kao da tipa ti krenes i ona kasno krene da snima, malo zabaguje.

Ostalo je sve ok. Kad parkiras auto i sad ako neko mrdne auto ili prodje nesto sto je bucno tipa kamion ona snima 1min (mislim da moze da se podesava koliko dugo snima) i imas 10sec pre nego sto se desio neki dogadjaj u snimku. To je neki parking mode.

Napajam je sa USB-a ispod multimedije. Kupio sma mali usB hub od 4 port-a i tu sam povezao kameru i ostavio kabl za android auto.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Radi super. Jedino ako je auto dugo na suncu i onda zna malo da se "slogira" kao da tipa ti krenes i ona kasno krene da snima, malo zabaguje.
Ostalo je sve ok. Kad parkiras auto i sad ako neko mrdne auto ili prodje nesto sto je bucno tipa kamion ona snima 1min (mislim da moze da se podesava koliko dugo snima) i imas 10sec pre nego sto se desio neki dogadjaj u snimku. To je neki parking mode.
Napajam je sa USB-a ispod multimedije. Kupio sma mali usB hub od 4 port-a i tu sam povezao kameru i ostavio kabl za android auto.
Jel ti guta akumulator? Koliko može raditi?
Čeka malo, kako radi kad je auto ugašen?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima u sebi neku malu bateriju od mozda 300mAh. Dal guta nemam pojma do sad nisam imao problema. 

Napaja se preko USB-a a kad ugasis auto koristi bateriju. Sad koliko dugo moze da snima zavisi od microSD kartice i od rezolucije.

Podeli ovaj post


Link to post
Ima u sebi neku malu bateriju od mozda 300mAh. Dal guta nemam pojma do sad nisam imao problema. 
Napaja se preko USB-a a kad ugasis auto koristi bateriju. Sad koliko dugo moze da snima zavisi od microSD kartice i od rezolucije.
Koliko dugo može izdržati baterija? SD kartica vjerojatno nakon kraja počne presnimavati ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, brise najstarije snimke. Ne znam koliko ta mala baterija moze da drzi ali meni u garazi stoji auto par dana i kamera radi. Sad sve zavisi dal je hladno, dal je na suncu sve to utice. Tecko da kaze e moze da snima 5 daan u parking rezimu. Ta baterija se koristi samo kad snima u parking rezimu. 

Ovo je noviji model: XIAOMI 70mai Dash Cam Pro Plus A500

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

Daj mi link gdje si kupio. Izgleda obećevajuće

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

hvala

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 15 sati , markols said:

Napajam je sa USB-a ispod multimedije. Kupio sma mali usB hub od 4 port-a i tu sam povezao kameru i ostavio kabl za android auto.

A gde si je postavio, tj kuda ide kabl?

Podeli ovaj post


Link to post

Na sredini, a kabl ide ispod neba i pored stuba pa dole ispod suvozacevih nogu.

Podeli ovaj post


Link to post
Na sredini, a kabl ide ispod neba i pored stuba pa dole ispod suvozacevih nogu.
Jel može kakva slika kako je montirano?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×